Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartsak?

Milyen kisállatot tartsak?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, aki nagyon barátságos. Első gondolatom a cica volt, de anyukám nem szereti őket, így az kilőve.

Valami kisebb állatra gondoltam.

Az első gondolatom egy hüllő volt, agáma vagy piton, de anyukám fél tőle + elég költséges is.

Más hüllők, vizi állatok, hörcsögök, patkányok stb. kilőve mert nem szeretem őket.


Naponta kb. 8 órát tudnám kiengedni a ketrecből.

A beszerzési költségre 30ezer Ft-ot szántam és jó lenne ha nem kerülne többe havonta mint 5000 Ft.

Ilyen feltételek mellett milyen állatot ajánlotok?


2021. febr. 5. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalanítás ára is magasabb a szokottnál, plusz ha megbetegszik, egzotikus állatorvoshoz kell vinni, ahol az egeket verik a költségek. Nyuszim volt állatkórházban 2 napot, plusz volt benne tán egy röntgen ára, 48.000 ft volt. És még csak ezen felül volt amúgy az alap vizsgálat ára, amivel elmentünk. Tengerimalacnak is kb ugyanez lenne.
2021. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 KárpátokGéniusza ***** válasza:
62%

igen papagáj


akár hullámos vagy más, jó móka csak annyi hátránya van oda pottyant ahol épp kedve szottyan

2021. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Pók.
2021. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Kizártál mindent, úgyhogy semmilyen.
2021. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nuszihoz mit szóltok?
2021. febr. 5. 22:00
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Nyuszit minimum párban kell tartani. Nagyon érzékenyek. Ivartalanítani kell őket, ami sokba kerül. Orvosi ellátásuk sokba kerül. Foglalkozást is igényelnek, és a kutyával egyáltalán nem valószínű, hogy kijönnek majd, főleg, ha a kutya nem úgy lett nevelve, hogy eltűrje a kisállatokat. Szóval nagy eséllyel csak külön-külön tudod őket tartani, nem lehetnek egy szobában.
2021. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

1. A wonder bunny oldalát átnéztem és az volt írva egyedül is tarthatóak.

2. Igen tudom hogy ivartalanítani kell, tisztában vagyok vele.

3. Az orvosra nyilvan nem sajnálnám a pénzt

4. A kutya kijön minden állattal, nagyon tüneményes kutyus

5. Mint minden állat tudom foglalkozást igényel, 2-3 órát aktívan tudnek vele foglalkozni, ami annyit takar, hogy trükk tanítás, akadály pálya stb., nem a nyúl ketrec takarítást értem ez alatt.

2021. febr. 5. 22:42
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Ja, egyedül is tarthatod, csak nem lesz boldog... A nyúl társas lény, úgy érzik jól magukat. Nyilván, a wonder bunny igyekszik minél inkább elsózni a nyulakat, mert abból van pénzük...

A nyulak nagy része nem lesz fogékony a tanítgatásra, de még a pesztrálásra sem. Nagy részük ölben lenni sem szeret, de van, hogy a simogatást sem, és főleg nem akkor, mikor te kitalálod.

2021. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A nyúlnak nagy méretű ketrec kell 120-as vagy nagyobb, és egyéb felszerelések. Nem hiszem, hogy kijössz a 30ezres kezdőösszeggel vele, hacsak nem vagy egy barkácsolós típus.

Egyébként a rágcsálók közül a törpenyulat az egyik legnehezebb tartani, nagyon aktív, sokat kell kinn lennie, szeret rágni, ezért oda kell figyelni rá ha kinn van, mert a kábeleket is kikezdheti ha olyanja van. Szerintem kezdetnek jobban jársz két tengerimalaccal. Kezdőknek sokkal ideálisabb.

2021. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Nyulat nem tartunk egyedül... Csodálom hogy ezt írja a wonderbunny, de nincs igazuk. Tapasztalatból mondom.

Látni a különbséget egy társsal elő nyuszi és egy egyedüli nyuszi között. Kb annyi mint egy depressziós ember meg egy boldog ember között.


A nyuszi szerintem nincs ki havi 5.000-ből, és leírom mégegyszer.


A kutya ragadozó, a nyúl prédaállat. TÖKMINDEGY, hogy milyen cuki, engedelmes a kutyád, bármikor megvan a baj, mert ő egy állat, a nyuszinak pedig a puszta jelenléte is stresszes.

2021. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!