Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fából készült emeletre mit...

Fából készült emeletre mit lehet rakni, hogy ne ázzon át?

Figyelt kérdés

A napokban a szüleim szétszedtek egy szekrényt, és ki akarják dobni. Szeretném a malacok ketrecét egy kicsit ingergazdagabbá tenni, elsősorban emeletre gondoltam, és van is annyi alapanyag, viszont a szekrény nem vízálló.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen anyagot lehet rá rakni, vagy mivel lehet bevonni, ami nem ártalmas a malacokra, ha megrágják, és vízálló is?


2021. máj. 2. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fa bizony nem nedves környezetbe való. Tudod kezelni lenolajjal vagy valamilyen más természetes növényi olajjal.


Ha arra gondolsz, hogy rápisilnek a malacok, akkor nem jó mert ha megszárad is büdös marad. Esetleg csiszolt szélű üveglapot tudsz a kitett felületekre helyezni.

2021. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyen emeleteket mivel kezelik? Vagy kezelik egyáltalán?


Egyébként akinek van emelete a ketrecben az mit tapasztalt? Lepisilják a malacok?

2021. máj. 2. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az AURO felületkezelő termékek természetes alapanyagból készülnek


A képen látható emelet szerintem rétegeltlemezből van, ami azért nem ajánlott mert mérgező ragasztót tartalmaz. Tehát érdemes megnézni az alapanyagot nem ragasztott e. Persze egy 2 darabból összeragasztott bútorlap még belefér.

2021. máj. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Számomra érdekes, hogy azt írod, hogy ez az emelet mérgező ragasztót tartalmaz, mert a magyar tengerimalac mentés egyik támogatói termékéhez tartozó fényképet linkeltem be. Vagyis ez kifejezetten malacoknak készült. Én még nem vettem ilyet, de nem is igazán értek hozzá. Remélem, hogy nem neked van igazad.
2021. máj. 3. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


csak a vastagság alapján tippeltem, hogy rétegeltlemez de persze lehet 5-6mm vastag natúr falemez is. A malacokat azért az is megtartja

2021. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyobb kérdés az hogy te milyen anyagból csinálod

Mert egy szekrény is készülhet sokféle alapanyagból...

2021. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!