Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egereket kis lyukú forrasztott...

Egereket kis lyukú forrasztott drót ketrecben is lehet tartani, tenyészteni?

Figyelt kérdés

Mátmint hogy a ketrec alja is rács és csak pár fakéreg van rajta amin tudnak mászkálni az egerek.

És ezáltal könnyebb lenne kitakarítani, meg az ürétés leesik és csak a kérgeket meg az egérházat kell takarítani.

És az egereknek nem rossz ez?



2020. ápr. 27. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De rossz.

Talpfekélyt okoz.

Ugyan az az érzés lesz nekik mikor te mezitláb rácson vagy kavicsokon mászkálsz.

Illetve mi a tenyésztés célja?

Mint eleség állat vagy hobbi állat?

Mindkettőnek megfelelő körülményt kell biztosítani de a hobbi állat tenyésztéshez szakképesítés is kell hogy akárki vásároljon is tőled.

2020. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eleségállat lenne de nem kereskedési célra. és hogyha sok kérget rakok bele?

csak a jobb szellőzés és tisztítás miatt akartam rácsot használni

És az egereknek teljesen más kialakítású a lába, honnan tudod hogy talpfekélyt okoz?

Mert a házi egerek szabadon is nagyon sok rácshoz hasonló felületű dolgon járkálnak

2020. ápr. 27. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen a házi egerek mindenhol megfordulnak de nem 0-24-ben álldogálnak rácsokon.


Egy szőrös talpú állat mint pl. a nyúl is talpfekélyt kap kemény vagy rácsos talajon. Tengerimalacnak pl. ugyan olyan kopasz a talpa mint az egérnek és ők is talpfekélyt kapnak így az egerek is.


Sima ketrec vagy terra jó nekik forgáccsal az alján.

Nem nehéz takarítani őket.

Kipakolod az egereket egy dobozba és kiöntöd a kukába az almot vagy ha egy helyre pisilnek akkor kilapátolod.

2020. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de nem is 0 24 ben állnak rácson mert lessz nekik egy doboz amiben nappal elbújhatnak és a ketrec rács aljának a felén meg fakéreg vagy karton lessz

Így megfelel az egerek igényeinek?

mond nyugottan mert nem annyira tudom ezt a dolgot. De egeret már tartottam terráriumban aminek üveg allja volt de egyszer nyitva felejtettem és elszökött 5 egér a lakásban.

2020. ápr. 27. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Láda esetleg? Vannak azok a jó nagy ikeás műanyag ládák, ponthegesztett hálóból csinálsz neki tetőt, mivel műanyag takarításkor kiveszed az egereket, kiöntöd az almot és ha nagyon koszos slaggal vagy zuhannyal lemosod.
2020. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam a rácsos megoldást mert el akartam kerülni hogy az egereket ki kelljen venni, mert az a dolog legmacerásabb része és a rácsban ezt ki tudnám küszöbölni.
2020. ápr. 27. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a rácsos megoldást. Semmilyen állatot nem lenne szabad rácson tartani, tönkreteszi a lábakat.
2020. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És hogyha az egész rács aljára kartont vagy szénát rakok?

és a rács miatt pedig jobban tud szellőzni ha belepisilnek már az egerek

vagy így se jó?

2020. ápr. 27. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. A széna lepotyog, a kartont pedig hamar megrágják. Miért nem opció egy szép tágas ketrec? Az alomtálcát ugyanúgy lehet tisztítani.
2020. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy 5mm es rácson ?

az egész ketrec fél négyzetméter és egy tenyészpár lenne benne plussza kisegerek de ők is csak két és fél hétig szóval nagyon nagy helyük lenne.

2020. ápr. 28. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!