Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsög lenne az...

Milyen hörcsög lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés
Már gondolkodom egy ideje hogy szeretnék egy rágcsálót és anyukám csak a hörit engedi, nézegettem cikkeket meg mindent különb fajtákról és nekem nagyon tetszik a dzsungáriai hörcsög de azt olvastam nagyon harapósak. Olyat szeretnék amelyiket lehet simizni nem harap és kíváncsi. Ti mit ajánlanátok?

2020. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. Lenne még egy uti kérdésem, hogy a hröinek mennyire van szüksége homokfürdőre? Láttam már pár videóban hogy hemperegnek benne, de van akinél meg nincs! Szükségük van erre nekik? És ha igen miért?
2020. szept. 21. 16:34
 22/35 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ezt te döntöd el, semmi baja nem lesz ha van bent neki viszont homokfürdő nélkül is elvan.

Az leginkább a csincsilláknak kell.

Végül milyen hörit választottál?

2020. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%
Kell nekik mindenképp. Ezzel tartják magukat tisztán.
2020. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Öntsünk tiszta vizet a pohárba :)

A hörcsögöknél fajok vannak, nem fajták.


Campbell: Magyarországon nincs, az egyetlen csoportban is tartható faj, külföldön nagyon népszerű.

Roborovszki: eszméletlen aprók, a legtöbb nagyon félénk és hihetetlenül aprók, nem jellemző, hogy kezesek lesznek.

Arany: nagy macik, habár a magyar állomány mérete jellemzően kb feleakkora, mint a külföldi tenyészetekben, vagy a Pezsinél. Nem jellemző az agresszió.

Dzsungáriai: A legkritikusab pont nemzetközi szinten, és ahogy olvastam a kommenteket, nem árt a tisztázás. VALÓDI dzsungi pillanatnyilag 7 db van az országban, 4 nálam, 3 pedig tőlem kikerült kölyök. Nincs agresszió, sőt, többségében inkább a tartózkodás jellemző, de mindenképpen minden extrémitástól mentesen. Fogprobléma alig ismert, minimális a daganatok aránya, epilepsziát, Cushingot nem ismerünk, és genetikailag lehetetlen a ferde fejtartás, Parkinson kór, Backflip-szindróma. Rajtam kívül az országban nem beszerezhetőek, kizárólag külföldről.

Hibridek: Annak idején nem tudták, hogy a dzsungik és campbellek egy faj, így több évtizede véletlenül keverték a kettőt, ezek hibridjei hamar elterjedtek és azóta is dzsungiként nevezik őket, csak nem azok... ferde fejtartás, Parkinson kór, Backflip-szindróma, Cushing, epilepszia, rengeteg fogprobléma és daganat. A campbell vér miatt hajlamosabbak az agresszióra, a beltenyésztés miatt labilis természetre, instabil külső jellemzők, sok színváltozat - ez mind jellemző rájuk.


Hibridet kap mindenki a kereskedésből, mentéstől, magukat tenyésztőnek valló szaporítóktól, akik sokszor maguk sincsenek ezzel tisztában.

Ha a mentéstől hoz valaki, az valóban zsákbamacska, hiszen a hibridek alapvetően problémásak, ez társul a szaporított vonallal, de legalább etikus, a kereskedések és szaporítók elleni munkát segíti.

Aki olyan állatot akar, amelyiknek ismert a vonala és jobb esélyei vannak a problémamentes életre, válasszon tenyésztőt (Pezsi és jómagam). Ez a két lehetőség etikus, de kereskedés és szaporító mellett ne tegye le senki a voksát.


Smallsteps Hamstery

2020. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Ami lemaradt: nagy zavarok vannak, mert a tenyésztők hobbitenyésztők, elvégre nem ebből élünk! A minőségi, színvonalas tenyésztés egy oltári költséges hobbi, aminél jó, ha 0-ra jövünk ki... vagy ha egy icipici plusz is van rajta, úgy is elmegy felszerelésre, állatorvosra, nasira, kajára, tehát nem kenyeret veszünk belőle, hanem visszaforgatjuk.
2020. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

A csincsillahomok kötelező felszerelés egy hörcsögnek. Tisztítja a szőrt, megköti a felesleges faggyút, növeli a komfortérzetet.


