Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt állatorvos? A nyuszimn...

Van itt állatorvos? A nyuszimnak valószínűleg eltört a lába.

Figyelt kérdés

az udvaron beakadt a kerítésbe, és elég szerencsételnül történhetett, mert szerintem eltört a lába. tegnap történt. azt hittem, csak megkarcolta a lábát, mert csak a vérzést lehetett látni, de az sem volt sok (csak ahol a bőre felszakadt-pont a tappancsa közepén). egész nap furán csendes volt, csak ült bágyadtan, erre lettem figyelmes. aztánn kicsit megemeltem és láttam, hogy lóg a hátsó lába.


lemostam a lábát, hogy jobban lássam. eleinte azt hittem beleállt valami a lábába (szálka vagy ilyesmi), de rá kellett jöjjek, az a csontja. levágtam a seb körül a szőrét, lefertőtlenítettem és befásliztam.


mit tehetek még érte? valakinek hasonló tapasztalata? milyen gyakran cseréljem a kötést? mennyi idő amíg a csont összeforr? mi van ha rosszul forr össze? vagy ebbe bele is tud dögleni?


el vagyok keseredve ;((((


(a hülyék kivételesen kíméljenek, csak értelmes hozzászólásokra vagyok kíváncsi!!!!)


2010. aug. 23. 17:01
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!


Azonnal vidd el állatorvoshoz, ez nem játék. Nekem is nyuszikám van, de ha már furcsán néz rohanok vele a dokihoz... már elég jól ismerik ott. Inkább elviszem potyára, minthogy bármi baja essék. A törés viszont igen komoly. Én nem hiszem, h házilag ezt a problémát orvosolni lehetne. Én a helyedben már most mennék vele. A miénk pl 7-ig nyitva van, lehet felétek is addig vannak nyitva az állatorvosnál.

2010. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre egyetlen értelmes dolgot lehet írni, hogy nagyon gyorsan vidd el az állatorvoshoz. Őszintén szólva nem is értem hogy ilyen esetben ezt miért kell külön mondani, nekem nem lenne kérdés. Te ezzel otthon nem tudsz mit tenni és egyáltalán nem biztos hogy így meg fog gyógyulni a lába, ez a töréstől függ. Ha rosszul forr össze akkor lehet hogy soha többé nem tudja majd használni a lábát vagy ha elfertőződik akkor el is pusztulhat.
2010. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vidd el amint tudod egy állatorvoshoz. meg ne próbáld "házilag" rendbe rakni, mert ha rosszul rögzíted, vagy rosszul forr össze, azzal nem hogy fájdalmat okozol (nehogy humán fájdalomcsillapítót adj neki!!) a nyuladnak, hanem egy életre megnyomorítod. ha nem kap rendes ellátást, akkor simán belepusztulhat, nem eszik, kiszárad stb. miért kell az ilyet megkérdezni?? irány az állatorvos!!!
2010. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerinted ha lenne itt egy állatorvos, mit tudna tenni? Mint már írták, azonnal vidd orvoshoz és ne kezeld semmivel.
2010. aug. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólásokat
2010. aug. 24. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a nyuszi? Orvos látta már?
2010. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az orvos 3ezerért nézte volna meg egyáltalán mi van vele, röntgen 6ezer, ha műteni kell akkor 20 körül, ha nem kell csak ellátni 3ezer és kezelni akkor 2 alkalmanként.


nagyon szeretem a nyuszimat, de azért elvakult nem vagyok. nem is vittem orvoshoz. este elkezdett rendesen enni, javult a kedve. kritikus volt az az éjszaka, de túlélte! másnap neten néztem képeket, hogyan kell bekötni a lábát helyesen, elmentem a patikába vettem mindenféle hozzávalókat, és bekötöttem. nagyon jó sikerült, profi lett.


azóta minden a régi, kivéve, hogy be van kötve a lába. a kedve, étvágya ugyan olyan.

2010. aug. 25. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy nem vagy elvakult?? vannak olyan helyek ahol nem kérnek ennyi pénzt, kicsit körül kellene nézni, de te tudod.
2010. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6 orvost telefonáltam körbe....
2010. aug. 25. 22:15
 10/11 anonim válasza:

szija! nekem ma tört el úgy a nyuszim hátsó lába, hogy szintén kiállt belőle a csont. mikor az állatorvos meglátta ő is modnta h elég durva.. modnta a két lehetőséget: vagy merevkötés vagy valami velőműtét vagy mit mdonott amire modnta is hogy elég költséges,ugyhogy így a merevkötést választottuk. kapott szurikákat,helyretették a csontját,meg bekötötték nagyonszépena lábát..(ez mind került összesen 5000 ft-ba) most pedig kómázik még.de szegénykém még nem jött rá,h bevan neki kötve a lába és nemtud mászkálni :S modnta a doki, h nagyon hamar befog forrni neki,ugyh 2hét múlva megyünk vissza(ha addig is nemszedi le magáról a kötszert:))

a tenyuszikád hogyvan? szépen beforrt neki a csontja?

2010. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!