Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy nagyon helyes kis...

Vettem egy nagyon helyes kis törpenyuszit fehéret hogyan kell őt gondozni??

Figyelt kérdés
Igen értem hogy az inetrent nagyon sokat leír de olyan emberre vagy emberekre lennék kiváncsi akik tényleg tujdák hogyan kell őt gondozni esetleg valmi érdekes cikkel már kiengedtem őt a kalitkából futott is de hogyan tovább vann neki benna széna plusz amibe wc het is de még is hogyan kel őt gondozni törődni vele ??
2020. jún. 26. 00:21
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
aha tehát akkor nem szbad neki másni valhol azt olvastam szeret mászni és a pisilés plusz a wc hova piszkítt majd azt hogyan van egy ketrece abba van neki széna plusz az akármi alom azt hogyan ???
2020. jún. 26. 11:38
 12/44 anonim ***** válasza:
Ezt a mászós dolgot pontosan nem tudom, egyik nyuszim sem szeretett ilyesmit csinálni, nem tudom, van e, aki igen. Vegyél neki alomtálcát (jobb a sarok wc-nél), abba rakj fapelletet. Vannak, akik erre rácsot is raknak, hogy a nyuszi lábát ne marja ki a pisi, de akkor erre széna is kell, mert a rácson való járkálás talpfekélyt okoz. Én nem vagyok annak a híve, hogy forgácsot rakjunk az egész ketrecbe, de ez is működhet. A nyuszi választja a helyet, ahova a wc t szeretné, úgyhogy először hagyd őt dönteni, majd oda rakd a tálcát, ahol szerinte a legjobb. A legtöbb nyussz a ketrecbe elszórva is bogyózik, náluk a szobatisztaság annyit jelent, hogy egy helyre pisil, és a legtöbb bogyót is oda... Nyomja. A wc hez rakj szénát, szeretnek bogyózás közben enni
2020. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
aha köszi szépen
2020. jún. 26. 11:51
 14/44 A kérdező kommentje:
és játékot nem szeret játszani ??
2020. jún. 26. 11:51
 15/44 anonim ***** válasza:
Ásni szoktak
2020. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
éas miben?
2020. jún. 26. 12:01
 17/44 anonim ***** válasza:
Földben. Az udvaron
2020. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
aha
2020. jún. 26. 12:18
 19/44 anonim ***** válasza:

#17-re válaszolva:


Az udvarba nem ajánlott kivinni. Ha mégis mindenképpen kiviszed, akkor:

- csak 3 hónapnál idősebb, fűhöz hozzászoktatott nyuszit vihetsz ki

- csak olyan helyre, ami minden oldalról és felülről is (!) el van kerítve (kifutó)

- olyan hely legyen elkerítve, ahol csak fű van, nincsenek más, esetleg mérgező növények

- tilos olyan helyre rakni a kifutót, ahol permetezés, gyomirtás volt, vagy egyéb vegyszer lett használva vagy ahová más állat is bejuthat, vagy akár csak a kifutó közelébe juthat

- csak felügyelettel lehet kint a nyuszi akkor is, ha minden oldalról és felülről is zárt kifutóban van

- mindig legyen neki biztosítva árnyék és víz, soha ne hagyd kint a napon mert könnyen hőgutát kap amibe belehalhat

- a nyuszi nem szereti a meleget, nyáron nem fogja kint jól érezni magát, ha meleg van, ne vidd ki

- télen a hidegben se vidd ki, és akkor se, ha esik/esett az eső vagy a hó


Ásásra sokkal biztonságosabb bent helyet készíteni a nyuszinak. Erre alkalmas lehet egy nagy műanyag doboz és tiszta föld (tehát NEM kintről lapátolt). Talán csincsilláknak szánt ásóhomok is jó, de ebben most nem vagyok biztos.


Ha nem tudsz bent ásóhelyet készíteni, én nem ajánlom, hogy kividd a nyuszit. Nem létszükséglet, hogy ásson. Nagyon jól elszórakozik ágak rágásával, kartondobozokkal, papírtörlő gurigájába tömött szénával. Ha már ivartalan, és lesz egy ellenkező nemű ivartalan társa, akkor pláne nem fog unatkozni. Ha mégis kiviszed, akkor tartsd be a kommentem elején írtakat!


Még valami. Biztosíts neki puha felületet a pihenésre, mert ha sokat járkál vagy ül műanyagon vagy parkettán, akkor hamar kialakulhat nála talpfekély, amit nagyon nehéz kezelni ha nem veszed időben észre. Erre alkalmas pl. METRO-ban vagy Pepco-ban kapható párszáz forintos kis szőnyeg. Berakhatod neki a ketrecbe, és tehetsz kintre is (ha parkettátok van). Arra vigyázz, hogy ne egye meg. Ha rágja, akkor vedd el tőle, baja lehet, ha megeszi. Ebben az esetben próbálkozz egy puha törölközővel vagy összehajtott takaróval. Ezeket is vedd el, ha azt látod, hogy rágja, eszi!


Minél többet engedd ki a ketrecből. Napi 2-3 óra a minimum. Ha nem tudsz ennyit biztosítsni, akkor építs neki a ketrece elé egy elkerített kifutót, amiben szaladgálhat. De minimum egy órára akkor is engedd ki, ha van kifutója. De mindig csak felügyelettel!

2020. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
igen minden megvan neki nagyon reméllem jól fogja érezni magát szép ketrece van kint is lesz tehát a szobámban szaldgált és reméllem nagyon jól fogja érezni magát
2020. jún. 26. 23:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!