Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik kisállatot ajánljátok?

Melyik kisállatot ajánljátok?

Figyelt kérdés
8 és 10 éves lányaim kb 8 és 10 éve rágják a fülem háziállatért. Nem igazán szerettem volna, mert a munka és Ők minden figyelmem lekötötték, nem akartam állatról is gondoskodni. Viszont nagyon sok időt töltenek olyan barátnőknél/rokonoknál ahol van kisállatka, és hát az én szívem sincs kőből, látom mennyire hiányzik az életükből. :) szóval: olyan kéne, ami nem eszik egész álló nap (pl.: tengerimalac) és nem kell naponta takarítani (pl.: nyúl) hanem mondjuk reggeltől délutánig elvan a saját ételével, 4kor tudnék neki legközelebb ételt adni, nem gond ha eszik friss zöldséget/gyümölcsöt is. Kislányok játszhatnak vele, persze csak ha ott vagyok, tehát lehessen napi 1-2szer kivenni, simogatni stb. Ne harapjon természetesen,és elég legyen heti 1 takarítás,amit a lányok csinálnánk hétvégente.
2020. nov. 1. 17:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
A süni szerintem nem fogja érdekelni őket, mert nappal alszik.
2020. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont a macska, az aki rendre nevelne a lányokat.


Mindenkinek meglenne a kis dolga.

Napi 5 perc.


A férjed úgyis megszereti.



Ha kisállatot lesz, ne a te dolgod legyen, te csak felugyeld az elején.

2020. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Mert a kisállat lehetne csak a gyerek szobámba. Én is próbáltam már rávenni, megvétózza. Ha ő nem engedi nem hozok haza egyet csak azért is. Rossz lenne példának is. A görög teknősért is volt már könyörgés :) végül is ha jól tudom nem bonyolult tartani Őt sem. Egyenlőre a süni meg a teknős tetszett meg.
2020. nov. 1. 19:31
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem bonyolult, az egy hátránya az, hogy CITES-papír kell hozzá.
2020. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Sunire es teknosre ugy kb 1 nap alatt ra fognak unni, nem nagyon lehet veluk kezdeni semmit. Suni raadasul ejszakai allat,meg ha szerencsetek van, es baratsagos is, nappal akkor sem erdemes zargatni. Plusz ugye lehet, hogy zavarna a gyerekeket az alvasban az ejszakai motoszkalasaval.
2020. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
45x45x60 as terrariumot ajánlottak fel nekem ismerőseim! :) ebbe elfer kenyelmesen valamilyen kisállatka vagy hagyjam mert mindennek kicsi?
2020. nov. 1. 20:01
 17/28 anonim ***** válasza:
60%

Ez kicsi, maximum egy törpehörinek jó, de azt meg nem ajánlom.

Tényleg a cica lenne a legjobb, azt nem unják meg egykönnyen, lehet simizni.

Napi 10perc alom takarítás és etetés ennyi.

A süni éjszakai állat, nappal alszik.

Nem érdekelné a lányaidat.

A görög tekivel sem lehet semmit kezdeni, etetni kell és ennyi.

A lányaid ezért sem fognak rajongani.

Én azt ajánlom hogy a párodnak mutass menhelyi cicákat, vagy menjetek el személyesen, biztosan lesz olyan ami megtetszik neki és nektek is.

Egy próbát megér:)

2020. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Sünit tartani sokkal bonyolultabb, mint macskát.
2020. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

45x45 cm lényegesen kisebb a törpehörcsög minimális igényénél is.

Ekkorában maximum valami rovart (pl. tücsköket, bár elég hangosak tudnak lenni) lehet tartani. Vagy be tudtok rendezni benne egy csodaszép garnélás akváriumot.

2020. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a nyuszival se lenne gond.

Nekem van jelenleg 2, de már korábban is voltak. Ha kézhez vannak szoktatva, elvannak simán ölben, a vakarászást is sokáig el tudják viselni :) az enyémek pl. simán esznek kézből is, ketrecen belül is simizhetők, nem harapnak, nem menekülnek el stb. Ami hátrány lehet, hogy főleg sötétben, vagy ha megijednek, hajlamosak toppogni :D

Egyébként nem volt velük rossz tapasztalatom. Az első nyuszijaimat kb 7 éves koromban kaptam. Ők is olyan kezesek voltak, hogy ha pl az udvarra ki voltak engedve a karámjukba, (elég nagy hely volt ez a karám) simán meg lehetett őket fogni, és emlékszek, mindig velük mászkáltam az udvaron, úgy hogy fogtam őket a kezemben/ölemben.:D

Tengerimalacom még sajna nem volt, úgyhogy erről nem tudok tapasztalatot írni. Csak annyit, hogy kisállatkereskedésben néztem egy kopasz tengerimalacot, mert szerettem volna, de ő már nagyobb volt, és ott ugye nem foglalkoztak vele, és ez látszott is. Alig tudták nekem kivenni. De ha kiskorától foglalkozva van vele, akkor bármilyen állat lehet kezes, megbízható, akár még kisebb gyerek mellett is.

Van törpehörcsögöm is, ő is nagyon szelíd, ketrecen belül is simán meg lehet fogni, nem úgy kell becserkészni, de őt azért nem ajánlanám. Egyrészt mert nappal alszik, másrészt ha benyúlkálnak a házába a fiú esetleg haraphat is mert védi a területét, + ha én is kiveszem, akkor 1-2 percet el van kézben, de hamar megunja. + sűrűn kell takarítani. És éjjel hangos tud lenni :D

2020. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!