Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok pár tippet adni...

Tudnátok pár tippet adni törpenyúl tartására?

Figyelt kérdés
Lehet hogy lesz egy nyuszim és persze utánanéztem a nyuszitartásnak de tapasztaltabb nyuszitartóktól is szeretnék hallani tippeket.

2020. ápr. 17. 12:49
1 2
 11/19 drfauna ***** válasza:
Ja és javítom magam. A nyuszi ehet salátát, csak nem sokat, és feltétlenül bio salátát. És a vízzel lespriccelés nem azt jelenti, hogy úsztatjuk a nyulat, hanem hogy három csepp víz kerül a bundájába. Nem hal bele. Jó éjt!
2020. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A fű nem puffaszt. Semmi bajuk nem lesz tőle. Hisz a széna az szárított fű. A fűhöz csak szoktatni kell a nedvesség tartalom miatt de nagyon sokan nyáron csak fűvel etetnek és télen meg szénával.
2020. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kedves 6. válaszoló!Én a saját tippeimet osztottam meg a kérdezővel.Ezeket én onnan tudom hogy a tenyésztő mondta nekem és az állatorvos,eladó a kiskereskedésbe.Én nem csak a wcbe raktam neki hanem ag egész ketrecébe mert nem akartam hogy a műanyagon ugráljon a nyuszim.Szerintem nem rontottam el semmit a nyuszimmal ha már több mint 3 éve él.
2020. ápr. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1. Milyen állatorvos volt? Egzotikus? Mert nem mindegy.

2. Melyik tenyésztő volt? Nagyon sok ember van aki tenyésztőnek vallja magát, közben szaporító.

3. Kisállatkereskésből az eladó bármit is mond sose szabad hinni neki. Az is lehet ott eladó akinek még bolti végzettsége sincs nem hogy valami olyan ami állatokra specializálódott. Sokszor az állatok nemeit nem tudják azt se hogy mekkora hely kell nekik és hogy mit esznek. Nagyon sokszor futunk bele az ilyenbe.


Az egész ketrecbe meg azért nem szabad rakni a pelletet mert a nyuszinak olyan mint ha kavicsokon mászkálna amitől jó kis talpfekélye lesz hosszú távon.Ezért szőnyeget szokás alá tenni ha már teljesen szoba tiszta.

2020. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

És az hogy 3 éve él nem jelent semmit. Rossz tartás mellett is elélnek 6-8 évig. Emiatt terjedt el a tévjot hogy ez az átlag életkor. Pedig az átlagéletkor 10-12 év.

Rövidtávon a nyuszit magvakkal is lehet ám etetni de soha nem lesz 10+ éves. Ha szeretnéd hogy hosszú élete legyen a nyuszidnak olvasd el a nyúlmentés oldalát.

Sok gazdi addig nem hiszi el ezeket amíg a nyuszinak nem lesz valami baja.

Nem egyszer előfordult már a gyomor fekély magvak miatt, vese gondok a koptatókő meg nyalósó miatt és a talpfekély. De ezek mind mind 6 éves kor körül jönnek elő.

2020. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
3 hetes koráig ne adj neki csak tápot és szénát és szép lassan szoktasd hozzá mindenhez. Naponta minimum 1-2 órát engedd ki. Me adj neki magokat. Minimum 100x50 cm legyen a ketrec. K betűs zöldségeket tilos neki adni. Minimum kettőt tarts és lehetőleg egy bak és egy nőstény legyen mindenképpen ivartalanítva. Adj neki vedléskor szőroldó pasztát. Mindig legyen előtte széna. Nagyon gondold át a nyúlvasárlást, ne vegyél hirtelen felindulásból nyuszit
2020. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja és évente vidd oltásra
2020. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami. Miutan megkaptad 2 hét szigorú karantén, addi ne bedd ki a ketrecéből mert csak úgy lesz szobatiszta, úgy tanulja meg hogy hol van az ő helye.
2020. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, egyelőre minden jól megy.:)
2020. máj. 12. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!