Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántom a kutyám, mit tegyek?...

Bántom a kutyám, mit tegyek? Utálom magam!

Figyelt kérdés
Kis korom óta nem tudom kezelni a dühöt sok helyzetben, ami bennem van. Imádom a kutyákat, elítélem az állatbántalmazást. Van egy édes 5 éves yorkim, egyébként el van kényeztetve nagyon, látszik is rajta, neveletlen. Ágyban alszik, mindig azt tehet, amit akar. De néha úgy feldühít, pl. mikor nem akar kint pisilni, én meg már majd szét fagyok a nagy szélben, ő meg dagonyázik a sárban, olyan mint a lassított felvétel. Ilyenkor kihoz a sodromból és ráütök egyet. Nem nagyot, még véletlenül sem akkorát, hogy kárt tegyek benne, nem is nyüsszög, tehát nem fáj neki annyira. Viszont meglátszik rajta, hogy kiskorában is kapott tőlem néhányszor, mert úgy megy, lapulva sokszor. Ez nem sokszor fordul elő, fél évente egyszer kb. hogy kap tőlem egyet. De mikor ránézek és meglátom, hogy lapul és fél tőlem, mindig megsajnálom és annyira gyűlölöm magam, 20-szor legalább bocsánatot kérek tőle és agyon puszilgatom. Nem akarom bántani. Mindig megfogadom, hogy sosem teszem többet. Hogy tudnám kezelni az indulataim?
2013. febr. 3. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Menj pszichológushoz.
2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha indulataid vannak, melyeket nem tudsz kezelni, menj pszichiáterhez.
2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Fordulj orvoshoz a dühkitörésekkel, ezt mi itt nem fogjuk neked megoldani.
2013. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Baromi nehéz, de muszáj. Én is indulatos vagyok, bár már nagyon sokat fejlődtem, de néha előfordul, hogy mérges vagyok, mert valami nem sikerül a kutyával. Ráütni sosem ütök, de van, hogy kiabálok vagy ilyesmi. Azt kell megértened, hogy ilyenkor nem is a kutyára vagy mérges, hanem magadra, amiért képtelen vagy őt kontrollálni. Kontrollálni viszont csak egy nyugodt ember képes, egy idegesre soha nem fog a kutya hallgatni. Egyszerűen fejlődnöd kell, meg kell erőltetni magad. Ezért is remek 'dolog' a kutya, mert általa te is jobb ember lehetsz. Használd ki ezt a lehetőséget.
2013. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha fél évente rácsapsz egyet a kutyára, úgyhogy hogy nem is fáj neki, abból nem lesz baj, legalább tudja hol a helye. Viszont a leírásod alapján nem a megfelelő helyzetekben csapsz oda. Ő vígan játszik, te meg ütsz. Nem érti miért, fogalma sincs arról, hogy neki hogy azért kapta mert nem pisil...

Szerintem nem kell ezzel pszichológushoz menned, ellenben meg kell nevelned a kutyádat, ezzel elkerülhetőek az olyan helyzetek, hogy felbosszantson. Ha elkényezteted, ne csodálkozz hogy rossz.

A pisilésnél csináld azt, hogy ha lementek és pisil, dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot. Hidd el, pikk pakk pisiléssel fogja kezdeni a sétát. :)

2013. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

bocs, csak egy kérdés: amikor te épp ülnél a wc-re hogy elvégezd a dolgod és én pofon vágnálak mit éreznél? nem nagyot, nem sírnál vagy ilyesmi....


szerintem fáradj el egy jó kutyasuliba ahol elsősorban megtanítanak arra hogy azzal semmit nem érsz el ha a kutyát gyepálod a másik pillanatban meg agyon csókolgatod. bármibe lefogadnám hogy "neveletlen" is és sok esetben nem fogad neked szót. tuti el sem tudnád engedni mert leszaladna a térképről. egy ilyen emberre egy kutya se néz fel! szóval kutyasuli!


(bocsáss meg , de nem tudom lenyelni azt a megjegyzést hogy a pitemet adnám a kezedbe, mert egy ilyen viselkedést tuti megemlegetnél. rühelli aki ilyen következetlen.)

2013. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
91%

Segítséget kérne kérned valakitől, akár tőlem is, ha szeretnél (pszichológiát tanulok, de nem foglak agyon gyötörni meg semmi, ráadásul ez teljesen anonim). És én nagyon szívesen segítek neked.

Azért van szükséged valakire, mert amit most a kutyáddal teszed, később a pároddal vagy a gyermekeddel is megteheted, ami már sokkal veszélyesebb.

2013. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igazad van, megérdemlem a lecseszést.
2013. febr. 3. 12:58
 9/17 A kérdező kommentje:
12:56-osnak szólt, hogy igaza van.
2013. febr. 3. 12:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Rossz kategóriában van a kérdés, a kutya itt csak egy szenvedő mellékszereplő.

Inkább az "egészség- mentális egészség " kategóriában kérdezgess, vagy lehetne még az "ezotéria- agykontroll" témán belül is, bár ott inkább csak a trollkodás megy, ritkán van komoly válaszoló.


A kutyával kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy az annyira kiegyensúlyozott, mint a gazdája.

Meg az is tény, hogy az ember az egyetlen lény, aki mentálisan instabil vezetőket követ, állatok közt nincs ilyen.

A viselkedésed számára teljesen tekintély romboló, max fél tőled, de egyáltalán nem tisztel, és még annyira sem bízik benned.

A bocsánatkérés, puszilgatás szintén a gyengeség jele (számára) amivel csak fényévekre távolodsz a falkavezéri státusztól.



Tanítani kell, megértetni vele dolgokat, mindezt higgadtan, türelmesen, és végtelenül magabiztosan.

Ebbe az ordítozás nem fér bele.


Egy szó mint száz, nem vagy felkészülve a kutyatartásra, minden megnyilvánulásodból tisztán látszik.

Neked még nem való háziállat, ahhoz előbb saját magad kéne rendbe tenni.

Ha önállóan nem megy, akkor bizony szakember kell hozzá.


Az mindenesetre biztató, hogy a hibáid egy részét felismered, és elismered, ez az első lépés.


(Azért csak egy részét, mert az emberi viselkedés helytelenségével tisztában vagy, a kutyatartásban vétett hibákat viszont még nem ismered fel, mert sajnos abban is nagyon tapasztalatlannak látszol)

2013. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!