Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell foglalkozni egy...

Hehe boy kérdése:

Mennyit kell foglalkozni egy görénnyel?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy görényt csak nem tudom hogy mennyit kell vele törődni. Neten utánanéztem ott ilyen 2-3 órákat írnak de hogy ez mennyire igaz azt nem tudom.Vagy sétálni egy háromnegyed órára ki tudnám vinni naponta meg szabadon lenne engedve a házban csak estére meg amikor elmegyünk akkor zárnám be csak hogy ez elég vagy nekem még ezek mellett kell vele játszanom? Meg van egy macska csak az nem tudom hogy eljátszana-e vele?

2021. nov. 30. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
A ferjemen kívül nem volt még görényem, de gondolom mindkettőt etetni kell napi 3x minimum. Néha kiengedheted a kertbe szaladgálni..
2021. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
18%
A görény nagyon sok figyelmet igényel. Szeret mindent megrágni, meg mindenhová felmászni, szóval igen ön és közveszélyes állat. Ráadásul könnyebben betegszik meg, és drága is. Ezen felül még olyan étrendje is van, amit nem gondolna az ember. Nyersen húst tilos nekik adni, mert megbetegedhetnek tőle. Meg még hiperaktívak is. Ha rászólsz 47x hogy ne csináljon valamit, akkor 48. alkalommal is meg fogja próbálni. Sokat kell vele játszani hogy lefáradjon, és ha nem tudsz vele lenni eleget akkor kell mellé valami másik állat hogy ne szedje szét a lakást. Szóval a tenyésztők is azt mondják, hogy csak akkor, ha van elég időd és energiád hozzá (és nem zavar hogy büdös)
2021. dec. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyers húst lehet neki adni...mi minden nap azt adunk nekik és semmi bajuk.


Hetente 3× sétálunk, télen inkább 2×.

Kb. 30-60 percet.

Csak estére zárjuk be őket és ameddig dolgozunk.

Napi 5 órát kb. Kivannak engedve, ilyenkor össze vissza szaladgálnak.

2021. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketrecben tartod akkor minimum 3-4 óra (reggelre és estére elosztva, nem egyszerre) szabadon engedés kell neki minden nap. Nincs kifogás, nincs szünet, nincsenek elutazások több napra, meg hogy most jajj nem érsz rá és hagyod inkább a ketrecében. Kölyköknek több foglalkozás kell, de ahogy idősödik egyre kevesebb mozgásra lesz szüksége, és többet fog aludni. A séta jó opció, de görénynél nem kötelező, sőt vannak görények akik kifejezetten utálnak sétálni, ilyenkor nem szabad erőltetni. Ha a macskával összeszokik akkor jól el tudnak majd játszani.


A görény tartást jól meg kell gondolni, mert egzotikus állatnak számít, és ahogy öregszik meg jönnek elő a betegségek elég zsebbe nyúlós lesz a kezelés a hozzá értő állatorvosnál.

2021. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2021. dec. 6. 17:59
 6/7 A kérdező kommentje:

3# válaszoló

Ezen kívül még foglalkoztok vele vagy ennyi elég neki?

2021. dec. 6. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha van időnk játszunk velük, ha oda jönnek megsimizzük őket, de ha nem érünk rá sem zsonganak be.
2021. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!