Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mitől lehet?

Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

A törpenyuszimon 2 napja észrevettem hogy csipás a szeme. Kicsit folyósabb volt, nem az a kemény csipa. Aznap este kamilla teával bekentem neki, azóta csinálom. Azt nem tudom hogy elmúlt-e neki mert a száradt csipa még ugye ott van, mert nem tudtam leszedni.

A szemei körül sehol sincs begyulladva, tehát csak csipás de minimálisan. Eddig forgács volt alatta, most azt kiszedtem és nincs alatta semmi, mivel a forgácstól is lehetett. Most a héten viszem oltásra, majd ott is megkérdezem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Olvastam a neten kötőhártya gyulladásról de hát semmi tünet a csipán kívül. Egyébként kis 11 hetes csöppségem van:)



2021. aug. 10. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kamillát ne. Nagyon durván szárít.


Vidd el dokihoz.


Forgácsot érdemes elfelejteni teljesen, mert okozhat ilyet.



Mindenképp egzotikus végzettségű dokihoz menjetek

2021. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenki a kamillát írta, a héten viszem oltatni állatorvoshoz (egzotikus) akkor majd megnézetem vele.
2021. aug. 10. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki volt az a mindenki de ez egy régi szokás volt. Kiszárítja a szemet és emiatt múlik el a könnyezés meg a csipásodás.

De a szárítás nem oldja meg a problémát ami valószínüleg a forgács por lesz

2021. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!