Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy nagyon helyes kis...

Vettem egy nagyon helyes kis törpenyuszit fehéret hogyan kell őt gondozni??

Figyelt kérdés
Igen értem hogy az inetrent nagyon sokat leír de olyan emberre vagy emberekre lennék kiváncsi akik tényleg tujdák hogyan kell őt gondozni esetleg valmi érdekes cikkel már kiengedtem őt a kalitkából futott is de hogyan tovább vann neki benna széna plusz amibe wc het is de még is hogyan kel őt gondozni törődni vele ??
2020. jún. 26. 00:21
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
17 vagyok, nálunk ez biztosított, plusz nem emlékszem, volt e szó róla a korábbiakban, de az oltásai is rendben kell, hogy legyenek
2020. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
jaj efogom őt vinni oltásra
2020. jún. 27. 10:17
 23/44 anonim ***** válasza:

#22


Csak azért írtam, hogy annak is egyértelmű legyen, aki új nyuszis és ezeket nem tudja. Inkább leírom az ötvenedik kérdés alá is, minthogy egy nyuszinak emiatt essen baja. Nem mindenkinek egyértelműek ezek a dolgok, főleg, ha még nem volt nyuszija. De az szuper, hogy nálatok ezek rendben vannak. :)

2020. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
igen rendben lesz reméllem csak nem wcik az a baj legalábbis azzal nem vagyok még nagyon tisztában
2020. jún. 27. 11:28
 25/44 anonim ***** válasza:

#24


Ha nem bogyózik, az nagyon nagy baj!!


Enni eszi a szénát? Iszik? Nem gubbaszt?


Tapogasd meg a hasát. Nem kemény?


Ha nem bogyózik és/vagy kemény a hasa, vagy gubbaszt, akkor azonnal vidd exo-s dokihoz! Ha még nem találtál a környékeden, akkor a Törpenyuszisok facebook csoportba írj ki egy kérdését, hogy rosszul van a nyuszi, xy városban/faliban vagy, hova menj. Ha még nem vagy tag, írd meg hogy hol laksz, és megkérdezem neked.


Gyorsan intézkedj ha nem bogyózik, mert belehalhat!!


Írd majd meg, hogy mit mondtak!

2020. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
enni eszik igen miért ? kérded iszik is és szaladgál kint és alszik is nem sokára fogom vinni állatorvoshoz miért írodf hogy nagyo nagy baj ??? nem is láttam vizelni se és wczni se nem láttam de attól még lehet hogy wcett vagy nem ??? Hogy hogy tapogassam meg a hasát??
2020. jún. 27. 12:02
 27/44 A kérdező kommentje:
nem kemény a hasa!
2020. jún. 27. 12:05
 28/44 anonim ***** válasza:

#26


Ha nem bogyózik, akkor felgyűlik benne, fájni fog neki, feszíti a hasát. A fájdalomtól nem fog enni, és ha nem eszik, akkor bélleállása lesz. Ezért kell benyúlni alá hogy meg tudd tapintani a hasát. Ha kemény, akkor baj van.


Egyáltalán nem bogyózik? Takarítsd ki a helyét teljesen, hogy egy bogyó se legyen benne, így meg tudod állapítani, hogy tényleg nem bogyózik, vagy csak nem látod.


Ha eszik, iszik, jó a kedve az mindenképpen jót jelent. Takarítsd ki teljesen, hogy lásd, bogyózik-e. Ha estig semmi nem jön ki belőle, akkor irány a doki. Ha bogyózik, akkor nézd meg, hogy mennyit és milyet.


Az a jó, ha a bogyó sötét színű, szilárd, kemény, kézzel is meg tudod fogni. Nem folyós, nem puha, nem túl pici.


Addig is keress egy exo-s dokit, hogy ha tényleg bak van, akkor már tudd, hogy hová kell vinni.



A nyuszik amúgy nagyon érzékeny állatok. Bármi bajuk van, mindig gyorsan kell cselekedni, mert sajnos könnyen elpusztulhatnak. A gyomruk a legérzékenyebb.


Felsorolok pár dolgot, ami bajt jelez, ezekre figyerlj:

- nem eszik

- nem bogyózik

- kemény, puffadt a hasa

- hasmenése van

- nem tud rendesen ugrálni, eldől

- ferdén tartja a fejét, és nem egyenesíti ki

- gubbaszt, nem aktív

- fortyog a hasa

- váladékozik az orra

2020. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

#27


Az jó jel. Takarítsd ki teljesen és figyeld, hogy bogyózik-e.

2020. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
A nyuszikkal sok egészségügyi probléma előfordulhat. Sajnos sokszor okozhatnak riadalmat. Nagyon kell rájuk figyelni. Remélem ki fog derülni, hogy nincs baja. Drukkolok.
2020. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!