Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap reggelre fialt a...

Tegnap reggelre fialt a nyuszink, ma reggelre egy kicsit kitett a fészekből, de még él a kicsi. Miért tette ki vajon? Érdemes kivenni és megpróbálni felnevelni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Sok féle infó van fent a neten és elég ellentmondásosak, aki nevelt már fel újszülött nyuszit főleg az írjon.

#nyúl #mesterséges felnevelés
2020. okt. 5. 09:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9 és 10 hozzászóló!

Nem tudom miből vontad le azt a következtetést, hogy SZAPORÍTÓ vagyok?

Nem kutyáról vagy macskáról kérdeztem, hanem nyúlról, sőt azt sem írtam, hogy valamilyen egzotikus nyúl lenne.

Lehet, hogy én gondolom rosszul, de nekem, ha nincs oda írva, hogy milyen fajta nyúl akkor egyértelmű, hogy sima egyszerű házinyúl, amit azért "szaporítanak", hogy később elfogyasszák, ugyan úgy mint a csirkét, sertést.

2020. okt. 5. 13:16
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk vannak nyulaink, illetve édesanyámnak de sokat vagyok körülöttük. Sima hazinyul.

Szóval.. Olykor igenis kirantja az anya a kicsit a fészekből amikor az szopik és az anya megriad, elugrik a pici pedig lóg rajta. Tedd vissza és legnagyobb valoszinuseggel - hacsak meg nem hűlt- semmi baja nem lesz.

És bocs de ne itt kérdezz szakmai tanácsokat. A legtöbb válaszoló bár jóhiszeműen válaszol csak sajnos a panel lakásból, életében nem látott még nem csak nyulat hanem sok más állatot sem közelről nem, hogy esetleg még tapasztalata is lenne vele.

2020. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

A nyúl hiába házi. Csak az egzotikus állatorvos ért hozzá. A hörcsöghöz is az ért. Mind kettő gyakori házi állat, de egzotikus állatorvos tudja csak el látni.

Amúgy #9 vagyok. Ha a húsáért, mint haszon állatot szaporítod, akkor nem szóltam.

Rossz tapasztalatok miatt gondoltam egyből arra, hogy házi kedvencként bent a panelban van tartva.

Rakd visza a testvérei közé ez esetben a kis nyuszit. Ilyen esetben nem hiszem, hogy magy baj lenne.

2020. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Rendben, semmi gond, bocsi, ha kissé ingerülten reagáltam az írásodra.

Igen, a húsáért szaporítanánk, ez az első próbálkozásunk.


Egyébként Visszatettem még délelőtt, de most délután egy másik kicsi volt a fészken kívül, a ketrec ellentétes sarkában. Nem tudom hogy kerülhetett oda.

2020. okt. 5. 17:10
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy elöttem írták, nagy valószínűséggel az anya húzta ki miközben szopizott.
2020. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%

Pakold vissza, hátha visszafogadja. Ha nem, akkor rontani nem lehet a helyzeten.

Mondjuk nekem fura, hogy miért aggódtok értük ennyire, ha úgyis csak termékként tartjátok.


És tényleg "egzotikus" állatorvos kell, nem értem ebben mi a fura, nem elég olyan doki aki kutyát-cicát látott még csak....

2020. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy legközelebb a "Haszonállatok" topikba raknám, elkerülendő a félreértéseket.
2020. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pont ezért "félti" nem mindegy hogy mennyi van a fagyóban.
2020. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!