Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap reggelre fialt a...

Tegnap reggelre fialt a nyuszink, ma reggelre egy kicsit kitett a fészekből, de még él a kicsi. Miért tette ki vajon? Érdemes kivenni és megpróbálni felnevelni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Sok féle infó van fent a neten és elég ellentmondásosak, aki nevelt már fel újszülött nyuszit főleg az írjon.

#nyúl #mesterséges felnevelés
2020. okt. 5. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért mert nem életképes. Hagyd
2020. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem nyuszit, hanem cicát neveltem fel.

Nagyjából 3 hónapos korában kiderült, hogy csípőficamos és epilepsziás. Nagyjából 1,5-2 évig élt, elvitte az epilepszia.

2020. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

2-es vagyok és kiegészítem a válaszom:

Epilepszia okozta szívrohamban halt meg.

2020. okt. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne avatkozz a természet dolgában, valószínűleg okkal tette ki.
2020. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 1x tedd vissza a fészekbe. Hátha.
2020. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szerinted ha visszateszem nem fogja a többit is otthagyni vagy megölni?

Ez az első fialása a nyuszkónak.

2020. okt. 5. 11:00
 7/18 A kérdező kommentje:

A kicsi egyébként az ürülékes sarokban van, reggel amikor észrevettem azt hittem, hogy elpusztult mert nyugodtan feküdt, gondoltam, hogy majd ha hazajön a párom ebédelni kiveszi, de később észrevettem, hogy mozog.

Nem lehet szerintetek, hogy esetleg kicsit szorosabban rátapadt az anyjára szopizás közben és ő kivitte magával, és ott esett le? Vagy ez hülyeség?

2020. okt. 5. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Fene tudja, mondjuk nekem volt így nyulam,macskám is hogy az anyja "eldobta" semmi bajuk nem volt. Illetve volt egy tyúkom is mondjuk azoknál másképpen működik, azt mikor kicsi volt a társai akarták kinyírni, kicsit gyengébb volt mint a többi és megpróbálták letaposni/csipkedték végül az is felnőtt, és sokáig élt.
2020. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

NE SZAPORÍTS! Mellesleg ha már ilyen felelőtlenül szaporítasz, a minimum, hogy hozzá értő egzotikus állatorvoshoz vidd a nyulakat. Plána ha az egyiket nem gondozza az anya állat.


Ha véketlen alom, akkor is ugyan ezt tudom javasolni.

2020. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem szaporítanál nem lennének ilyen gondjaid .
2020. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!