Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha ma reggel...

Mit csináljak, ha ma reggel egy újszülött kisnyulat találtam a törpenyusziaimnál? Vigyem el állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy vemhes a nyulam... Ma reggel kimentem megetetni a törpenyulaimat, de találtam egy halott nyúl fiókát a ketrecben. Az előző napokban egyáltalán nem láttam semmi változást a nyuszimon. Az a leges leg furább, hogy a ketrecben volt még egy elkékült, fejletlen másik nyúl feje is. Ezt nem értem... nem hinném, hogy a nyuszim megette volna saját kicsinyét. Főleg hogy a ketrec egyáltalán nem is volt véres.

Lehet, hogy koraszülöttek voltak, és azért nem épített az anyanyúl fészket? És lehetséges, hogy még lesznek újabb kisnyulak? Akkor mostmár külön kellene tartanom a 2 nyuszimat egy ideig?

Mit tegyek? Vigyem el állatorvoshoz?? :o



2020. aug. 7. 08:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Bocs,a 18-as írta a szaporítós dolgot...
2020. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
52%

Régebben dolgoztam olyan helyen ahol voltak nyulak is,(húsra) na azoknál volt csak igazán vérfertőzés, több generációra visszanézve 2-nyúlból indulva volt vagy 50,plusz amiket elvittek eladni, egyáltalán nem volt semmilyen drámai ilyen olyan betegség,szimplán annyi hogy nem voltak agyon nemesítve!


Inkább az agyon nemesített ilyen olyan nyulakra jellemző hogy komoly egészségügyi gondokkal küzdenek, vagy van olyan betegségük ami az adott fajtára jellemző, de ez egyébként minden fajra igaz!

2020. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!