Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam sokkot kapott! Mit...

A nyulam sokkot kapott! Mit csináljak? SOS

Figyelt kérdés
Teljesen sokkan van. Nem jó a szívverrése, nagyon heves. Nem iszik, nem eszik több mint egy fél napja. Mit csináljak? Hogyan lehet megnyugtatni? Valakinek volt már ez a nyuszijával? Nagyon nagyon köszönöm előre is ha bárki ír

2021. jan. 12. 15:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy azért nem ír a kérdező, mert az állatorvosnál van.
2021. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"nem mindenki teheti meg,hogy csak úgy elviszi az állátorvoshoz,és otthagy több tízezreket"


Jézusom... Mondjuk akkor ha ennyire nincs pénze az embernek, inkább semmilyen állata ne legyen. Mert inkább ez, minthogy egy ártatlan állat szenvedje meg a "gazdája" ostobaságát.

2021. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett
2021. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
18%
Én nem mondtam semmi olyat hogy most akkor hagyják meghalni szegény nyuszit ISSTEN ments,Ő is egy élőlény,hanem arra utaltam,hogy amit sokan is irtatok,hogy akkor miért vállal az ilyen gazdi állatot,ha anyagilag nem vannak a legjobban...meg azért minden állat felelősséggel jár
2021. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Milyen meleg a szoba, ahol van?


Mi lett a nyuszival?

2021. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A legtöbben az állatorvost írtátok és lett is volna rá pénzünk nem arról van szó csak tudjátok ha egy nyúl sokkot kap akkor minden hangtól teljesen kész van. Ezért nem mentünk vele rögtön orvoshoz mert az utazást eleve rosszul élik meg a nyulak most meg azon nyomban bele is halt volna plusz a kocsi hangja meg a rázkódása is olyan, hogy belehalt volna rögtön mert már olyan rosszul volt. Az állatorvost pedig nem tudtuk volna házhoz hívni mert rengeteg dolga van, elfoglalt (csak egy állatorvos van a városunkban) Meg utánaolvastam az interneten és az állatorvos nem tudotta volna "kigyógyítani" a sokkos állapotából sőt inkább jobban ráiesztett volna. Csak az infózióval tudott volna segíteni de attól még a fő problémájából nem gyógyul ki, mondom csak meg sokkosabb állapotba került volna ha elmozdítjuk a csendes helyéről...Nagyon rosszul volt csak próbáltam itatni a kis cumisüvegéből de semmi...

Nagyon nagyon nagyon köszönöm azoknak akik megkérdezték, hogy mi lett vele de a nagyon szomorú és fájó igazság az az, hogy már nem élte meg a holnapot. Meghalt szegény.(Biztos nagyon száraznak és nyersnek tűnik az amit most leírtam de higgyétek el nem csak úgy történt minden, hogy eldöntöttük nem visszük állatorspvoshoz és ennyi. Ezt csak azert írom le mert tudom, hogy vakaki így fogja értelmezni. Tudjátok van olyan helyzet amikor nem lehet tenni semmit sem, mert ha tettünk volna az csak artott volna a nyuszim helyzetén, szóval csak imátkozni lehet, hogy nem történik baj. Sajnos most ebben az esetben történt.) Köszönöm ha elolvastad. Szia

2021. jan. 12. 18:18
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni, de böszmeségeket írsz. Ha megakartad volna menteni elvitted volna legalább az ügyeletes orvoshoz. Remélem nem veszel új nyulat, mert nem mindenkinek való állat.
2021. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így gondolod. Ha sokkos a nyúl akkor is visszük állatorvoshoz (szerintem), ha ígyis-úgyis elpusztulna, akkor ez a legjobb esélye.

Elnézést, hogy ilyen helyzetben kérdezem, de van állatorvosi végzettséged, hogy ilyen helyzetben eldöntsd, hogy nem tud rajta segíteni? Nekem az orvos akkor is vissza tudta hozni a nyuszimat, amikor ő már csak az oldalán fekve mozdulatlanul éppen hogy csak szuszogott. Amíg az állat él addig van remény. Igen az infúzió, és az állapot stabilizálása nem gyógyítja meg az alapproblémát, de ha a nyuszi stabil, már lehet kezelni.


Ő is egy élőlény. Attól, hogy sokan ezt nem értik/nem érdekli őket, még ugyanúgy képes szenvedni, lehet beteg, sőt érezhet őrömet, lehet boldog. Ergo ugyanúgy érző lény, mint bármelyikünk. Nem ő akart nyúlnak születni.


Nagyon szépen megkérlek, hogy ne tarts több állatot. Ha ennyire nem bízol az orvosokban, és hagyod kínok között elpusztulni, akkor nem neked való.

2021. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Ugye megígéred, hogy semmilyen állatot nem fogsz venni, kérni ezek után?
2021. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!