"Fürdőhomok


Sokan nem ismerik, vagy nem tartják lényeges felszerelésnek a fürdőhomokot, pedig – különösen a törpehörcsögök esetében – rendkívül fontos kelléke kedvencünk otthonának. A legtöbb hörcsög hempereg vagy ás benne.


Miért fontos a fürdőhomok?

– tisztítja a bundát

– felszívja és megköti a felesleges faggyút

– növeli a komfortérzetet

– természetes talajt/közeget biztosít


Mire érdemes figyelnünk a fürdőhomok kiválasztása során?

– kizárólag csincsilláknak vagy deguknak készült fürdőhomokot válasszunk (ez rendkívül finom szemű, legömbölyített, a kisemlősök igényeihez igazodik)

– ne legyen túl poros


Kiváló csincsillahomok márka: Versele-Laga, JR Farm


Hörcsögünkhöz be NEM tehető homokok:

– madárhomok

– általános játszóhomok

– strandhomok

– egyéb homokfajták

Ezek a homokok azért nem felelnek meg, durva szeműek, gyakran nagyon porosak, koszosak, illetve balesetveszélyes, éles darabokat, kagylókat, esetleg illatanyagokat tartalmaznak.


Milyen homokozót alakítsunk ki hörcsögünknek?

Hogy kedvencünk kényelmesen használhassa a homokot, aranyhörcsögöknél minimum 20 cm, törpehörcsögöknél minimum 15 cm átmérőjű homokozó felületre van szükség, melyben legalább 3-4 cm vastagon terül el a fürdőhomok. Az aranyhörcsögök jobban kedvelik a mély homokozót, érdemes vastagabb rétegben felszórni. Roborovszki törpehörcsögök esetében javasolt a lakhely 1/3 részét homokkal megtölteni, hiszen sivatagi állat lévén ez számukra a természetes talaj, ahol igazán jól érzik magukat.


Érdemes a fürdető részen egy-egy búvóhelyet elhelyezni, néhány hörcsög ugyanis jobban preferálja, ha védett, fedett helyen tisztálkodhat.


Egyes hörcsögök előszeretettel használják toalettként a fürdőhomokot. Ez esetben célszerű két külön fürdető kialakítása: egy wc és egy tisztálkodóhelyiség. Ha a hörcsögünk a homokba pisil, 1-3 naponta ajánlott kivenni belőle a pisis részt (kis gombócokba összeáll). Az egész homokot elég heti egyszer átszitálni, mert a legtöbb hörcsög telehordja magokkal, alommal, stb. Ha a homok tiszta, nem szükséges kidobni, az átszitálással mindig friss marad."


Forrás: [link]

2020. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Nézegettem pár videót és én talán a szíriaira gondoltam. Azt mondták szereti ha simizik, és nyagyon játékos,kiváló családi kedvenc. Ez mennyire igaz?
2020. szept. 22. 15:34
 28/35 A kérdező kommentje:
Igazából, ez nagyon nehéz döntés, mert a dzsungáriai a legcukibb amit láttam de ha harap akkor inkább másik, nem tudom olyan kell ami nem harap és élvezi az emberrel töltött játékidőt.
2020. szept. 22. 15:39
 29/35 anonim ***** válasza:
87%

A hörik zsákmányállatok, ebből adódóan a többség fajtól függetlenül inkább elviseli mint szereti az embert. Nyilván vannak kivételek, de kérlek olvasd el a fenti kommentem. Az arany és a tiszta dzsungik közz nincs markáns különbség, de ideális megfelelő helyről venni.


Smallsteps Hams

2020. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
83%
A szíriai szerintem nagyon jó döntés 😌
2020. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!