Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim talpfekélye nem...

A nyuszim talpfekélye nem múlik el 2 hónapja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van plüss pokróca, azon üldögél egész nap, tisztán van tartva s kifutó és az alom is. Nincs elhízva, van mászókája, nagy helye, tud mozogni és mozog is. Széna van mindig előtte, napi 2x kap kevés tápot, friss zöldséget, gyümölcsöt.

2 hónapja vettem észre, hogy nincs szőr a tappancsán, nem sebes, de látszik a rózsaszín bőr és láttam rajta, hogy fájt is neki. Az állatorvos tanácsára Betadinoztam, és Neogranormonoztam naponta. Nagyon lassan mintha javult is volna picit, akkor abbahagytam a napi kezelést és most megint rosszabb. Időnként látom, hogy rágja a szőrt a lábfején is, de ott nem sebes. Nem látok semmiféle bőrproblémát, élősködőt a bőrén. Ezen kívül egészségesnek, jókedvűnek tűnik. Próbáltam kötni is a talpát, de mindig legfeljebb fél órán belül lerágja a kötést.

Valaki nem tudja, hogy mi lehet a baj, mit próbáljak vagy hova menjek? Nagyon aggódom.


Bármiféle válaszért, véleményért nagyon hálás volnék!


2021. máj. 23. 18:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6%

Kedvtelésből tartott? Ha igen akkor amit az előzőek írnak.

Ha nem akkor készítsd a bográcsot. Pörkölt sajnos.

2021. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, kipróbálom a hidrogénperoxidot és ha legközelebb állatorvosnál járok, kérek Kék Lukács kenőcsöt, mert ha jól látom, csak vényre kapható. Utolsó, szerintem teljesen egyértelmű volt, hogy kiskedvenc. Semmi értelme nem volt mindenki orra alá dörgölni, hogy sok ember megeszi a nyuszikat.
2021. máj. 23. 22:24
 13/13 anonim ***** válasza:
27%
Én sem szeretem a nyuszit. Sosem ettem még. Viszont a szomszéd mindig mondja hogy isteni tejfölös fokhagymás sült nyúlt eszik.
2021. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!