Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi miért jelöl engem?

Drfauna kérdése:

A törpenyuszi miért jelöl engem?

Figyelt kérdés

A nagyjából kilenc hónapos kislány törpenyuszink már kétszer megjelölte az elé tartott ujjamat, ezt miért csinálhatja?

Amikor este beraktuk a ketrecébe, még egy kicsit ki akart jönni, de már mentünk aludni. Én bedugtam az ujjamat, hogy megsimogassam a homlokát, és az állat, mert azt nagyon szereti. És utána megnyalogatta az ujjamat, ezért bennhagytam egy kicsit, és ekkor azzal a tipikus jelölőmozdulattal (az állát felemeli, és oldalirányban végighúzza a fejét) megjelölte az ujjamat. Miért csinálta?



2020. máj. 5. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta az enyém vagy. (szeretlek)
2020. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán értem. Az állatoknál a jelölés amikor pisilnek vagy ürülékkel jelölik a területüket, először kamilláztam is, hogy a nyuszi lebogyózta az ujjad. Aztán olvastam, hogy a fejével dörgölőzött. Ezt hogy kell elképzelni? Hol láttál vagy olvastál ilyet, meg tudod mutatni? Ez új info nyuszi viselkedés szempontjából nekem, kiváncsi lettem.


Ilyenről nem tanultam soha, pedig állattenyésztést tanultam anno.


Szimplán csak dörgölőzött a fejével, a szeretetét fejezte kis.

2020. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

* Szimplán csak dörgölőzött a fejével, a szeretetét fejezte ki, szerintem.


Javítva.


De nem értem ezt a jelölő dolgot.

2020. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyusziknak illat mirigyük van az állukon.

Amit végig dörgölnek vele azt megjelölik hogy az a sajátjuké. Csak végig dörzsöli a kis állát a dolgokon ezzel az illat oda kerül és a röbbi nyuszintudja hogy az a saját tulajdona.


Kedves kérdező, a nyuszid a tulajdonává nyilvánított téged. 😀

2020. máj. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es köszönöm szépen a felvilágosítást, ezt nem tudtam. De nem csak így jelöl a nyuszi, hanem úgy is hogy bogyózik, de gondolom ez inkább a hímekre jellemző.
2020. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves második válaszoló! Igen, az állán található mirigyével "jelölt meg", de látom, hogy már valaki felvilágosított. Mindenkit felpontoztam! 🙂 Szép napot!
2020. máj. 6. 09:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a hímek.

Nőstény is jelöl pisivel és bogyóval is.

Hímek de ritkán nőstények is sugárba pisilik a dolgokat pörgőrúgás közben

2020. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a zoológiai infokat. :) Igen kérdező 4-es már felvilágosított engem állattenyésztőt, zoológiát és etológiát nem tanultunk, de most tanulok. Bár anatómiát tanultunk, de az se most volt, szóval szégyen nem szégyen nem emlékszem az áll alatti jelölő mirigyekre, de merem bevallani, hogy nem tudtam. Köszönöm! :)
2020. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most olvastam amúgy, hogy masik nyuszikat szokott így jelölni, hogy tudja melyik nyuszik tartoznak hozzá illat alapján, de ha kezet mosol akkor nem lesz zavarba? :D


A válaszoló vagyok, aki nem tudta az áll alatti illat mirigyek szerepét.

2020. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, hogy ezt az illatot mi, emberek, nem érezzük. A kérdés az, hogy más állatok érzik-e. A nyuszi barátkozik a tengerimalaccal, akinek megjelölte a búvóhelyét. Kíváncsi lennék, hogy a malacka érzi-e.
2020. máj. 6. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!