Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt az alig 1 éves aranyhö...

Meghalt az alig 1 éves aranyhörcsögünk. Miért történhetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy csodálatos, nagyon kedves, szelíd aranyhörcsögünk, októberben lett volna 1 éves. Tegnap reggel még "köszöntünk" egymásnak, megsimogattam, megetettem, este viszont nem kelt fel a szokott időben: már holtan feküdt a fészkében. Nem fázhatott meg, 3 napja fűtünk, huzat nincs, látszólag egészséges (jóétvágyú, jókedélyű, aktív) volt. Még nem tudom, hogy mondjuk meg a fiunknak, össze lesz törve :(

Mi okozhatta ilyen fiatal kis állat halálát?


2010. szept. 2. 06:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én aranyhörcsögeim most lesznek minimum 2 évesek (nem emlékszem, hogy 2 vagy 3 éve vettük őket, de nagyon hosszú életűek, mert azóta a szintén 1,5 év átlagéletkorú egereim meg csak hullanak mellettük...), és még semmi bajuk nincs. Mondjuk látszik rajtuk, hogy korosak, de semmi egyéb...

Nem tudom mi lehetett a gond... Esetleg leeshetett véletlenül, és valami belső sérülés miatt, vagy rosszat evett tényleg... Mérgezőt, puffasztót, túl sok műanyagot...

10:10: boncolást Szegeden csináltak már, táncolóimnál volt fertőzés, mindet el is vitte, megkértem dokit, nézze meg, hogy mi lehetett, hogy ferőző lehet-e ránk is, és akkor felboncolta az egyiket. Szerintem ha jófej a doki, akkor megteszi a boncolást.

2010. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hecrat, szándékomban nem áll boncolni, mivel törpéim vannak, rodentológián láthatod is ^^ Bizsumnak volt rejtélyes kórja, vagyis vagy agydaganat, vagy agyhártya gyulladás, épp ezért a doki mondta, hogy ne haraptassuk meg magunkat vele, mert fertőző is lehet, és a személyisége is megváltozott az utolsó pár napban.


Kérdező, én pedig még mindig azt tudom mondani, hogy gondold végig, milyen abnormális dolgot kaphatott az utolsó 1 napban, és a következő höriknél próbáld ezt kerülni.

2010. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ! Igen, azt hiszem, megadtátok a választ, valószínűleg beltenyésztett volt, mert egy családnál, egy nemkívánatos, meglepetés alomból született, a szülei valamilyen fokon rokonságban álltak egymással. A családnak nem kellettek a picurok és így került a kis drágánk hozzánk, a testvére egy másik családhoz, a többi apróság pedig már babaként elpusztult. Nagyon szomorúak vagyunk.

Biztos, hogy nem tudom pótolni a hörit, mert nagyon egyedi volt a színe: vörös bunda fehér zoknikkal, pocakkal és mellénykével, a fülei mögött pedig ezüstös csíkkal. Meg kell mondanunk a fiunknak. Szegény megérti már a halált, de nagyon el lesz keseredve.

2010. szept. 2. 13:51
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy igazi rendkívüli esetem. Az egyik aranyhörcsögöm ugyanis megélte a 4 éves kort. És ez nagy szó, ráadásul igaz történet is.
2010. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!