Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt az alig 1 éves aranyhö...

Meghalt az alig 1 éves aranyhörcsögünk. Miért történhetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy csodálatos, nagyon kedves, szelíd aranyhörcsögünk, októberben lett volna 1 éves. Tegnap reggel még "köszöntünk" egymásnak, megsimogattam, megetettem, este viszont nem kelt fel a szokott időben: már holtan feküdt a fészkében. Nem fázhatott meg, 3 napja fűtünk, huzat nincs, látszólag egészséges (jóétvágyú, jókedélyű, aktív) volt. Még nem tudom, hogy mondjuk meg a fiunknak, össze lesz törve :(

Mi okozhatta ilyen fiatal kis állat halálát?


2010. szept. 2. 06:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
nagyon sajnalom hogy meg halt a horcsogotok, lehet hogy olyan valami kerult a ketrecebe amit meg evett es nem kellett volna, vagy egyszeruen mennie kellett, meg egyszer nagyon sajnalom
2010. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
26%

Szia!

Úgy tudom a hörik átlag életkora egy év.Lehet,hogy neki sajnos már menni kellett.

2010. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy sajnálod. Ezek a kis állatkák nagyon érzékenyek, és valóban rövid életúek. Nekünk is voltak tengerikucuink, egy pár. Azok négy évig éltek, de nagyon megsirattuk őket, annyira aranyosak voltak.
2010. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
nekem is volt horim, amikor vettem az elado tajekoztatott,hogy ne varjak tul sokat mert atlagban 1 evig elnek,mondjuk az enyem 5 evig huzta (egermeregtol elkezdve mindent megevett...igazi tulelo volt)...max elszaladtok es vesztek egy ujat,ha meg kicsi a fiatok,hatha nem veszi eszre de...ez egy olyan dolgo,hogy kivedeni nem lehet sajnos :|
2010. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

08.12

Lehet a te hörcsögöd is úgy élt 5 évig, hogy "anyud reggel elszaladt venni egy másikat".

Nem fura, hogy csak a tiéd élt 5 évig...meg hogy még a patkánymérget is túlélte???

Nem akarlak megbántani, csak kicsit fura.

2010. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
hidd el hogy nem ugy elt 5 evig :P anyum meg nem fogta volna akkro sem ha az elete fuggot volna rajta,apum meg plane. amugy meg az eger is ha egyszer eszik merget es vhogy tuleli akkor azutan meg a kolykei is immunisak lesznek ra, ne probalj kioktatni errol, mert mar annyi kisallatom volt,es van is,es utanna is nezek a dolgoknak,hogy ne probald megmagyarazni,hogy mesevilagban elek,es lehetetlensegeket irok...
2010. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit korrigálnék, hogy mind egy arany, mind egy törpehörcsög 2-3 évig él. A nagy átlag 2. Az egy év kevés, valószínű valami olyat evett, amit a pici szervezete nem tudott megemészteni. De ezt sajnos csak egy boncolás tudná megmondani, amit elég ritkán, sőt, szerintem nem is csinálnak höriknek. De tény ami tény, 1 év kevés, természetellenes okok miatt halt meg.
2010. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Gerbilgirl ***** válasza:
100%

Sok tényező áll fent, egy fiatal állat elvesztésénél!

Pl: Manapság már annyira nem foglalkoznak az emberek azzal, hogy a kis rágcsálók ne legyenek beltenyésztettek ( de ez ugyanúgy megvan a többi állatnál is! ), és bizony előfordul, hogy kívülről nem látszik rajta semmi, de belűl viszont valami daganata/egyéb baktériuma/vírusa/fertőzése van. Lehet, hogy 1ik nap még vígan él, a másiknap 2 óra leforgása alatt elmegy.

Nekem így volt egy törpehörcsögömmel... Semmilyen jelét nem mutatta, hogy beteg lett volna, egyik nap meg furcsán tekergett és estére el is ment :(.

2010. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nem lehet, hogy olyan ételt evett, pl. ubi, amit nem mostál meg, és a vegyszer még rajta maradt? Az én degum sajnos egy pár éve emiatt halt meg.
2010. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Norczy ***** válasza:
egyet értek a 10:56-os véleményével. Sajnos bármi lehetett abban a kis lényben belül amit kívül nem láttál. Én 2 hónapja vesztettem el az angóra hörcsögömet így. Bár most már utólag megtudtam hogy az elejétől kezdve lappanghatott benne valami. Hétfőn még semmi baja nem volt, kedden du 3kor már úgy vittem az állatorvoshoz hogy vagy túléli vagy nem, a doki pedig nem akarta elhinni hogy 1 nap alatt romlott le ennyire, pedig igen. Adott neki antibiotikumot, infúziót, fájdalom csillapítót.Azt mondta ha javul csak hasmenés ha nem sajnos akkor a beleiben van daganat. Úgy nézett ki sikerül is megmenteni, kedden éjfél fele már kézből etettem ubival, mert azt már képes volt enni, szerda du 4kor még is itt hagyott bennünket. :( Később 1 tenyésztőtől(300 km-t utaztam érte) vettem egy minőségi angóra hörit.(nem bírtam elleni höri nélkül) és amikor elmondtam neki a történetet + hogy hogy nézett ki a höri ő már akkor mondta hogy szegényke már alapjáraton nem volt egészséges, ott lappangott benne az a valami. És a mi kis Shrekink se volt még 1 éves. :(
2010. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!