Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy a dzsungáriai...

Mit tegyek, hogy a dzsungáriai törpehörcsög megtalálja az ételt-italt a ketrec "első emeletén"?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögöt vásároltam. A kisállatkereskedésben egy többszintes ketrecet ajánlottak hozzá, hogy ki tudja élni a mozgásigényét. A ketrec etető és itató része egy kb 8-10 cm magasan lévő "teraszon" van, ahová egy lankás rámpán kellene felsétálnia a hörcsögnek. De egyelőre esze ágában sincs felmenni, csak a ketrec alján mászkál. Még csak tegnap reggel óta van nálam, azt gondoltam, éjjel majd aktívkodni fog, és felmegy, de nem. Szerintetek előbb-utóbb rátalál? Vagy mindenképp le kéne tennem az alsó szintre? Az evőtálját gond nélkül le tudom tenni, viszont akkora a ketrec alsó pereme, hogy az itatót nem igazán tudom letenni, mert nem érné fel :( Maximum edényben tudnék neki vizet adni, de azt meg félek, hogy kiborítja.

Mit gondoltok?



2021. dec. 22. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Ne egyet, akkor kettőt. Egyedül nem érzi jól magát, sőt depis is lehet, bele is pusztulhat a magányba. Mindenképp legyen fürdőhomokja (pontosan nem tudom mi a neve) amiben hemperegni szoktak. Kisállatkereskedésben tudnak neked segíteni. Legyen rágcsálni való, amivel a fogukat koptatják. Víz, kaja.. de ez gondolom természetes :) Illetve legyen egy olyan hely kialakítva neki a ketrecben ahol biztonságban érzi magát, egy cső szerű dolog, amibe kényelmesen befér és aludhat benne.


Az allergiával kapcsolatban nem tudok mit mondani, lehet..

2021. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögöt egyedül kell tartani, nagyon helyes, hogy nincs másik!

Valami kajàval nem tudod felcsalni? Úgy értem valami finom falattal, amit akár a rámpára, illetve az emeletre teszel? Vagy kezedben tartva egy finom falatot? Akár egy pici darab zöldséget-gyümölcsöt?

Egyébként meg adj neki egy kicsit lentre hogy ne éhezzen és majd ha felbátorodik, akkor biztosan felfedezi az emeletet is.

Vízzel meg esetleg próbáld meg, hogy beteszed, és kicsit később kiveszed, akkor hátha nem borul ki, vagy tál, közepébe egy nehezebb kavics, akkor hátha nem borul fel olyan könnyen.

2021. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Később már felcsimpaszkodik a rácson is. Ha meg már öregebb lesz akkor nem fog. Én leraktam nekik ahol a forgács volt. Úgyis összehordja az odujába/ha van.
2021. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögöt felteszed oda, ahol a kaja van.
2021. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes megtalálja.
2021. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kereskedésben sajnos egyáltalán nem értenek az állatokhoz. Az szuper hogy egyedül van. Maradjon is így. Tilos őket együtt tartani mert darabokra szedhetik egymást. Nem tudom milyen ketrecet javasoltak de a hörcsögnek nagy alapterületű hely kell és nem több szintes. A vadonban is egy nagy sík területen élnek ahol föld alatti alagutakat ásnak. Erre kell törekedni fogságban is. Nem érzékelik a a magasságot és félelem nélkül leugranak magasabb helyről is. Szóval nagy alapterületű helye legyen max egy kisebb félemelettel és legalább 15-20 cm vastag alommal (kender len forgács).


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Hörcsögöt erről a 3 helyről ajánlott beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög


Itt van leírva hogy miért nem ajánlott állatot venni kereskedésben:

[link]


Facebookon van egy 5 ezer fős Hörcsög imádók csoport. Oda lépj be. És olvasd át alaposan a hörcsög.info oldalt. Ott minden hasznos információt megtalálsz.

2021. dec. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!