Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Utálom magam emiatt?

Utálom magam emiatt?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek.

Hogyan tudom túltenni magam ezen? A konyhából 2 napja rágcsáló hangot hallotunk. Van egy 7 hónapos babánk, aki nemrég kezdett mászni. Így a konyhaszekrény aljába egércsapdát raktunk, bármiféle írtás helyett. Ma viszont elkaptunk egy egeret és még élt a csapdában.

Én annyira sajnáltam. A párom kivitte agyonütni, hogy ne szenvedjen. De azóta is csak az a picike állat jár a fejemben.

Pedig tudom, hogy ebben az esetben kártevő és megbetegíthetné a babámat. De mégis olyan rossz. Tényleg ennyire rossz vagyok?


2020. ápr. 19. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb tegyél élvefogót ki, ha sajnálod.

Ismerem az érzést. Fiatalon én lelőttem egyet, mert mérges voltam hogy megrágott dolgokat. Az utolsó pillanatban még megszimatolta a csövet, nem tudta mi az. Nekem meg. Kezem gyorsabb volt mint az agyam. Azóta nem ölöm meg őket.

2020. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Rossz vagy, nem kéne ilyeneken tépned magad, aminek halnia kell annak halnia kell.
2020. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem te vagy rossz, hanem az élet alakult ki úgy, hogy minden élőlény mások kárára éli az életét.
2020. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 FoxtrotLidérc ***** válasza:
20%

Figyelj. Ne utáld magad emiatt! Sajnos ez elkerülhetetlen dolog volt, de egyetértek az egyik előttem szólóval: az élvefogó csapdát akár házilag is el tudod készíteni. :))) [link] -> Pár ötlet a csapdázáshoz. :)))


A másik: Azt se felejtsd el, hogy ha nem az egérfogó pusztítja el, akkor jó eséllyel valami ragadozó teszi meg. Még mindig humánusabb volt hogy így pusztult el, mintha pl. a bagoly kapja el, vagy a macska eljátszogat vele. Ha meg babátok van, akkor rohadtul nem mindegy hogy van-e egér vagy nincsen.

2020. ápr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne utáld magad emiatt, ha nagyon bánt vegyetek élvefogót és engedjétek el egy füves részen.

Amúgy gondolj bele a vadonban egy kisegér él kb fél évet, ha tényleg egy mozdulattal agyon lett csapva ez morbidnak hangzik de még jól járt, sokkal több szenvedés ha pl elkapja egy macska és még játszik vele fél órát vagy mérget eszik és lassan hal meg.

2020. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 21. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!