Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsög lenne az...

Milyen hörcsög lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés
Már gondolkodom egy ideje hogy szeretnék egy rágcsálót és anyukám csak a hörit engedi, nézegettem cikkeket meg mindent különb fajtákról és nekem nagyon tetszik a dzsungáriai hörcsög de azt olvastam nagyon harapósak. Olyat szeretnék amelyiket lehet simizni nem harap és kíváncsi. Ti mit ajánlanátok?

2020. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a Moondance-ből vettem a dzsungáriai törpehörcsögömet. Napi max 10 percig volt kézben, de volt hogy pár nap kimaradt és csak enni inni adtam neki. Mindig is nagyon szelíd volt, nyugodt. Soha egyetlen egyszer nem harapott meg pedig volt hogy éppen neki nem tetsző dolog történt pl felébresztettem vagy karomvágás miatt le kellett fogni. Max visított de soha nem harapott meg. 2 év 7,5 hónapot élt.


Amúgy azt mondják a dzsungáriai törpe és a szíriai aranyhörcsög jellemben nagyon hasonló. Nyilván méretben van különbség, meg ha megharapnak akkor az aranyhörcsögé jobban fáj de azért azt érdemes tudni hogy csak úgy ok nélkül semmilyen hörcsög nem fog megharapni. Vagy nem értetted a kiváltó okot, vagy eleve egy ideggyenge hörcsögöt fogtál ki. Kereskedéses, szaporítós hörcsög produkálhat ilyet pl.

2020. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ. Sokat segítettetek, 6os ha megkapom a hörit és nem boldogulok vele akkor mindenképp írok még ide. Jó hogy ennyi hörifan van! <3
2020. szept. 20. 14:31
 13/35 A kérdező kommentje:
Olvasgattam ezt a hörcsöginfo.hut és itt azt írja a dzsungáriairól hogy nem harap, de én máshol azt olvastam hogy nagyon harapós, most melyik?
2020. szept. 20. 14:39
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább egyed függő, tenyésztőtől vedd ő fogja tudni melyk a kezesebb
2020. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha höri helye megfelelő méretű és felszereltségű akkor nem valószínű hogy harapna.


A dzsungik akkor harapnak többnyire ha stresszelnek és náluk a stresszt a kis hely és/vagy a mozgáshiány váltja ki.


Sokan A4-es papír méretű helyen tartják őket és sok weboldal ezt a hely méretet tartja ideálisnak és ezért írják hogy harapósak mert ilyen esetben ez igaz.


De ha megfelelő a ketrec méret és berendezés akkor szelídek többnyire de ez persze egyed fuggo is.

2020. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%

Sok jó válasz mellett néhányan csak tudtak orbitális baromságokat is írni...

Az egyetlen hiteles oldal: horcsoginfo.hu


Emellett lépj be a 3.500 fős Hörcsög imádók csoportba, ott is fognak segíteni.


Magyarországi tenyésztők:

Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

Aki más néven fut, és tenyésztőnek mondja magát, az hazudik. Ők sajnos igazából szaporítók, tőlük nem szabad állatot venni. Kereskedésből sem szabad.


Opció még a Hörcsögmentéstől örökbe fogadni. Ők ismernek minden náluk levő egyedet, tudnak az igényeidnek megfelelőt ajánlani. Nekem is több hörcsögön volt már tőlük (dzsungi, robi és arany is). Nagyon megbízhatóak és segítőkészek. A feltételek nem olyan borzasztóak, mint ahogy azt itt előadta az egyik válaszoló. Ha felelős gazdi akarsz lenni, eleve olyan körülményeket teremtesz, mint amit a mentés felsorakoztat. És az örökbe fogadással 2 életet mentesz, mert ha örökbe fogadsz 1 hörit, akkor 1 másikat rögtön tudnak fogadni a helyére. Borzasztó sok megunt és kidobott hörcsög van sajnos az országban... :(


Törpehörcsögök esetében:

 minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem

számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

 minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm

átmérőjű futókorong

 legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

 csincsilláknak való fürdőhomok

 vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

 itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Aranyhörcsögök esetében:

 minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem

számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

 minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm

átmérőjű futókorong

 legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

 csincsilláknak való fürdőhomok

 vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

 itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is

2020. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy persze, értem hogy jó dolog a hörcsögmentés, meg én is fogadtam örökbe már náluk, és -tök jó. Csak aút nem értem hogy ha ennyire elítélitek a kereskedős, szaporítós állatokat, mert higy a legtöbb hibrid, nem fajtiszta, akkor mért fogadtok örökbe ? Oda is a legtöbb állat kereskedésből kerül, mivel aki már megveszi drágában tenyésztőnél, az általában nem dobja ki
2020. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
65%

15., 5.vagyok.

Ezt még én sem tudtam hogy mozgás és helyhiány is okozhatja a harapósságot.

Nálam ez lehetett a hiba mert egy 30*10*20cm ketrecben volt és csak egy házikója volt.

2020. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
71%

#17 nem a fajta tisztaság a lényeg.

Hanem az, hogy ha kereskedésből veszel állatot azzal támogatod a szaporítókat és az állatkínzást.


A mentés meg rossz körülmények közül szedi össze a hörijeit.


Inkább ments meg egyet azzal hogy hogy örökbefogadod mint hogy vegyél egyet aminek a helyére kerül még 3 másik.

2020. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
76%
Így van. Az örökbe fogadással nem támogatod sem a szaporítást, sem a kereskedések működését. És szép életet biztosíthatsz egy olyan állatnak, aki már megjárta a poklot...
2020. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!