Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S a vadászgörényem 2...

S. O. S a vadászgörényem 2 éves és mikor kakilni akkar akkor minth ha kifordulna neki a végbele mitöl lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
kakilni akkarakkor minth ha kifordulna neki a végbele és nyöszörög szoval fáj neki orvoshoz elvittem mert késön vttem észre hogy tűzel az orvos azt mondta h lehet attol van de kétlem meg mértem a lázát és 38,9 fokos az sok és ha igen mit csináljak vele?

2014. jún. 12. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a hőmérséklet görényeknél nem sok. Az első dolgod az, hogy nyugodj meg, és gondold át, hogy nem evett-e valamit, amitől lehet neki részleges vagy teljes bélelzáródása.

A tüzelés tünetei nagyjából a kezelés után 2 héttel szűnnek meg. Az én lánykámnál ivartalanítás után 2 héttel húzódott vissza a pérája.

A másik az, hogy nem akarlak se elkeseríteni, se megijeszteni, de én nyöszörgésre ébredtem egyik reggel. Nem tudott kakilni. Sajnos nem érte meg az estét, mert leálltak a veséi. Az én görénykémnek egyéb más egészségügyi problémái is voltak. A túltüzelés miatti hormonmennyiség is árthat a veséknek.

Kérd meg a dokit, hogy nézze meg, hogy nincs-e bélelzáródása.

Nekünk először azt mondta a doki, hogy először gondolunk a szorulásra, és adjak neki egy teáskanál olivaolajat, attól majd megindul a hasa.

Kívánom, hogy minél hamarabb jobban legyen a kis görényed! Majd mondd el, hogy mi volt a problémája!


Nem kívánom, hogy átéld azt a fájdalmat, amikor döntened kell arról, hogy a doki beadja-e neki a végső dózis altatót, vagy küzdjön-e még érte teljesen feleslegesen, meghosszabbítva a kis lény szenvedéseit. Nekem döntenem kellett. Pontosan 3 hónapja :'(


Nagyon-nagyon szeretném, ha meggyógyulna a görényed! Ha a doki nem tud mit mondani rá, mert nem ért annyira a görényekhez, akkor hívj fel egy hivatásos tenyésztőt, lehet ő tudni fogja, hogy mit kell tenned, vagy hova kell fordulnod. Interneten találsz pár tenyésztőt.


Remélem nem érkezett későn a válaszom.

2014. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!