Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög tartás? Segítség kéne...

Hörcsög tartás? Segítség kéne...

Figyelt kérdés

Régen volt egy törpehörcsögöm, ezelőtt 4 évvel.

Akkor még elég gyerek voltam, így szegény két nagyon rosszul tartottam.

(Poros forgács, 30 centis ketrec, semmi játék, pár naponta kaja).

És most felmerül a kérdés miért akarok akkor megint hörcsögöt?

Az egyik, hogy elég kicsi voltam még akkor, a zsebpénzemből kellett finanszírozni és féltem a hörcsögtől.

Erre akkor jöttem rá mikor hazavittem.

Annyira törékeny volt, féltem, hogy leejtem...meg is harapott.

De most egyre jobban tetszenek megint.

Az aranyhörcsögön gondolkoztam mivel nagyobbak mint a dzsungik.

Utána olvasnék a tartásának.

Szerintetek boldogulnék egy aranyhörcsöggel?

Ők is harapósak?

Illetve nem ide tartozik, de ha csak egyedül lehet tartani, akkor az állatkereskedésben miért vannak 4-5-en terráriumban?

Honnan lehet megállapítani a nemét?

Hogyha kivesszük a ketrecből akkor abba a gömbbe kell belerakni vagy kifutóba kell kiengedni? Milyen kifutót ajánlotok amin nem fér át a hörcsög?


2021. márc. 24. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Szívből ajánlom a horcsoginfo.hu oldalt és a Hörcsögmentést, innen örökbe tudsz fogadni hörcsögöt. Az én mindkét hörim is innen van. (Természetesen külön élnek)


Egy kezdőszettet nagyjából 20-30 ezer forintból ki lehet hozni, ha van ennyi pénzed az alapfelszerelésekre, akkor nyugodtan vállald be. Könnyű gondozni őket, viszont én pont emiatt is szeretem őket.

Általában nem harapnak, a mentéstől pedig már kézhez szoktatott höriket hozol el.

Az állatkereskedésben nem fogják megmondani, hogy pár nap alatt hány hörit ásnak el, mert a többiek megölték. Viszont külsérelmi nyomokat láthatsz rajtuk (cakkos fül például). Szigorúan magányos állatok.

A mentésnél már megállapított nemmel kapod a hörit, viszont aranyoknál nem nehéz megmondani: a hímeknek baromi nagy golyóik vannak :D

Gömböt inkább ne használj, sajnos elég veszélyes találmány.

Hörcsöginfón találsz egy tök jó írást róla, röviden: nem kap benne levegőt a hörcsög, a kicsi átmérő miatt hajlik benne a háta, a szellőzökbe bele akadhat a lába, nagy erővel nekimehet mindenfélének (mivel nem lát ki), megütheti magát.

Én csak el szoktam pakolni mindent, ami ártalmas lehet a hörire nézve, becsukom a szobaajtót és megy amerre lát. A legtöbb kifutó (szerintem) elég kicsi.

2021. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az aranyhörcsögöt is egyedül kell tartani. Ha kezes lesz, nem fog harapni. Az állatkereskedésben azét vannak együtt, mert 1) az eladó sz*rik bele 2) még elég fiatalok - bár pl. a dzsungik már 3-4 hetesen is nekiállhatnak verekedni. Azt nem kérdezted, de 100*50-es helyben gondolkodj. Az a g*mb sz*r, kerüld!
2021. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkereskedésben nem értenek az állatokhoz és félretájékoztatják a vásárlókat. Nem ritka az, hogy együtt tartanak különböző nemű testvéreket, amikre azt mondják, hogy azonos neműek, és a gazdi csak néz értetlenül, amikor otthon megszületik a belszaporulat.

Ezenkívül nincsenek tisztában az állatok szükségleteivel, így azzal sem sokszor, hogy mivel kell őket almozni és milyen élelmet kell adni nekik, mekkora ketrecben kell őket tartani.

Nagyon sok táp csak azért kerül forgalomba, mert XY úgy gondolta, hogy ő ezen pénzt akar keresni, és sajnos engedéllyel árulhatnak olyan tápot is, ami kifejezetten árt az állatnak.


Állatkereskedésből ne vegyél állatot, ha teheted, mert azonkívül amiket leírtam, az is esélyes, hogy az ottani állatok már alapból egy belszaporulat eredményei, gyengébb az immunrendszerük, betegségre hajlamosak. Ha onnan vásárolsz, támogatod vele a szaporítókat.


