Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halt meg csak úgy?

Mitől halt meg csak úgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma kiírtam egy kérdést, de nem hagy nyugodni. 5 hónapos hörcsögöm minden előjel nélkül meghalt. Reggel 7kor meg futott a kerékben aztán elment aludni, raktam be neki kaját nem is zargattam mert ugye egész nap alszanak. Aztán 5 körül ki akartam venni, de fejfelkapás helyett a hideg teste volt ott. Nem tudom mi lehetett, este meg kézből etettem és rohant... Lehet, hogy meghal egy rossz mozdulattól amit felé teszek? Bár nem nagyon vettem ki soha. Nem értem mi lehetett :( jó tápot kapott jó helye volt mégis 2 hónapot volt velem. Többet inkább nem lesz hörcsögöm.
2021. jan. 13. 00:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De még nőtt nálam. :/
2021. jan. 13. 10:17
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg az agyhártyagyulladás volt a ludas. Nem tudtál volna ellene tenni, gyógyíthatatlan sajnos. :(
2021. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A halál pontos okát csak boncolással lehetne megállapítani. Ezt érdemes konkrétan egzotikus állatokhoz értő orvossal csináltatni. Elég érdekes dolgok szoktak kiderülni belőle. Egy lány szíriai aranyhörcsöge azért halt meg, mert a höri félrenyelt. A tüdejében volt a köles. Az egyik roborovszki törpehörcsögömnek szív elégtelenség okozta a halálát, ráadásul nem volt elég zsírszövete sem. Egy dzsungáriai törpehörcsögöm pedig petefészek ciszta miatt halt meg. Az esetek 98%-ában a hörcsögök nem váratlanul, minden előjel nélkül halnak meg. Hetente mérni kell őket, és ha pár hét alatt elvesztik a testsúlyuk 10%-át, azonnal egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell vinni őket. A legtöbb hörcsög halála azért éri váratlanul a gazdit, mert a hörcsögök zsákmányállatként tünetrejtőek. Csak akkor mutatják ki, hogy valami baj van, ha már hatalmas a probléma... :( Érdemes átolvasni a hörcsöginfo.hu oldalt. Ott sok más érdekes info is fent van.
2021. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mértem is, 85gramm volt amikor kaptam utoljára 125gramm volt
2021. jan. 14. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!