Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság mi a legjobb döntés...

Manapság mi a legjobb döntés ha kutyát szeretne az ember?

Figyelt kérdés

Sokan utálni fogtok a kérdésért, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Már rég tervezem, hogy magamhoz fogadok egy kutyust, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy ennek mely módja lenne a legjobb.


Legelőször ragaszkodtam a tenyésztőkhöz; találtam is néhány itthoni kennelt. Az ár nem tántorított el, hiszen tudom, hogy egy jó adottságú, egészséges kutyára áldozni kell (a kutyák amiket kinéztem, 300.000 Forinttól kezdődtek).

Több kiállításra is elmentem, láttam, hogy mennyi munka van egy ilyen gyönyörű állattal, érződött a gazda-kutya közötti erős kapocs és törődés. Ekkor viszont beütött, hogy hány olyan kutya búslakodik az utcán illetve menhelyeken, akiknek nem adatott meg egy ilyen gazda. Ők nem tehetnek arról, hogy nem aranyvérűnek születtek, vagy hogy rossz gazdához kerültek. Kicsit rám tört a bűntudat, hogy hajlandó lennék kiadni közel fél millió forintot egy állatért, amikor azok a kutyák mindenüket megadnák azért, hogy törődjenek velük. Én nem akarok szaporítani és nem tervezek hobbikutyás lenni, csak egy kutyust szeretnék, akit viszek kirándulni, sétálni, simogatom este a tévénél és igyekszem megadni neki mindent. Azok, akik ennyi pénzt áldoznak egy kutyára lehet már sokkal komolyabban kutyáznak esetleg versenyekre akarják vinni stb... Hogy jövök én ahhoz, hogy mint földi halandó egyáltalán megpróbálkozzak egy ilyen kutyával? Az egyetlen szempont számomra a tenyésztős kutya mellett, hogy nagyobb az esélye, hogy nem lesz beteges és idegrendszerileg is jobban helytáll. De ez sem biztosítás, ettől is lehet zakkant a kutyus.

Aztán megnéztem a menhelyeket, de sajnos ott sem jött meg túlságosan a kedvem. Ne értsetek félre, nagyon aranyos kutyákat láttam, de kölyköket például szinte alig. Kis termetűt végképp. Félek egy felnőtt kutyát örökbe fogadni a berögzült tulajdonságok miatt. Egy kiskutyával mégis jobban összecsiholódhat az ember, nem?

Aztán feltévedtem jófogásra meg stb., és nyilván nincs szándékomban egy szaporítótól 'fajkutyát' venni 30 ezerért, de azokkal a kutyákkal mi lesz? Ha nem veszi meg őket senki mit fognak velük csinálni? Beadják a menhelyre? Vízbe fojtja a falusi nagypapa?

Az a kutyus is él már, hova fog kerülni? Őszintén szólva ha a jófogásos német spicc jellegű kölyköt a menhelyen látom, talán el is hozom, hiszen ugyanannyi esélye van, hogy a menhelyes 'fajkutya' idegbeteg / beteges, mint a jófogásos, nem?


Mi a véleményetek erről? Lécci ne egyetek meg a kérdés miatt, próbáltam értelmesen levezetni a gondolatmenetet. Mit gondoltok? Mi manapság a legjobb opció, ha egy kutyust szeretnék?


Köszönöm!



2018. dec. 3. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Én már a 3.kutyánkat hozom menhelyről. És direkt a "hagyományos" keveréket. Na ott nincs túltenyésztésből adódó betegség. És nem kell havi 21-30 kozmetikára meg 70 a prémiumluXXelitekézműves bálnapénisz tápra.
2018. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
Tudod ám,hogy ki adna 300 ezret egy kutyáért.Örüljön valaki ha ingyen elhozom tőle és jó gazdija leszek.Rajtam ne nyerekedjen senki sem.Oké max.5-10 ezer ha oltást már elkezdte azt kifizetem.
2018. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha egy bizonyos fajtájú kutyát szeretnél, akkor tenyésztőtől vedd, vagy fogadj be egyet fajtamentőktől, ha a fajta kb. mindegy, akkor menhelyen keresgélj. Menhelyen, állatvédőknél vannak kölykök is szép számmal.

A legjobb opció mindig attól függ, te mit szeretnél. A szapis kiskutyákon meg azért nem jó, ha megesik a szíved, mert amíg ezekre van kereslet, addig a későbbiekben is szaporítani fogja a "gazdájuk" őket, tehát ha most megkönyörülsz egyen és megveszed, ezzel hozzájárulsz egy újabb alomnyi ilyen szerencsétlen kis lény "legyártásához".

A legutóbb például kilenc(!) hónapos szukától született "fajtiszta" kölyköket láttam hirdetni. Már az a szerencsétlen alig kamaszodó anyakutya látványa is megért egy misét... nem is ragozom.

2018. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj azzal, ha Jófogásról veszel kutyát, hogy ebből a szaporítónak pénze van. Vagyis jövőre is leelleti Buksit kétszer, meg azután is és azután is. Ha nem kel el egy kutya, akkor igen, megy a föld alá, útszélére, stb. Oké, te megveszel egy kutyát tőle, de miattad és a másik fizető vevő miatt majd lesznek újabb kölykök, amik potenciálisan rossz helyre vagy utcára mennek. És azért, mert van piac a kölykökre! Mit veszít ő azon, ha egy kutya, vagy akár egy alom nem kel el?


