Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Afrikai Fehérhasú Törpesün...

ForTun3 kérdése:

Afrikai Fehérhasú Törpesün súlya megfelelő vagy fogyókúra szükséges?

Figyelt kérdés

Törpesünim 684 grammos, 1 éves nőstény, tudom hogy változó a súlya egyedenként, viszont nem tudom eldönteni hogy csak egy nagyobb darab vagy pedig sok a kaja/kevés a mozgás.

Naponta kiveszem, mászkál de van hogy húsz perc után elalszik, ha futógömbbe rakom abban kevésbé, csak folyton bele kakil. Futótányérja még nincs, jövőhéten tervezek venni egyet neki, kb másfél hónapja van nálam. Kaját kb 25grammot adok neki naponta, plusz 2 naponta lisztkukacot, nagyjából teáskanálnyi mennyiséget.

Ketrecben tartom, amelyre szeretnék faragni osb lapból még egy szintet, 110x70es a ketrece jelenleg.



2019. jan. 6. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Jaj, jaj, jaj!

Eloszor is, kicsi a ketrec. Lattam ilyen emeletes ketrecet is, nem tudom. Nem sok allathoz ajanljak, inkabb legyen alapteruletben nagyobb, mar csak azert is, hogy beferjen minden.

Valoszinuleg van rajta felesleg, nem art fogyokuraztatni.

Kerek! Muszaj! Tenyleg. Vagy tanyer, de kereket jobban szeretik altalaban. (persze ki mire eskuszik, inkabb tanyer, mint hogy semmi ne legyen, szoval igazabol ez a te dontesed.)Viszont csak megfelelo nagysagut! Es ezert hizik el foleg.

Masik ok, a kaja. Csak jominosegut vegyel, nem rudom pontosan a nevet, ,,Törpesün forum" ebbe a csoportba csatlakozz facebookon, segitenek neked!

Es ami a legfontosabb. NEM SZABAD KEREKBE TENNI A SUNIT!!!!!! Igazabol egyik allatot sem. Nem, nem es nem! Fel benne az allat, nem is lat rendesen, mindennek nekimegy. Ha szereted kicsit is a sunidet, most szettorod azt a szrt.

2019. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el, sokat segit! :)

2019. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ossze tud gombolyodni? Mert ha nem tud rendesen, akkor biztosan tulsulyos.
2019. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Futógömbben keveset van már, ketrecből nem kaptam nagyobbat sajnos illetve futókereket sem találtam a városban így rendeltem, úton van remélem használni fogja.

Össze tud rendesen gömbölyödni, azzal nincs gond sőt mozgékony is, illetve minőségi royal kutya tápot kap, valami 1400ft kilója, helyi kisállat eledel boltban nem nagyon van ennél jobb azt mondják. Kaját úgy érzem még csökkenteni kellene, mérem naponta kétszer szegényt, amitől még én is rosszul lennék de nem látom a fogyás jeleit rajta.

Elkerítettem a szobámban egy nagyjából 2x2m-es részt az neki ki van nyitva egész napra, kedve szerint ki-be járkálhat a ketrecbe szaladgálhat illetve van amikor nagyobb térségbe is kirakom egy egy órára.

2019. jan. 13. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez tok jo, nagy a helye! Arra vigyazz majd az emelettel, hogy nehogy leessen, baja legyen.

Szerintem rendben van, amiket leirtal.

A futogombbe ne tedd ezentul, a tobbi okes. Eleg ha egy nap csak egyszer adsz neki enni(en igy szoktam)

Es ne merd naponta, eleg hetente merni, egyszer. Egy nap alatt semmi valtozas nem lesz.

2019. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!