Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt állatorvos? A nyuszimn...

Van itt állatorvos? A nyuszimnak valószínűleg eltört a lába.

Figyelt kérdés

az udvaron beakadt a kerítésbe, és elég szerencsételnül történhetett, mert szerintem eltört a lába. tegnap történt. azt hittem, csak megkarcolta a lábát, mert csak a vérzést lehetett látni, de az sem volt sok (csak ahol a bőre felszakadt-pont a tappancsa közepén). egész nap furán csendes volt, csak ült bágyadtan, erre lettem figyelmes. aztánn kicsit megemeltem és láttam, hogy lóg a hátsó lába.


lemostam a lábát, hogy jobban lássam. eleinte azt hittem beleállt valami a lábába (szálka vagy ilyesmi), de rá kellett jöjjek, az a csontja. levágtam a seb körül a szőrét, lefertőtlenítettem és befásliztam.


mit tehetek még érte? valakinek hasonló tapasztalata? milyen gyakran cseréljem a kötést? mennyi idő amíg a csont összeforr? mi van ha rosszul forr össze? vagy ebbe bele is tud dögleni?


el vagyok keseredve ;((((


(a hülyék kivételesen kíméljenek, csak értelmes hozzászólásokra vagyok kíváncsi!!!!)


2010. aug. 23. 17:01
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

szia



az én nyuszim teljesen rendbe jött. valószínűleg jó volt a kötés, amit csináltunk neki. 2,5 hétig volt a lábán, az utolsó héten már le akarta venni, egyébként nem zavarta. eleinte sokat feküdt, de aztán ahogy gyógyult a végén már ugrált is.

amikor levettem a kötést, nagyon fura volt neki, még nem rakta le a lábát, de folyamatosan használta, és szépen erősödött. egy hét után újra a régi volt. egy kisebb duzzanat még ott van a törésnél, de remélem el fog tűnni az is.


egyébként amikor történt ez az egész, 2-3 napig pocsékul nézett ki, nem voltam benne biztos, hogy megmarad. az itatójába kálcium pezsgőtablettát raktam (arányosan a víz mennyiségével). gondoltam csonterősítőnek jó lesz. a neten nem írták,hogy káros lehet, gondoltam kipróbálom. mai napig nem tudom, hogy az segített-e, de valamennyit biztosan használt. mindenesetre, nagyon vitamindús ételekkel etesd! nagy szüksége van rá!

2010. szept. 24. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!