Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futó egér tartásainak...

Mongol futó egér tartásainak alapjai? (Részletesen lent.)

Figyelt kérdés

Jelenleg egy robovszki törpe hörcsögöm van, de mivel öreg, így nem tudni hány napja van hátra.

Ő jelenleg egy 85x36-os helyen lakik, de készülőben van neki egy 95×45-ös hely.

Mivel nagyon szeretem az állatokat, így nem tudnék sokáig kis kedvenc nélkük maradni, ha esetleg elmegy az örök szotyi mezőkre és arra gondoltam utána meg próbálkoznék az egerekkel is. Első sorban mongol futó egérrel, viszont elötte tájékozódni szeretnék a tartásukról.

Eleséget a geilex.hu-ról rendelnék nekik, ha eljön az ideje.


A következők lennének a kérdéseim. 3 egér esetén mekkora a minimum méterű hely amit ajánlanak, illetve bútorlapokból össze rakott "terrárium" meg felel e számukra? (A szellőzést ponthegesztett ráccsal oldanám meg minden oldalán a terrának.)

Ugyan így lenne egy ponthegeszett rácsból készített zárható fedele is.

Rendelkezésre állna egy 20 cm átmérőjű futó kerék (zárt felületű) és egy 17 cm átmérőjű futó korong. 2 fa ház és 1 kerámia padlizsán házikó. (Szükség esetén szerzek még be.)

Van golyós itatóm is 1 db, de jelenleg nincs használatban, tálban kapja az innit a hörcsög.


Ezek meg felelőek lennének a számukra?

Illetve csincsilla homokot kell e betenni nekik mint a hörcsögnek, és hány cm vastag alom kell nekik? (Papír és fa forgács van jelenleg. Azt szoktak kis szénával össze keverve be tenni alomnak a hörcsögnek.)

Hány etető tálat érdemes be rakni, illetve milyen bújókat, játékokat?

Érdemes nekik emeletet is be szerezni és ilyen magasban el helyezkedő alagutakat, stb?


Előre is köszönöm a választ. Valamint ha tudtok megbízható tenyésztőt azt is meg köszönném.


A miért nem veszel kereskedésben jellegű kommentek nem érdekelnek. Köszönöm!



2021. jan. 7. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nekem sose volt egerem de olvasgattam róluk. Régebben volt az egerentyuk.com oldal ahol nagyon jól le volt írva minden, kb mint a horcsoginfon. Nem tudom mi történt vele, megszűnt, de már csinálják az újat. Addig is én az Egerentyűk fb csoportot ajánlom neked tájékozódásra.

Nem tudom van e tenyésztő az országban, de ha rugalmas vagy ebből a szempontból (meg a határzárak is....) akkor érdemes pl Ausztriában tenyésztőt keresni, kisállat szállítmányozó céggel meg házhoz lehet vitetni, bár a jelenlegi helyzetben nem tudom mennyire megoldható. Illetve ott van az Egérmentés, ha nem baj hogy felnőtt egér kerül hozzád.

2021. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem baj. A mostani hörim is mentett.

Ha tenyésztő nincs, akkor a mentést választom. Nem tudtam, hogy nekik is van fb csoportjuk. De akkor be lépek és informálódom ott. :)

2021. jan. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!