Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik kisállatot ajánljátok?

Melyik kisállatot ajánljátok?

Figyelt kérdés
8 és 10 éves lányaim kb 8 és 10 éve rágják a fülem háziállatért. Nem igazán szerettem volna, mert a munka és Ők minden figyelmem lekötötték, nem akartam állatról is gondoskodni. Viszont nagyon sok időt töltenek olyan barátnőknél/rokonoknál ahol van kisállatka, és hát az én szívem sincs kőből, látom mennyire hiányzik az életükből. :) szóval: olyan kéne, ami nem eszik egész álló nap (pl.: tengerimalac) és nem kell naponta takarítani (pl.: nyúl) hanem mondjuk reggeltől délutánig elvan a saját ételével, 4kor tudnék neki legközelebb ételt adni, nem gond ha eszik friss zöldséget/gyümölcsöt is. Kislányok játszhatnak vele, persze csak ha ott vagyok, tehát lehessen napi 1-2szer kivenni, simogatni stb. Ne harapjon természetesen,és elég legyen heti 1 takarítás,amit a lányok csinálnánk hétvégente.
2020. nov. 1. 17:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy takarítás nem hiszem sok állatnak elég lenne hiszen a pisi és a kaki nem a legkellemesebb szagú . Gondolom nem szeretnéd több napig azt szagolni . Akkor már tényleg inkább valami hal.
2020. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
44%
De idióta férjed van, már bocs
2020. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
A férjem egyáltalán nem idióta! Kikérem magamnak, felelősség teljes férj, családapa, eltartja és szereti a családját, a mi érdekeink nézi, nem iszik, nem cigizik, nem csal meg, a gyerekivel bármikor leul játszani, beszélgetni! Ha azért következtetéseket vonsz le, mert nem szeretne valamit a SAJÁT házában meg is érdemleled! De nekem is megvan már rólad a véleményem!
2020. nov. 1. 22:46
 24/28 anonim ***** válasza:
97%
Csak kiegészítés, de szerintem az a ti házatok is, nemcsak az övé. De kinek mi.
2020. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
80%

Az állattal mindenkinek együtt kell élnie, ezért senkire nem lehet ráerőltetni, hogy az akarata ellenére olyan állatot fogadjon be, amilyet nem akar. Annyit tehetsz, hogy meghallgatod a férjed érveit, és ha esetleg tévképzeteken alapulnak, akkor eloszlatod ezeket. Például arra gondolok, hogy azért nem szeretne macskát, mert nehezebb tartani, mint a nyulat. Ez egyáltalán nem igaz, mert a nyúlnak is nagy a mozgásigénye, tehát ugyanúgy igényli a szabadságot, mint a macska. A ketrec csak arra való, hogy akkor zárjátok be, ha muszáj, pl. éjszaka. A hörcsög, tengerimalac és nyúl takarítása általában hosszadalmasabb, mint a macskaalom cseréje, ráadásul nem biztos, hogy sikerül őket szobatisztaságra nevelni. A kisemlősök általában sokkal érzékenyebbek. A gyerekek könnyebben kárt tehetnek bennük akár véletlenül is, jobban oda kell figyelni a táplálásukra és betegség esetén egzotikus állatorvosra van szükségük. A kezelésük sokkal bonyolultabb és drágább lehet, mint egy kutyáé vagy macskáé.


Természetesen ha a férjed döntése érzelmi alapú, az ellen nem nagyon tudsz mit tenni. Ha nem szereti a macskákat, az az érveléstől nem fog megváltozni.

2020. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én először is megdicsérlek, mert nemcsak beleugrottál egy kisállat megvásárlásába, hanem felelősségteljesen átgondolod, hogy milyen állat tartását tudod te szülőként a férjeddel együtt bevállalni. Hidd el, nagyon sokan nem jutnak el idáig, ezért végzi sok kisállat menhelyeken, mentésekben. Azért írok, mert teljesen ugyanolyan helyzetben voltam mint te, csak én egyedül nevelem a gyerekemet. Lakásban élek, kert nincs, nem szeretem a plusz macerát, de a gyerek nagyon akart állatot, kutyát természetesen. Ez azonban kizárt volt, mert tudtam, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy hétvégén is felkeljek hajnalban sétáltatni, vagy hogy ideggörcsöt kapnék, ha szétrágna vagy lepisilne valamit. Csak olyan kisállat jöhetett szóba, amelyik elszeparált helyen, ketrecben tartható.

