Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyuszimmal?...

Mit csináljak a nyuszimmal? Már az egész családnak elege van belőle

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hajlandó a bilijébe üríteni, helyette az ágyra, a kanapéra, a sarokba pisil-kakil... próbáltam hogy fél óránként 5-10 percre bezárom de nekem ez túl macerás és nem is úgy vettem észre hogy hatásos lenne, meg ha fél óránál tovább van bezárva rázza a ketrecet, e-miatt este is ki van engedve hogy tudjunk aludni de így meg pisil kakil össze vissza...már elegem van. Gondoltam hogy estére átcuccolom a másik szobába, aztán rázza ahogy akarja, de ott meg nincs fűtés. Mit tegyek?
2017. febr. 17. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Keress neki megfelelő gazdát, és ajándékozd el.

Nyulat eleve nem tartunk egyedül, és hatalmas a helyigénye is.

2017. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

"A nyulak mozgásigénye a macskáékhoz hasonló, mégis velük ellentétben ők ketrecekbe vannak zárva. Hogy ennek ellenére igényeiket ki tudják elégíteni, és ezáltal boldog, egészséges, kiegyensúlyozott életet élhessenek, a következő ketrecméretek minimum ajánlottak:"

-sok kiengedés mellett(napi min. 8 óra kiengedés mellett) 2 nyúlnak 4 m2

-kevés kiengedés mellett(napi 1-8 óra) 2 nyúlnak 6 m2

-kiengedés nélkül 2 nyúlnak legalább 13 m2.



Na most ezt vedd figyelembe és nézd meg neked mekkora helyen van..Gondolom a szokásos 100-as ketrec,aminek az alapterülete mindössze 0,5 m2.... Nem csodálom,hogy rázza a ketrecet a börtönében..Sokkal nagyobb helyet kéne neki elkeríteni állandó tartásra..És minimum kettőt kéne tartani.


"A nyulak rendkívül szociális lények, a természetben is hatalmas csapatokban, azon belül kisebb-nagyobb családokban élnek."

"Az egyedül tartott állatoknál a boldogtalanság és az unalom mellett rengeteg viselkedési probléma (pl. a ketrecrágás, zörgés, őrült kaparás) vagypszichés megbetegedés (pl. depresszió, agresszió) tűnik fel, s ezek nem csak a mentális egészséget károsítják. "


Ha ezeket tudod biztosítani(sokkal nagyobb hely,társ) akkor jó eséllyel megszűnik a mostani "idegesítő" viselkedése..Ami még segíthet az össze-vissza pisilésen,az az ivartalanítás.

Ha nem tudjátok normálisan tartani,akkor inkább ajándékozzátok el szerintem.

2017. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egész nap ki van engedve, társa még nincs mert ő is csak 1-2 hónapja van nálunk, de tudom hogy kell neki társ igy folyamatosan keresek. A ketrece most kicsi de később lesz egy sokkal nagyobb...viszot ez nem ok a mindenfele pisilésre, kakilásra és a kürdés sem ez volt, tudom hogyan kell nyulat tartani, de valahol el kell kezdeni.
2017. febr. 17. 08:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Egész nap ki van engedve, társa még nincs mert ő is csak 1-2 hónapja van nálunk, de tudom hogy kell neki társ igy folyamatosan keresek. A ketrece most kicsi de később lesz egy sokkal nagyobb...viszot ez nem ok a mindenfele pisilésre, kakilásra és a kérdés sem ez volt, tudom hogyan kell nyulat tartani, de valahol el kell kezdeni.
2017. febr. 17. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Ajánlhatok esetleg egy nyúlpaprikás receptet? :P
2017. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egész nap ki van engedve, társa még nincs mert ő is csak 1-2 hónapja van nálunk, de tudom hogy kell neki társ igy folyamatosan keresek. A ketrece most kicsi de később lesz egy sokkal nagyobb...viszot ez nem ok a mindenfele pisilésre, kakilásra és a kérdés sem ez volt, tudom hogyan kell nyulat tartani, de valahol el kell kezdeni.
2017. febr. 17. 08:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Látom ez a xar 3x küldte el ugyan azt... #5 törpenyuszi, szóval köszi, nem kell recept 😂
2017. febr. 17. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Te kérdezted,hogy mit tegyél,miért csinálja ezt a nyúl..

Leírtuk,hogy kicsi lehet a helye és egyedül van...A fejed tetejére is állhatsz, nem fogja abba hagyni amíg nem kapja meg a normális körülményeket.

+az ivartalanítást is jó lenne megfontolni,szokott segíteni az össze-vissza bogyózáson,pisilésen.

2017. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás? Talán megoldaná a pisi-kaki dolgot.
2017. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!