A Facebookon számos csoport létezik, ahol hozzáértő emberek szívesen segítenek a tartásban, hogy mi kell az állatnak, hogy boldog es egészséges életet tudj neki biztosítani.

2021. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Nézd meg a hörcsöginfo.hu oldalt ott mindent meg lehet találni a hörcsögökről.😊🐹
2021. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem harapós az arany sem. A boltokban lévő tartás egyáltalán nem az, ami jó nekik. Ha teheted, onnan inkább ne is vásárolj állatot... Itt le van írva, miért:

[link]


A nem megállapítása elég egyszerű. Aranyoknál a hímeknek elég nagyon a heréik. De a kb 4.000 fős Hörcsög imádók nevű fb csoportban is segítenek.


A gömb tilos. A kifutó jó. Sokan azt gondolják, hogy a hörcsögöknek való gömb egy szuper találmány, hiszen kedvencünk szabadon járhat a lakásban anélkül, hogy szem elől veszítenénk. Sajnos a gömb nagyon veszélyes, egyáltalán nem való semmilyen állatnak. Az alábbiakban felsoroljuk, miért.


– a hörcsög nem érzékeli benne a környezetét

A hörcsögök látása nem túl jó, így egy műanyagon még kevésbé látnak át, mint egyébként. Emellett nem tudják felmérni a terepet, nem látják, nekimennek-e valaminek. Ha a hörcsög nagyobb lendülettel fut neki egy bútornak a gömbben, akár komoly sérülése is lehet. A hörcsögök a bajszukkal és a szaglásukkal tájékozódnak. Gömbön belül viszont a bajszaikkal nem érzékelik az őket körülvevő tárgyakat, és a gömb a szagokon is tompít, így gyakorlatilag teljesen vakon közlekednek.


– nem szellőzik

A gömbön lévő szellőző nyílások nagyon kicsik, így a gömbben nem cserélődik megfelelően a levegő. Ahhoz viszont pont elég nagyok a lukak, hogy a vizelet és a széklet átmenjen rajta, és ahogy a hörcsög a lakásban mászkál, szétkenje ezeket a padlón, illetve összekenje magát vele a gömbön belül. Emellett sajnos történt már olyan baleset, hogy a hörcsög lába beakadt a szellőzőnyílásba, és eltört. Egy ilyen sérüléshez megfelelő orvos szükséges, viszont az országban nagyon kevesen értenek hozzájuk megfelelően.


– túl kicsi a gömb átmérője

Ahogy feljebb kifejtettük, ahhoz, hogy a hörcsög egyenes háttal tudjon futni, figyelembe kell vennünk a kerék méretét. Törpehörcsögnek minimum 20, aranyhörcsögnek minimum 28 cm átmérőjű kerék kell, hogy gerince egyenes legyen futás közben. A legtöbb gömb sajnos borzasztó kicsi átmérőjű, a hörcsög gerince folyamatos hajlásnak van kitéve, ami állandó fájdalommal jár. Az itt felsorolt többi érv miatt akkor sem érdemes futtatni benne a hörcsögöt, ha egyébként a minimum méreteknek eleget tesz a gömb.


– a hörcsög ki akar jönni

A hörcsögök azért mennek bele a gömbbe, mert zsákmányállatok lévén a búvóhelyet látják benne. Viszont nem azért futnak a gömbben, mert annyira jól érzik magukat, hanem mert ki akarnak jönni belőle. A fent felsorolt okokat átolvasva ez teljesen érthető. Ha szeretnénk, hogy hörcsögünk szabadon, de biztonságosan tudjon szaladgálni lakhelyén kívül, szerezzünk be több elemből összeépíthető kerítést, melyből kifutó készíthető. Több típus is kapható, de akár válogathatunk aszerint is, hogy színes vagy szürke legyen. Természetesen építhetünk kifutót saját magunk is, de arra mindenképpen érdemes figyelni, hogy legalább 25-30 cm magas legyen. Fontos, hogy hörcsögünk a kifutóban töltött idő alatt is folyamatos felügyeletet igényel, mert felmászhat és megszökhet.


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Hörcsögöt 3 helyről ajánlott csak beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög, és most éppen van néhány campbell törpehörcsög (hibrid) is

2021. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!