Érzem, hogy elzárkózol a tengerimalactól, de nálunk végülis bejött. Vannak hátrányai, igen: pl. helyigény (100x50-es ketrec két malacnak), szétszóródó forgács, amit fel kell söpörni, költségek (havi 6-10.000 Ft átlagban a tartásuk). De: nem büdösek, a pisis részeket naponta egy kis nejlonnal kiveszem, friss forgácsot szórok (ezt a gyerek is meg tudja csinálni egyébként, de sokszor rám marad), aztán felseprem, ami kiszóródott, ez kb. 4-5 perc. Naponta egyszer kapnak friss vizet és tápot, kétszer szénát, néha egy-egy karika uborkát vagy répát. Kéthetente van nagytakarítás alomcserével, ketrecmosással, ez kb. egy óra és utálom csinálni, de ez van. Havonta körmöt kell nekik vágni, ami kb. 5-6 perc/ malac, csak kicsit stresszes. Nem harapnak (két lány van nekünk, nagyon szelídek). Egyszer fordult elő véletlen harapás, mert a gyerek rosszul fogta a répát, de nem volt vészes, olyan, mint amikor a papír megvágja az ujjat, hamar beforrt. Kedves állatok, kommunikálnak, ha mindig azonos időben kapnak enni, akkor nem visítanak egyáltalán. Naponta ki kell venni őket egy kicsit mozogni, de ezt a lányok biztosan szívesen csinálnák. Még kis trükkökre is meg lehet őket tanítani. Cukik és simizhetők. De csak rövidszőrűt ajánlok, a hosszú szőrűvel sok a macera. 5-7 évig élnek, szóval ha mégsem jön be, akkor nem egy életre szóló elköteleződés. Volt egy évig dzsungáriai törpehörcsögünk is, de azt nagyon megbántam, mert iszonyú büdös volt, és nem a kakija vagy a pisije, hanem az állat. Ráadásul sáskát és kukacot is kell neki adni, amitől én hányingerig undorodom, nem is bírtam, még a szárított kukacot sem, végül szárított garnélát kapott, meg tojásfehérjét. Aranyosan nézett ki, de a világon semmit nem lehetett vele csinálni, éjjel viszont zörgette a kerekét, pedig extra halk kereket vettünk. Csalódás volt nagyon. A teknősön is gondolkoztunk mi is, de nálunk több dolog is ellene szólt, pl. nagyon sokáig él, és a terrárium nehéz, nehezebben kezelhető számomra. Ráadásul egy ismerősöm elmesélte, hogy költött több százezer forintot a lakására, mert a teknősei valahogy kioperálták a vízforgató berendezés csövét, és ötven liter víz árasztotta el a lakását. Vannak szárazföldi teknősök is, de valamennyi víz azoknak is kell, a vízcsere, tisztítás macerás nagyon. Nem annyira okos és kommunikatív állat, nem olyan élmény simizni, mint egy szőrös állatot, igazából csak van. Ja, és jóval nagyobb eséllyel harap, mint a tengerimalac. Olyasmi, hogy kígyó, gekkó, agáma, stb. hasonló okokból nem jöhetett szóba. A papagájok amúgy még tetszenek nekem, de szörnyen hangosak, és legalább annyit vagy többet kell takarítani, mint a malacokat. Meg gyakran ki kell engedni őket repülni, akkor meg lekakilnak mindent. Számomra a tengerimalac volt végül az egyetlen elfogadható opció, még meg is szerettem őket.

De: van még egy lehetőség: nemet mondani az állatra. Vannak más lehetőségek is arra, hogy közeli kapcsolatba kerüljenek egy kis állattal. A gyerekek még nem érzik át egy állat tartásának a gondjait, a szülőknek nem muszáj belemenni, ha kényelmetlen vagy ellenérzéseik vannak az állattartással szemben.

2020. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) végül beszéltem a férjemmel, és tenyleg a 2 malac mellett döntöttünk, és magunknak beszerzünk egy szárazföldi teknőst, de ez más téma. Elzárkóztam a malacoktól, de tényleg ez lenne a legjobb. A ketrec méret nem gond, elfér a lányok szobájában. Örülök, hogy lesz pár állatka a házban, gyerekkoromban sok volt, és imádtam, ezért is szerettem volna az en gyerekeimnek is legyen valami társuk :)
2020. nov. 5. 22:57
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez szuper! :) Próbáljátok meg tenyésztőtől beszerezni, ne állatkereskedéstől. A kereskedésekben idősebb, kézhez nem szokott, általában beltenyésztéses állatot kaptok, és mivel vegyesen tartják a fiúkat és a lányokat, ha hoztok két lányt, akkor esélyes, hogy két alom kölyöknek kereshettek majd gazdát.
2020. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!