Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam sokkot kapott! Mit...

A nyulam sokkot kapott! Mit csináljak? SOS

Figyelt kérdés
Teljesen sokkan van. Nem jó a szívverrése, nagyon heves. Nem iszik, nem eszik több mint egy fél napja. Mit csináljak? Hogyan lehet megnyugtatni? Valakinek volt már ez a nyuszijával? Nagyon nagyon köszönöm előre is ha bárki ír

2021. jan. 12. 15:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Állatorvoshoz kéne vinni, amíg nem késő!
2021. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Azonnal egzotikus állatorvos! Ha más nincs akkor ügyelet! Nem értem hogyan maradt idáig életben, ha sokkot kapott. A nyulak szívverése egyébként is gyorsabb az emberénél, de ha nem eszik, iszik, akkor biztos, hogy nincs sok hátra neki.
2021. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett hogy a gyakorin írogatsz inkább vidd el állatorvoshoz
2021. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
15%
hahó lehet nincs állatorvora pénzük..nem mindenki teheti meg,hogy csak úgy elviszi az állátorvoshoz,és otthagy több tízezreket,és amúgy tényleg jobb lenne el inni az állatorvoshoz...vagy akkor sajnos meghal a kisnyuszi🥺
2021. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
18%

állatorvosra*

elvinni*

2021. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Kezdetben ha nem eszik, iszik el kellene kezdeni fecskendővel kényszer etetni. A nyúlnak folyamatosan ennie kell. Ha 6-8 órán keresztül nem eszik, akkor károsodik a szervezete, és lehet hogy ez nem lesz visszafordítható, ez mellett ugye a folyadék sem hátrány, amibe belekevered a kaját, hogy átmenjen a fecskendőn.

Ezen kívül a lehető leghamarabb orvoshoz vinni, ha szeretnéd hogy túlélje. Megértem, hogy valakinek nincs pénze az orvosra, de ez is hozzátartozik az állattartáshoz. Ha valaki felelősséget vállal egy életért, akkor ezzel is számolni kell.

2021. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Jesszusom,hogy valakinek annyira ne legyen agya,hogy előbb följön ide megkérdezni vajon mit kellene csinálnia,ahelyett hogy a telefon már rég a kezébe lenne,hogy az orvost kérdezze meg,vagy már régen úton lenne az állattal a rendelőbe.Kedves kérdező,ha pl. valamelyik családtagod lesz majd rosszul,teszem azt infarktust kapna,ahelyett hogy egyből hívnád a mentőket,akkor is előbb följönnél ide megkérdezni,hogy vajon mit is kellene tenned,egy ilyen súlyos esetben?Komolyan ennyire tehetetlen vagy,vagy csupán megjátszod magad?
2021. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb vidd el orvoshoz.
2021. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Nekem volt ilyen a nyúllal. Beszorult egy kerítés alá és félig megfulladt, utána került ilyen sokkos állapotba. Ami segített, hogy fecskendőből itattam és megfelelő környezeti hőmérsékeleten tartottam. (Akkor nyár volt és 20 fokon hűtöttem a jószágot...) 2 nap múlva elkezdett mozogni és enni-inni. Kaját nem adtam neki, a víz elég volt.

Persze a fontos kérdés az, hogy mitől került ilyen állapotba? Ha nem ismert az ok, és nem megijedt, akkor lehet komoly betegség is, szóval nézze meg doki!

2021. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Hogy lehet félig megfulladni?


Állatorvos, nem kérdés.

2021. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!