Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halt meg csak úgy?

Mitől halt meg csak úgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma kiírtam egy kérdést, de nem hagy nyugodni. 5 hónapos hörcsögöm minden előjel nélkül meghalt. Reggel 7kor meg futott a kerékben aztán elment aludni, raktam be neki kaját nem is zargattam mert ugye egész nap alszanak. Aztán 5 körül ki akartam venni, de fejfelkapás helyett a hideg teste volt ott. Nem tudom mi lehetett, este meg kézből etettem és rohant... Lehet, hogy meghal egy rossz mozdulattól amit felé teszek? Bár nem nagyon vettem ki soha. Nem értem mi lehetett :( jó tápot kapott jó helye volt mégis 2 hónapot volt velem. Többet inkább nem lesz hörcsögöm.
2021. jan. 13. 00:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

emiatt ne szomorodj el

lehet idős volt.

emiatt tényleg nem szertnél hörcsögöt?

inkább ne is legyen ezzel a hozzáállással...

2021. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5 hónapos volt ott írtam. Annyira sajnálom, hogy ilyen hamar elment, nem akarok magamnak több csalódást, az van bennem, hogy lehet mással sokkal többet élt volna
2021. jan. 13. 01:14
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem te ölted meg. Ugyan nem értek a hörcsöghalálhoz, de ahogy a korban arra még nem megérett ember is meg tud váratlanul infarktusban halni, úgy, gondolom, a hörcsög is. Legalább nem szenvedett.
2021. jan. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tabbouleh ***** válasza:
95%
Lehet, hogy alapból már 1 évesen vetted. A hörik nem élnek túl sokáig, emiatt inkább pl tengerimalaccal próbálkozz
2021. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehet sima szervi baj, mint az embereknél.

Ha poros a forgács, megfulladhat.

Illetve van még egy opció: hogy nem halt meg (én ebbe egyszer már belefutottam gyerekkoromban). Hol tartod? A szobában?

Mi annak idején kitettük az előszobába, mert hangos volt éjszaka. Ott meg hidegebb volt. És egyszerűen hibernálta magát. A szíriaiak szoktak ilyet csinálni.

2021. jan. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
De minden előjel nélkül halt meg a kérdés szerint és 5 hónaposan ami elméletileg biztos a kérdezővel 2 hónapot volt így nem az van hogy idősebben vette és úgy volt vele 5 hónapot. Ha szervi baja lett volna vagy egyéb annak már kellet volna legyen előjele le legyen gyengülve vagy nem? 3 Az orvos szerint 30-40 éves kor alatt lehetetlen infarktust kapni csak alapból súlyosan beteg személyekkel történhet ilyesmi.
2021. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nekünk iy volt ilyen. Sajnos gyakori eset. Az okát nem tudni.
2021. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A szobámba volt nem mint. Ezért sem értem. Most kicsit lesokkolt. Remélem nem tilt le emiatt a gyakori de teljes felszerelését eladom ha érdekel valakit
2021. jan. 13. 09:04
 9/14 anonim ***** válasza:
8.emiatt nem tilthat le ha jol emlékszem.
2021. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha állatkereskedésben vetted, akkor benne van, hogy hazudtak neked a koráról.

A fiatal hörcsögöknél pedig előfordul agyhártyagyulladás, ami korai elhulláshoz vezet, én is jártam már így, az állatorvos mondta.

Én váltottam tengerimalacra miután a harmadik hörim is pár hónap után hagyott itt. Neked is ezt javaslom :)

2021. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!