Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi problémám van, el...

Nyuszi problémám van, el vagyok keseredve, mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van két nyulam, fiú, lány. Pici koruk óta nálam vannak, eleinte együtt tartottam őket, amíg el nem értek a 2,5 hónapos kort, utána ivarzás miatt külön lettek választva. A kislány teljesen agresszív lett, a ketrecbe még csak annyira se tudtam benyúlni, hogy kivegyem a tálját etetésekkor, mert megharap, nekem ugrik, támad, morog. Gondoltam, hogy ez majd az ivartalanítással megszűnik. 9 napja meg is történt a dolog, de amióta jobban van, ugyanúgy folytatja ezt az agressziót. Bízom benne, hogy a ki nem ürült hormonok miatt ilyen még, de egyre jobban kétségbe vagyok esve, hogy ez miatt nem fogom tudni összeszoktatni a fiúval. Amikor kiengedem őket, figyelek rá, hogy egymástól külön legyenek, max. csak szagokat éreznek,felváltva vannak kint. Jelenleg 6 hónaposak múltak. Amíg a varratok gyógyulnak, addig nem próbálkozok, az még legalább egy hónap. Arra gondoltam még, hogy a kislány ketrece egy kicsivel kisebb az ajánlottnál, viszont mivel csak estére zárom vissza, igy napközben tud mozogni, ezt egyenlőre elvetettem. Kint is volt amikor nekem támadt, ez mondjuk még ivartalanítás előtt volt. Kérdés: mit tudok kezdeni az agresszív viselkedése ellen a kislánynak?
2021. szept. 30. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Simán össze tudod öket szoktatni. Legyél türelmes.
2021. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
És ha a két ketrecet egymás mellé teszed? Úgy tudnának ismerkedni, de nem tudnak összeverekedni.
2021. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es,nem tudom, nem mertem még vele próbálkozni,mióta külön vannak, mert a kislányt stresszelte a fiú jelenléte, "sírt" amikor a közelébe ment a ketrecnek, és volt amikor még támadó jelleggel neki is ugrott morogva a rácsnak.
2021. szept. 30. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A nőstények gyakran védik a területüket. Ez ilyen. A bak is ivartalanítva lett? Mert ha ivaros marad, akkor stresszelheti a nőstényt.
2021. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőt egyszerre vittem ivartalanítani.
2021. okt. 1. 08:08
 6/8 anonim válasza:
Ha sokat törődsz vele,talán jobb lesz. De a lányok alapból ilyen területvédők. Bár nekem az ivartalanítás után másfél hónappal már érezhetően kedvesebb volt a lány nyuszim.
2021. okt. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Frissítés :)

Az összeszoktatás simán ment. Már másnap összebújva szunyáltak. A kislány még mindig agresszív, de csak a kis területén, így azt meghagyom neki. Amikor napközben kint vannak, addig intézem a dolgokat bent, hogy mire visszateszem estére, akkor már ne kelljen matatnom nála.

2021. okt. 21. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell idő amig a hormonok kiürűlnek a szervezetükből ez lehettöbb hónap is :)
2022. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!