Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit vagy cicát tartsak...

Nyuszit vagy cicát tartsak szerintetek? Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A legjobban én is a kutyákért rajongok, a golden retrieverek a kedvenceim, imádom őket, de kutyát nem engedhetek meg magamnak több okból sem.

Kislakásban lakom, nincs kert, egy nagytestű kutyusnak ez nem lenne jó, sétáltatni jelenleg lenne időm, de később már szinte biztos nem.

Cicákkal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Nyuszim volt kisebb koromban, de inkább anyukám gondoskodott róla, így ugyan tudok dolgokat, de szívesen fogadnék tanácsokat gyakorlottabb nyuszitartóktól. Meg hogy honnan érdemes nyuszit venni, mert amikor nekünk volt, ő teljesen véletlenszerűen került hozzánk…



2021. dec. 30. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs nagy kertetek, vagy házatok, akkor inkább nyuszi. A macska sem szeret kicsi helyen lakni.
2021. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
A nyúl és a macska szinte ugyan az, annyi különbséggel hogy a nyúl véletlen löki le a kedvenc vázádat, a macska direkt!
2021. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Nyuszi jobb valasztas

Nem kakil budoset se hanem szagtalan bogyokat nyom

Nekem is van 3 es imadom oket❤️

2021. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

A macska se kakil büdöset ha megfelelő az alom és zárt.

Én a macskara szavaznék, sokkal jobban keresi a társaságod mint a nyúl. Viccesen tudnak játszani. Plusz dorombol is.

2021. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Nyúl:


- Nagyon szociális állat, ezért párban érdemes tartani.

- ivartalanítás mindkét nem esetében kiemelten ajánlott

- általánosságban "sima" doki nem ért hozzájuk, így érdemes már a nyuszi előtt megtalálni azt az exotikus állatorvost, akihez baj esetén el tudod vinni (oltásra és műtétre is), bár nekem voltak jó tapasztalataim nem exos dokival is

- kevéssé keresik az ember társaságat mint egy macska, de sok foglalkozással, türelemmel, tisztelettel ők is bújós kedvencek

- itt sokszor nem a papírral válik el a jó tenyésztő, szerintem ajánlott háztól venni, és felkészülni arra, hogy nem az első helyről fogod hazavinni. Nyuszis csoportokban egyébként mindig hirdetnek, plusz pont, ha megvan a szülők törzslapja és látod hogy nem tesók a szülők sehol sem. De a a tartási körülményeket nézd, rengeteg dísznyúl kerül ki embertelen helyekről.

- myxomatosis ellen félévente muszáj oltani őket, ez egy főként szúnyogok által terjesztett, halálos betegség

- jól elvannak ketrecben, de naponta ki kell őket engedni, ilyenkor nyuszibiztos szobára van szükség, mert megrághatják a kábeleket, és olyan dolgokat is, amelyek károsak a számukra

- hasukra érzékenyek, és ha baj van, akkor nem napolható el a probléma, azonnal orvosi segítséget kell kérni

- figyelembe kell venni, hogy szürkületi állatok, napközben inkább pihennek, alszanak, éjszaka aktívabbak, akkor esznek. Ez zavaró lehet.


Macska:


- tapasztalataim szerint nagyobb a személyiségbeli variábilitás mint nyusziknál, vannak tartózkodóbb és matricacicusok is

- tartás minden szempontból könnyebb, egyszerűbb almolású mint a nyúl

- évezredes társállatunk, nagyon jól értik az emberi gesztusokat, ennek megfelelően vigyázni kell, mert a végén ők irányítanak ( >:) )

- ennek megfelelően ők sem szeretnek unatkozni, játékot foglalkozást kifejezetten igénylik


Túl nagy különbség nincs a két állat között, talán a felszerelések kezdetben nyulaknál drágábbak, a tartási költségeket nem tudom összehasonlítani.

2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És nyusziból mindenképp jobb 2-t tartani? Mert nekünk még régen csak egy volt, de azt mondják, társas lények és jobb őket együtt tartani. Csak nem fogják bántani egymást, amíg én nem vagyok otthon? 2 lány vagy 2 fiú nyuszi jobb? 1 fiú-1 lány nem jó, kisnyuszikat nem akarok minden hónapban:D
2021. dec. 30. 10:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell ivartalanítani😅
2021. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6:


Igen, mindenképp jobb, különben magányos lesz egész életében, egy olyan állat, aki nagyonb családokban élne a természetben. Legnagyobb kánikulában is egymáshoz bújnak...


A nemeket illetően bakot és nőstény nyulat is ivartalanítani KELL, egyrészt mert a baknak van egy jellegzetes szaga, jelöl, másrészt a nőstényt hamar elviszi egy gennyes méhgyulladás.


Kisnyuszikat és a műtétet azzal sem lehet kivédeni, hogy egyneműeket tartasz, a folyamatosan sikertelen ivarzásoktól feszültek lesznek, és egymás nemiszervét kezdik el megcsonkolni, vagy mint írtam, előbb gyullad be a méhük.

2021. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét nyulas csoportokban. Szinte minden feltett képen látszik hogy tiszta sz4r a lakás, mindenhol ott a nesquik drazsé. Potyogtat.

Ha ez nem zavar akkor nincs gond.

2021. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl eleve “büdösebb” állat, jóval sűrűbben kell takarítani.

A macskát könnyebb alomra szoktatni.

2021. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!