Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt...

Dzsungáriai törpehörcsögöt vagy a tengeri malacot ajánljátok inkább?

Figyelt kérdés
Miért?

2015. máj. 14. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Höri mert elég belőle egyet tartani, kevesebb a gond vele, halkabb, olcsóbb a tartása, kisebb helyen elfér.
2015. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem dzsungim van 9 éve, így a hörit ajánlom. :)


Höri:

éjszakai állat

egyedül kell tartani, mert a tesók is megölik egymást

kisebb hely

csendesebb

olcsóbb


Malac:

nappal aktív

kettőt kell tartani

nagyobb hely

hangosabb

drágább

2015. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van.

höri: csak a mókuskereke hangos éjjel, nappal akig látjuk mert éjszakai állat, kevésbe engedi, hogy megfogják mint a tengerimali, 3-4 ezerrel olcsóbb kevesebb ideig él tehát nem tudsz vele hesszú kapcsolatot kialakítani, harap(általában)

tengerimalac:hangosabb mint a höri, nappal fönt van ilyenkor imádunk vele játszani, nem harap, engedi hogy megfohják, kicsit drágább, hosdzabb élrtet él.


Bármelyiket választod írj nyugodtan és sebítek.

2015. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tengerimalacom sosem volt.

Dzsungim viszont van. Egy szobában alszom vele, de a hangját sem hallom, egyáltalán nem zajos. Alapvetően ugyan éjszakai állat, de alkalmazkodóképes, nappal 50%, hogy odajön hozzám "lelki életet élni":)) Már első nap magától felmászott a kezemre (hála a tenyésztőnek, aki nagyon jó munkát végzett:) mivel valóban kézhez szoktatottan adta oda), naponta többször is odajön, és felmászik a kezemre (pedig még csak jutalomfalattal sem csalogatom), akkor kiveszem a helyéről, játszunk:) Nagyon barátságos, érdeklődő kis állat:), és igenis, ki lehet vele alakítani kapcsolatot:)

No és valóban kisebb a helyigénye a tengerimalacénál, nem kell kettő (bár nekem több is van, természetesen külön tartva), és ha már kialakítottad a helyét, akkor olcsón fenntartható (akkor is, ha prémium tápot veszel neki)

2015. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tengerimalac több foglalkozást igényel, "igényesebb" állat, többe is kerül, mint a törpehörcsög.


Nekem malacaim vannak, én imádom őket, de tény, hogy kell hozzájuk idő, pénz és energia. A családnál, ahol bébiszittelek, aranyhörcsög van (nem tudom, mennyiben különbözik a dzsungáriaitól), de őt kb. 1-szer láttam, amióta náluk vagyok, mert nappal folyton a házában alszik. Nekem a hörcsögök kevésbé érdekes állatok, mint a tengerimalacok, de ez egyéni ízlés kérdése.

2015. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!