Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény tartók! 8 órás...

Vadászgörény tartók! 8 órás munka mellett hogyan lehet vadászgörénnyel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyanok írjanak akiknek évekig vagy akár most is társuk (volt) ez az állat!

Nagyon pajkosak, édesek, volt szerencsém már 2 tenyészetbe is ellátogatni és nagyon tetszenek, de nagyon nem szeretnék úgy állatot tartani, hogy nincs időm rá. Macskával és kutyával is testközelből láttam már milyen, amikor egy állat nevelésileg el van hanyagolva, a kutya ha nem lesz ledominálva agresszív is lehet, a macska elkanászodik. Nem szeretném én is elkövetni ezt a hibát, mit gondoltok (kérek mindekit őszintén válaszóljon!) napi 8 órás munkarend mellett mennyire lehet bevállalni egy ilyen állatot?


Igazából 10 órát lenne egyedül H-P-ig, mert 1 órát ingázom. És pont mikor megvenném egy képzésre fogok járni, ami minden második hétvégét igánybe fog venni. Szóval nem is minden hétvégén lennék vele, csak minden 2.-on 3 hónapon keresztül.

Szerintetek így ne vállaljam be?

Örökbefogadni szeretnék, nem tenyésztőtől vásárolni.



2018. júl. 20. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Még ne, csak akkor ha hétvégén már tudsz vele foglalkozni
2018. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pajtit mellé ?
2018. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Így ne.Aztán ha a későbbiekben mégis,akkor én is társsal együtt csak.
2018. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a választ. És a 8 órás munkarendről mi a vélményed? Hogy oldja meg a legtöbb ember magát az állattartást úgy, hogy 10 órát van távol vagy többet?

Nem mindenki dolgozhat otthon, távmunkában, esetleg az egoldás lehet, de nem nekem.

2018. júl. 20. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. Sokat alszanak, de nagyon sok foglalkozás kell nekik, több mint egy kutyának vagy macskának. Nagyon könnyen elvadulhatnak. Ráadás a többségük egygazdás! Szóval idősebb állat örökbefogadása nem biztos, hogy a legidálisabb, anno engem is lebeszélt erről tenyész ismerős. Haverokkal, akiknek szintúgy volt görcijük, észrevettük, hogy a lány görcik nem bírják a férfiakat, beleharaptak amikor megakarták simogatni. (Gazdi kivétel).


Az egyik volt munkatársamnak van egy görcije (8 órás munka mellett), de az az egész házban szabadon járkálhat, és kiskorában sokat volt vele! Annak a görcinek a jelleme olyasmi mint egy macskáénak, ha ember közelben akar lenni akkor oda megy magától, ha nem akkor még ha magadhoz is veszed, el fog menni. Az a görci is lány, férfiakat nem kedveli, még az illető férjét se.


Ha kettőt szereznél be, az sem lenne megoldás. Lehet, hogy együtt ellennének, de akkor is ugye limitált mozgásterük lenne, és csak mégkönyebben "vadulnának", ha nincs elég idő rájuk szánva, sőt ha nem együtt veszed a kettőt, akkor még féltékenység is kialakulhat.


Ha mindenképp állatot szeretnél tartani, akkor tarts halakat, vagy vmi terráriumi állatot, esetleg rovart. A rágcsálók számomra nem jönnek be, de ha jól tudom egy nyúlnak, degunak is sok foglalkozás kell. Nem tudom milyen házban élsz, de ha kertes, akkor a macska lenne a legidálisabb, az tudja magát a legjobban lefoglalni a háziállatok közül. Kiskorában nem ártana nála se mellette lenni, viszont hozzátudod szoktatni napirendhez, hogy ha hazajössz akkor 1,5 óra játszás, utána meg pihi az ölben. A személyisége hamar ki fog bontakozni, lehet, hogy később nem is fog annyi foglalkozást igényelni, csak ha Ő úgy gondolja.

2018. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha mindenképpen szeretnél venni akkor ne egy görényt vegyél.

Azt javaslom csinálj egy görény biztos területet, ahol el tudnak játszani ha egyedül vannak és egy olyan hely is kell ahova el tudnak bújni hogyha alszanak (ketrec vagy valami fekhely)

Pl veszel nekik csöveket stb szerintem azzal is jól lefoglalják magukat.

Nekem egésznap kivan engedve persze én figyelek is és sokat foglalkozok vele szóval nálam nincs gond.

Az elején kell a sok foglalkozás meg a nevelés, mert nálam az elején már véresre harapott.

szerintem mindent leírtam.

2018. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!