Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a nyuszival?

Figyelt kérdés
Lesz egy nyuszink szeptember október környékén. Kb 1,5-2,5 éves között lehet. Kapunk majd egy 120×50-es ketrecet vagy veszünk. Nem szobatiszta és nincs wc-re szoktatva és itatóra sem. Jelenleg van már két tengerimalacom. Nem lenne pénzem arra, hogy 2-3 naponta cseréljük alatta a forgácsot. Anyám a házba se nagyon akarja beengedni max ha szobatiszta lenne és használná a wc-t. Ezért kinti ketrec kéne majd neki de félek,hogy megfázna. Rá lehetne hamar szoktatni a wc-re? Vagy legyen kint? Mit ajánlanátok?

2021. febr. 1. 10:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen nyuszi csak annyit, hogy tigris csíkos. Illetve le akarták vágni így nem hiszem, hogy törpe. De ami van róla a képem az elég pixeles. A szüleim nem kegyetlenek és rá tudom venni őket, hogy legyen próbaideje ami alatt wc-re próbálom szoktatni és ha sikerül akkor bent maradhasson.
2021. febr. 1. 11:58
 12/17 anonim ***** válasza:

És mi van, ha a próbaidő nem sikerül? Erre is kell gondolni.


Nyuszit nem kell tanítani, kitalálja magától, hogy hova akarja végezni, oda kell tenni a nyúl wc-t.


Tengerimalacokkal véletlenül se engedjétek össze - tudom hogy nem volt említve, csak gondoltam szólok, hátha nem tudjátok hogy nem szabad.

2021. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad mert a nyuszi megbetegíthet és megrúghatja
2021. febr. 1. 13:39
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Abban biztos vagyok, hogy az egyik válaszoló által említett 1200 forint/ zsákos táp nem túl nyuszibarát. Ebből is pelletáltat célszerű választani, ne legyen benne kukorica, nem jó neki. Ne adj neki zöldségmaradékokat, káposztát, krumplit, salátát, répát (hogy a leggyakoribb növényeket említsem), jó minőségű táp, széna és víz legyen előtte.
2021. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%
14-es ez azért annyi, mert nagy kiszerelés, és nem a boltban veszem... Ott 2-3-szorosa...
2021. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15 A gond az, hogy még így is brutál olcsó, tehát nem nyuszinak való.


A legolcsóbb jó minőségű táp nagykiszerelésben is drágább.

2021. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jajj bocsánat! Most olvasom, hogy te tápot ajánlassz, én alomról írtam! :)

Tápokkal én nem vagyok tisztában, mert nem etetek vele.

2021. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!