Igen, a menhelyi kutyák mindegyike szaporítótól van. És sajnos kölyökként vagy nem kellettek, mert pl nem fajtajellegűek, vagy utána unták meg a gazdik. Felnőttként pedig azért nem kellenek, mert az embereknek mindih kiskutya kell.


Egyébként ha az elvi és morális részét nem is nézzük, csak az érdeket, akkor azért sem lenne szabad szapitól venni kutyát, mert mi van, ha történik valami? Napi szinten hallani arról még itt is, hogy költöznek, de a kutyát nem tudják/akarják magukkal vinni pl albérletbe. És megy a kutya a gyepire, hirdetik jófogáson vagy az altatáson agyalnak. Mert nincs háttér egy szapis kutyánál! Azonban ha rendes tenyésztőtől veszed, ő visszaveszi magához! Ha menhelyről hozod ki, visszaveszik szintén! Ugyan ez igaz, ha a kutyának betegsége lesz.

2018. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Facebook mindig tele van az itt-amott talált kölykökkel. Lépj be pár állatmentő csoportba, és az lesz a legnagyobb gondod, hogy a sok kölyök közül melyiket mentsd meg.
2018. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a kutyáim mind besikerült alomból vannak mind keverék(4-en vannak)

Engem folyamatosan kérdeznek hogy nem-e kell kiskutya mert tudják hogy nálam jó helyük lenne


Facebook-on mindig van fent kiskutya,szerintem nem éri meg venni "szaporitós áron a kutyát" mert ha beteg kölyköt fogsz ki a gyógyszerekre,kezelésre elmegy ugyan úgy pénz mintha 300 000 ft-ért vennéd,én keverék párti vagyok de későbbiekben szeretnék venni fajtatisztát is.Ezek a kutyák nem mindig hasonlitannak a kivánt kutyafajtára sem küllemben sem viselkedésben,és a legtöbbje ideggyenge(tapasztalat)

Az a baj a jofogásos kutyákkal hogy ha tudja hogy van kereslet az olcsó fajtatiszta kutyákra akkor fogja csinálni és ha megveszik még tovább,tovább és tovább de ha nem venne tőlük senki ez előbb utóbb abbamaradna(ami nem kifejezetten fog a közel jővőben megtörténi)


A Váci Zöld menedék menhelyen mindig nagyon sok kölyök kutya van


[link]



Ha nem jó a távolság miatt itt tudsz válogatni,méret és kor szerint is :)


[link]

2018. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél,akkor normális tenyésztő. Szaporítókat ne támogass.

Ha megelégszel egy fajtajellegű keverékkel ,akkor menhely. A felnőtt állatoktól sem kell félni,képes kialakítani ugyanazt a kötődést,mi t egy kölyök. Vannak helyek,ahol ideiglenes befogadónál van a kutya, ha félsz, inkább ilyen helyről válassz.pl. fütesabonyi állatvédő alapítvány

Nemtudom,hol keresgéltél, de tavasszal/nyáron tömegével vannak a menhelyeket a kölykök. Kistestűek is. Ha bizonyos fajta tetszik keress rá a fajtamentő csoportra.

Ez az oldal is nagyon jó, itt különböző szűrők szerint tudsz keresni:

[link]

2018. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj hogy ez ördögi kör.

Ha elhozod, kvázi megmented a szapitól a kiskutyát, azzal az ő bizniszét támogatod, és mégtöbb kiskutyát fog gyártani. Ha nem hozza el senki, akkor igen, azok a kicsik elég sanyarú és rövid életet fognak élni.

Igazából sehogy nem lehet elkerülni, hogy szenvedés legyen belőle, de mégis más, ha csak 5 kutya szenved és nem 35. :/


Egyetlen megoldás az lenne, ha az összes szaporító keményen büntetve lenne, és el lennének kobozva a kutyák... De ez sajnos lehetetlen. Pár szapitelepet állatvédők felszámoltak, de a szapi máshol folytatja, és sokszor 1-2 kutyának sincs már hely sehol, nemhogy több ezernek...


Jelen állás szerint egyetlen módja a szapik megállításának az, ha nem hozunk el tőlük kutyát.

2018. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Bogáncsnál most is vannak kölykök,amik kicsik lesznek felnőttként is:

[link]

2018. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Túldramatizálod. A legjobb döntés, hogyha van álomfajtád, azt veszed és róla gobdoskodsz úgy, ahogyan kell. Az ár az meg nem annak a függvénye, hogy hú de komoly kutya, hanem a tenyésztő munkájának a tükre. Illetve valamennyire bele van kalkulálva az alkalmasság is, de nem vészesen. Nem a tenyésztők miatt vannak tele a menhelyek.

Ha nincs, akkor fogadj örökbe. De az is lutri, mert a menhelyen és otthon másképp fog viselkedni, előjöhetnek dolgai akármilyen világi cukinak eladott kutya esetében is, és mivel az örökbefogadásnak emberi tényezője is van-esélyes, hogy nem mondanak el mindent egy kutyával kapcsolatban. Bárhonnan is veszel kutyát, lutri, csak a mérték más. Menhely, jófogás az. Tenyésztő annyira nem.

2018. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!