Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfelelő kisállat lenne...

Megfelelő kisállat lenne nekem egy nyuszi?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez most viccesnek vagy szánalmasnak fog hatni, de belefáradtam már abba, hogy bármennyi energiát fektetek az emberekbe, általában töredékét sem kapom vissza. Viszont annyira szeretek gondoskodni, hogy arra gondoltam, hogy jó lenne egy nyuszi, akit szerethetek és gondoskodhatok róla. :)


Talán azt írnátok, hogy jobb választás lehet egy kutya vagy egy macska... de nekem nyuszi kéne! :D


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kielégítő lenne-e számomra egy törpenyúl ebből a szempontból? A befektetett energia náluk mindig megtérül? Olyan jól esne, ha keresné a társaságom, bújna és érezném, hogy szeret. :) Viszont magamat ismerve eléggé lehangolna, ha mindent megtennék neki, hogy jól érezze magát, sokat foglalkoznék vele és ő meg cserében rám se bagózna. Persze emiatt nem hanyagolnám el, és nem adnám el, meg ilyesmik, csak rosszul esne.

Ha vennék, akkor megbízható tenyésztőtől venném.


Mit gondoltok, megfelelő kisállat lenne nekem egy nyuszi?


2020. máj. 3. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő kisállat lenne de most kivételesen nem tenyésztőtől venném.


A nyuszik 50%-a keresi nagyon az emberi társaságot a másik 50% meg kis mufurc antiszocka.


Keresd fel a nyúlmentést és onnan fogadj örökbe egy nyuszit. Ott tudnak neked ebben segíteni hogy melyik nyuszinak milyen a személyisége.


Nekem tenyésztőtől van a nyuszim. Nyúzni húzni lehet, állandóan bizgerál hogy simizzem meg még wc-re se tudok elmenni nélküle mert oda is követ.

Ugyan ettől a tenyésztőtől egy másik nyuszi meg nem szereti a túlzott szeretgetést inkább rosszalkodni szeret. Nem szereti ha felemelik vagy ha ölbe van.

Nagyon kis egyéniségek.


Szerintem mindenképp a nyúlmentés neked a legjobb választás hogy biztos ne legyen csalódás. Rengeteg nyuszi vár gazdára és biztos bele szeretsz egy bújós puszi osztó cukiságba.

2020. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagypapám Peti nyula nagyon szerette nagypapámat reggel mikor megkezdte a kinti munkákat kiengedte a ketrecből a Peti meg ott ugrabugrált körülötte követe oda ahova ment, szóval lehetséges, de nem elvárható. A nyulaknak is van beleszólásuk kit szeretnek és kit nem. Peti engem pl nem szeretett pedig én mindent megtettem papám másik bak nyula a nagy és fekete Mefisztó viszont odáig volt értem pedig tőle rettegtem.

Meg aztán a nyulak rendkívül érzékeny állatok. Nem viselik jól a változásokat, állandóság kell nekik.

2020. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókhoz még annyit tennék hozzá, hogy azt is vedd figyelembe, a nyuszik általában éjszaka aktívabbak, tehát ha korán fekvő típus vagy, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás :)
2020. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
nyuszis vagyok :) szerintem olyan nyuszkót vegyél, fogadj örökbe, akinek már van kialakult személyisége és nem baba. akkor már meg tudják neked mondani hogy milyen típus. pl első két nyuszkóm nem volt pusziosztó, de most a harmadik, egyfolytában puszilgat ( nyalogat ) és ez önbizalmat ad hogy de jó valaki így szeret. a nyuszik nagyon szeretik a simit, még oda is nyomják a nózijukat, én nagyon tudom ajánlani. de mivel ilyen spec. vágyaid vannak ezért javasolnám hogy olyan nyuszkó kéne neked aki nem "zsákbamacska" hogy ki tudja milyen természet lesz, ha nagy lesz, pl bújós, vagy nem bújós... hanem már legalább pár hónapos, és akitől veszed meg tudja neked mondani milyen a személyisége. azért is mert 6-8 hónapos kor felett már ivarérettek, ez is hozhat változást náluk, hisztisek lehetnek :D a fiúk a bújósabbak a lányok a területvédőbbek. ( nekem csak lányaim voltak, náluk nem jött be :D )
2020. júl. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!