Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha ma reggel...

Mit csináljak, ha ma reggel egy újszülött kisnyulat találtam a törpenyusziaimnál? Vigyem el állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy vemhes a nyulam... Ma reggel kimentem megetetni a törpenyulaimat, de találtam egy halott nyúl fiókát a ketrecben. Az előző napokban egyáltalán nem láttam semmi változást a nyuszimon. Az a leges leg furább, hogy a ketrecben volt még egy elkékült, fejletlen másik nyúl feje is. Ezt nem értem... nem hinném, hogy a nyuszim megette volna saját kicsinyét. Főleg hogy a ketrec egyáltalán nem is volt véres.

Lehet, hogy koraszülöttek voltak, és azért nem épített az anyanyúl fészket? És lehetséges, hogy még lesznek újabb kisnyulak? Akkor mostmár külön kellene tartanom a 2 nyuszimat egy ideig?

Mit tegyek? Vigyem el állatorvoshoz?? :o



2020. aug. 7. 08:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi, ez én voltam :)))
2020. aug. 9. 00:23
 13/22 anonim ***** válasza:
És mi lett vele?
2020. aug. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Fél órája tudtuk meg, hogy belehalt a vérfertőzésbe... Tudom, hogy megérdemeltem, mert nem figyeltem rá eléggé, nem kell beszólogatni ezután.
2020. aug. 9. 16:44
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Itt most nem az a lényeg, hogy te mit érdemelsz meg. A te felelőtlenséged miatt pusztult el egy élet, ami egyébként még élhetett volna. Itt most ő az áldozat, és nem te. Ő pedig nem érdemelte meg a halált.
2020. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én nem megették a 2. kisnyulat, hanem beszakadt, vagyis nem tudott kijönni, csak a feje. Így lett ez az egész katasztrófa. Nekünk meg már azon a reggel el kellett volna vinnünk a dokihoz... akkor talán még a többi kicsit is megmenthettük volna... :(
2020. aug. 9. 16:48
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, de mi volt a katasztrófa valódi oka? Ha nem tartod együtt az ivaros bakoddal a nőstényt, akkor ez az egész el sem kezdődött volna.

Ezzel legalább most megmutattad, hogy miért nem szabad szaporítani.

2020. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki azt szaporít és úgy ahogy akar, mellesleg nem vérfertőzés hanem vérmérgezés.


A vérfertőzés az az amikor 2 testvér (akár állat-akár ember) párosodik!

2020. aug. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kedves emberek! Most leírom pontosabban. A műtét közben kiderült, hogy amikor eltett a nyúl, az egyik kisnyuszinak nem sikerült kijönnie, ezért még benne maradt kb. 6 kölyök még egy napig. Az ultrahangon látszódtak, de sajnos szívverést nem láttunk. A műtét se volt egyszerű, mert azt mondták az orvosok, hogy amikor fenyitották, a mélye teljesen el volt rohadva, és teljesen szétfolyt a többi belső szerveire. Utólag még azt is mondták, hogy az a kisnyúl még az elején, annyira beszorult, hogy hogyha azonnal vittük is volna el, nem tudták volna kiszedni. És az 1. kisnyúl ami született, azért nem élhette túl, mert az anyanyuszinak nem volt semmi ösztöne, hogy gondoskodjon a kicsiről... még fészket se épített.

Teljesen esélytelen volt az egész...

(és így buktunk egy kedves nyulat, 8 nyúlfiókát, és persze 30k forintot...)


Ezt átmásolom a másik megfogalmazott kérdésemhez is, hogy értsétek.

2020. aug. 10. 05:57
 20/22 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 18-as és kérdező


A 17-es válaszoló teljesen korrekten megfogalmazta az igazságot!

"Mindenki úgy szaporít,ahogy akar" Igen,és a kedves kérdező ebben az esetben felelőtlenül,különösebb hozzáértés nélkül szaporított!

És gondolom (bocsánat ha tévedek) kereskedésből származtak az állatok, ahol szinte mindig VÉRFERTŐZÉSBŐL születnek, (nem vérmérgezésből...) így a genetikai betegségek úgymond "átlagosak náluk"! Az,hogy nem épített fészket,és nem gondozta,szintén normális,van,hogy az első szülésnél nem tudja egyszerűen hogy mit kell csinálnia,vagy életképtelennek ítélte a gyereket,és megöli/nem gondozza!


Ez nem a nyuszi hibája,meg hogy "semmi ösztöne nem volt" ,ez az egész a felelőtlen szaporítás műve,amit a kérdező hajtott végre,de mint a 17-es leírta,mindenki úgy szaporí,ahogy akar,szóval hajrá,ölj meg még pár nyulat!

2020. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!