Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúllal kapcsolatos...

Törpenyúllal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, mivel szeretném a ti tapasztalataitokat is tudni.


1. Először, ami a legfontosabb nekem, hogy éjjel, vagy nappal alszik?


2. Ára egy nyúlnak és az alapfelszerelésének mennyi?


3. Étel és egyéb pótlást

igénylő felszerelések havi ára mennyi?


4. Egyedül is elvan, ha játszanék vele?


5. Nem zavarná, ha nem földön, hanem asztalkán lenne a ketrece?


6. Honnan lenne érdemes és milyen fajtát beszerezni?


7. Minden fajtának más a táplálkozása?



2020. dec. 12. 17:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én megvallom őszintén, nem tudnék mellett aludni, nekem ő a nappaliban van a földszinten emeletes házban, a háló pedig az emeleten van... Éjszakára ha kiteszed a ketrecet másik szobába, akkor szerintem semmi gond nem lesz (8-as voltam)
2020. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Még egy tipp, de ezzel lehet mások nem értenek egyet: én csak bak nyuszit vennék, korábban és most is fiúm volt, az ivartalanítás is sokkal egyszerűbb esetükben, és szerintem kedvesebbek is.
2020. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma, hogy én a 44-es számú nyuszit néztem ki magamnak, aki lány. Ha mondjuk nem kellene neki egy másik nyuszi, akkor lehetséges hogy nem ivartalaníttattjuk ki?
2020. dec. 12. 21:39
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszpusztát kerüld el messziről.


Rengeteg beteg nyuszit ad ki a kezéből, a nemüket se tudják sokszor, fajtáját is keveri az összesnek.

Ömlesztve tartja őket azt se tudja melyik kicsinek melyik az anyja apja. Több fajtát is tart emiatt még nagyobbak a genetikai bakik.


Ivartalanítás mindenkép javaslott. Leginkább egészsegügyi okokból mert 4 éves jor felett hajlamosaj ivarszervi daganatokra meg gennyes méhgyulladásra. Illetve sokkal bújosabb lesz a többség és nem pisilbek hatszáz fele, nem védik annyira területet se.

De a legfontosabb ugye az egészségük miatt.

2020. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 vagyok.


Ha elolvasod az oldalát vagy csak bele olvasgatsz mindenhol írja, hogy szabadon tartja nyulait és ha megszülettek a kicsik akkor viszi be őket. Ez nem tenyésztés.

Beltenyészet is van ezáltal, hogy mindenki mindenkivel lakik.

Illetve 2 fajtát tilos keverni mert a különböző fejformák a kicsiknél fogproblémához fog vezetni.


Illetve rengeteg kisnyuszi pár nap/ hét után elpusztult vagy nagyon beteg lett.


Facebookon a Törpenyuszisok csoportba ha belépsz és beírod a tenyészet nevét a keresőbe akkor nagyon sok rémtörténetet olvashatsz sajnos.

Emellett tudnak ajánlani neked megfelelő tenyészetet is.

2020. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!