Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem barátkozik meg velem a...

Nem barátkozik meg velem a törpenyuszim?

Figyelt kérdés

8 hetesen kerult hozzám, az allatkerrskedesben o volt a legaktívabb.


Minden megvan neki ami szukseges lehet a nyuszikhoz, most van fel eve hogy egyutt lakunk de nem erdeklem.

Nagyon elszomorit.

Kijár a lakasba, ide oda fekszik, de a simit nem akarja en pedig nem bolygatom. Altalaban lefekszik a szekreny moge, agy ala...:(


Olyan mintha haragudna ram.

El vagyok keseredve, nagyon szeretem es szeretnem ha erdekelnem, odajonne, lehetne simogatni mint masoknal lattam, hogy baratsagos a nyuszi.

Holland lógófülü, Bambinak hívják:(



2020. nov. 30. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet, hogy a társ hiánya viseli meg ennyire. Tudom, Magyarország még nem tart itt, de sok országban nyulat már nem lehet egyedül tartani!

2. Türelem, és kézből próbáld etetni! Az be szokott válni.

3. Ha nincs kedve, ne erőltesd, sokszor menj oda hozzá!

2020. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első tök jókat írt! Én még azt hozzátenném talán, hogy próbálj meg leülni/lefeküdni a földre, hátha odamegy magától hozzád:) Jobban szeretik, ha nem tornyosul az ember fölöttük, hanem egy szintben vannak.
2020. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Minden nyuszi egyedi, nem mindegyik szereti a simogatást. A nyuszi egyébként is alapvetően zsákmányállat, szóval akármilyen szelíd, akkor is van benne ösztönös félelem. Ő nem haragszik, egyszerűen csak nem a bújós típus.

Egyébként is kereskedéses nyuszi. Ki tudja mennyit foglalkoztak vele előtte. Ha kiskorán nem foglalkoznak vele megfelelően, akkor lehet, hogy nagy korában sem lesz igazi bújós szeretetgombóc.


Az én nyuszijaim sem bújósak. Jönnek mennek, rombolnak, van hogy még előlem is menekülnek. Maguktól nem jönnek hozzám, csak ha érdekükben áll.

2020. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak türelem kérdése (meg néhány karika banáné). Én azt csináltam, hogy lefeküdtem a földre és csöndben vártam, hogy ő jöjjön oda. Fél-egy óra múlva már a hátamon feküdt. (Bár gondolom nyúltól függ, de) az én nyulam igényli, hogy az ölembe vegyem és babusgassam, lehet, hogy a tied is szeretné, de ha nem akkor inkább ne erőltesd.
2020. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat! Mar mindent probaltam, kiveve azt hogy legyen egy társa...

Ha melle fekszem odajon, megbök:( ennyi.

Ha étellel kinalom kézből elveszi, kitepi a kezemből es elfordul...tenyleg mintha sértődött lenne

2020. nov. 30. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

1. A társ nagyon fontos, és mással nem pótolható.

2. Mennyi ideje van nálad? Mert egy félősebb állat esetén hónapokba is beletelhet a "barátkozás". Fontos a türelem.

2020. dec. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!