Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet egy tengerimalacnak...

Lehet egy tengerimalacnak mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Hosszú történet lesz.


2018ban kaptam meg a két malackámat, Ferdit és Kylot.

Nagyon boldogak voltak együtt, aztán 3 év után, Kylo sajnos elhunyt egy betegségben.

Ferdi olyan volt mint akit meg sem hatotta, nem kereste de én ettől függetlenül iszonyatosan aggódtam érte és minden percet vele töltöttem amíg el nem aludtam.

Nem sokat kellett várnia új társához Bécihez, kb 2 hét volt ami nagyon magányos volt fajtárs ügyileg de én mindent megtettem addig.

Nem reagált rá. Amikor először betettem hozzá rá sem bólintott, meg sem szagolta, nem történt semmi. (Nyilván gondolom utána valami csak történt)

Azóta nagyon depressziósnak tűnik.

Régen kiugrált a ketrecből, szaladgált, popcornozott, szaladt hozzám, tűrte a simit boldog volt Kylo mellett.

Most meg egésznap a bújókában van, semmi életkedve, nem ugrik ki, nem popcornozik, nem szalad hozzám, sőt inkább rohan előlem és gyűlöli ha simogatom, úgy rohan mintha kínoznák. (Nem erőltetem rá a simit, nem vagyok vele erőszakos)


Az új tengerimalac akit társul kapott, Béci, nagyon élénk malacka, rohan, ugrál, szalad minden, azt reméltem majd ferdi átveszi tőle előbb-utobb ezt és újra boldog lesz. De nagyon nem így történt. Egyáltalán nem érdekli.


A másik hogy Béci újszülött korában nagyon bújt, felmászott a nyakamba, de ezt már nem csinálja. Ez normális hogy később nem kötődnek annyira? Mert pont ettől félek hogy ő is ilyen depibe esik Ferdi miatt.


----


Ferdinánból kihunyt az élet.

Eszik, iszik jó húsban van, tényleg éli az életét ÚGY nem beteg de nagyon lassan közlekedik. Sétál, ha kiveszem de olyan is van hogy csak áll, vagy rögtön visszaugrik. De nem élénk már, kihunyt belőle az a fény.

Szeretem ugyanúgy, nem hanyagolom el meg semmi ilyesmiről nincs szó.


Pár infó róluk:


Ferdi: 1 évesen került ide, most 3-4 éves.

Kylo: 4 hetesen került ide, 3 évesen hunyt el.

Beethoven: pár hetesen került ide, még 1 éves sincs.


Ketrec:

100*50

1 bújó, de mindketten elférnek


Időbeosztás:

8kor: táp, széna, friss víz


3kkr: táp, széna, friss víz


4kor: zöldség/gyümölcs


9kor: táp széna friss víz


Betartom ezeket.

Tényleg nagyon jó dolguk van de nagyon aggódom Ferdiért.


Lassan fél éve ilyen és úgy gondolom ha beteg lenne akkor már történt volna valami.

Hallottam hogy a tengerimalacok belehalhatnak a magányba, de ferdi nem magányos.



Ha lehet mentális betegsége, akkor hogy lehetne rajta segíteni? Nagyon szeretem őket! Mindennél fontosabbak számomra, de nagyon félek hogy elrontok valamit!

Kérlek segítsetek! 😖



#tengerimalac #depresszió #Tengerimac betegség #Kisemlősdepresszió #Kisemlősbetegség
2021. aug. 1. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez de aranyos :)

(Bocsi, de nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre)

2021. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Még nem szokta meg az új társát, légy türelmes! Tegyél be még egy bújót, egy kisebbet, hogy bármelyikük el tudjon vonulni, ha szeretne. Lehet simán egy kis fa alagút is. A legkedveltebb falatokat, pl. uborkát akkor add neki, amikor kiveszed, kézből. A legdepressziósabb malacka is haspók, a hasán keresztül fel lehet vidítani. Berakhatsz nekik új élményeket, pl. függőágyat.
2021. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát igen, sajnos a tengerimalacok lehetnek depressziósak. Fredi a társa elvesztése után biztosan depizett, de ez természetes a malacoknál ha ilyen történik. És ahogy mondtad magányos nem lehet hisz szereztél neki egy új társat. Ha rendesen eszik, iszik, akkor nem nagy a probléma. :D


Ha aggódsz a malackák egészségéért még azt tudom neked ajánlani hogy hetente mérd őket mérleggel, mert pár betegséget ugye csak így lehet elcsípni időben.


Béci azért ugrál ilyen sokat mert még kis malac :). Később ha jobban felnő valószínűleg sajna ő is abba hadja, vagy legalábbis kevesebbet fogja csinálni.

Fredinek nem hinném hogy nagy baja lenne, maximum az öregedést látod rajta, ha már nem olyan élénk. Esetleg szentelj neki extra figyelmet, hátha jót tesz neki.


És ahogy az elöttem lévő válaszoló írta, a ketrecbe 2 db bújó, új tárgyak, berendezés nagyon jót tenne nekik, vagy esetleg egy nagyobb ketrec ha úgy gondolod.


Ne aggódj nem tudsz elrontani semmit se, jó gazdának tűnsz aki nagyon szereti a malacait. :D

2021. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

*Ferdi 😅


Elnézést elírtam.

2021. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!