Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit vagy cicát tartsak...

Nyuszit vagy cicát tartsak szerintetek? Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A legjobban én is a kutyákért rajongok, a golden retrieverek a kedvenceim, imádom őket, de kutyát nem engedhetek meg magamnak több okból sem.

Kislakásban lakom, nincs kert, egy nagytestű kutyusnak ez nem lenne jó, sétáltatni jelenleg lenne időm, de később már szinte biztos nem.

Cicákkal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Nyuszim volt kisebb koromban, de inkább anyukám gondoskodott róla, így ugyan tudok dolgokat, de szívesen fogadnék tanácsokat gyakorlottabb nyuszitartóktól. Meg hogy honnan érdemes nyuszit venni, mert amikor nekünk volt, ő teljesen véletlenszerűen került hozzánk…



2021. dec. 30. 10:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömék előtt kidobtak két fekete cicát. Akkor olyan 6-7 hetesek lehettek, még picit voltak. Szerintem mindkettő lány cica.

Ismerősöm nem tudom miért gondolta azt, hogy az én dolgom lenne elvinni egy másik utcába őket, na mindegy, elvittem magammal őket haza, majd vissza akartam tenni őket, de másnapra kaja, minden eltűnt.

Végül az lett, hogy hazahoztam mindkettőt, és már nem volt szívem máshova tenni őket. Így most van három macskám. Hát havi 3-4 ezerbe kaja értelembe fáj a tartásuk. Az idősebbik 4 éves macskám, meg az egyik fekete kint van, a másik cukibb fekete cicust meg bent tartom.


Igazából mindegyik meghálálja a szeretetem. Amelyik bent van, folyton mászna az ölembe, hogy ott feküdjön. (Gamer vagyok, sokat ülök gép előtt).

Képest azt csinálni, ha lerakom ágyra, már jönne vissza egyből. Néha kicsit erőszakos.

Rossz is a drága, ha érzi, hogy kaja volt az asztalon, ha nem vagyok itthon, vagy a szobába huzamosabb ideig, képes felmászni.

Egy-két dolgot is már összetört. Fürdőszoba ablakba volt ilyen porcelán kézmosó, azt is leverte. :D

De függetlenül szeretem.


A másik amelyik meg kint van, az meg olyannal hálálja meg a szeretetem, hogy patkányt hozott az ajtó elé kb egy 3 méter távolságban, vagy 4, és ott zabálta meg a szemem láttára. Ami nem volt étvágygerjesztő.

Sőt, múltkor még a patkány farka is ott maradt a földön. Bleee...

De ők így hálálják meg a szeretetük. Ha lenne bejáró, tuti hogy ágyra is képes lenne ledobni valami hullát.


(patkányokra kitérve: nem vagyunk igénytelenek, szimplán csak a kis városunk szélén lakom teljesen, ahol mellettünk van a part alja. Onnan sok jön fel mindig.)

2021. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mindkettőt, de nyulat többet nem tartanék.

Sokkal nehezebb tartani, főleg jól tartani, mint egy macskát. Érzékenyebb az emésztőrendszere, többnyire mire észreveszed, hogy baj van vele, már késő.

Sokkal kevesebb állatorvos ért hozzá, így az orvos sokkal drágább lesz.

A macskával beállsz egy jó tápra, és akár egész életében eheti azt. A nyúlnak, ha egészségesen akarod tartani, sokkal változatosabb étrendre van szüksége.

A macska személyesebb, kedvesebb állat, a nyúl szerintem annyira személyes kapcsolatot nem alakít ki veled.

Nem minden nyúl lesz szobatiszta (az enyém nem lett, pedig ivartalanítva is volt), macskánál ez sokkal ritkábban fordul elő.

A macskát 1-2 napra simán otthon tudod hagyni, ha mondjuk most pl. a szilveszter éjjelt máshol töltenéd. A nyulat nem merném egyedül hagyni, pont az érzékeny emésztése és kajaigénye miatt.

A nyúl nem töltheti az életét a ketrecében, ki kell engedni, ehhez viszont nagyon alaposan át kell nézni a szobát, ne tudjon megrágni kábelt, szőnyeget, szobanövényt, bármit... mert AKÁRMIT megrágnak, még ha ez halálos veszély is nekik.

Macska boldog egyedül is, nyúlból kettő kell mindenképpen.

Ettől függetlenül a nyúl is aranyos, és sok nyuszi nagyon szelíd lesz, de a mienk pl. ölbe venni soha nem hagyta magát.

Illetve, ha a nyúl mellett döntesz, akkor tudjad, hogy nehezebb sokkal a tartása, mint egy macskáé.

2021. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Macska: 12-16 évig él

Nyúl: általában pár évesen kimúlnak, nagyon érzékenyek

Csak, hogy tudd, hogy hány évre tervezz.

És mindkettő esetében legyen megfelelő keret orvosra, ha bármi gond van!

Pl. Szomszéd cicáját havonta kell injekcióra hordani, nem néhány forint.

2021. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

13-as, egy nyúl vígan elél 5-6 évet, normális körülmények között akár 10-ig is.


1-2 év alatt az pusztul el, amelyiket 0 tudás vagy józan ész nélkül tartják.

2021. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

A mi nyuszink pont 6 évig élt, ő sima házinyúl volt, nem törpenyuszi.

Hát őszintén nem tudom még, hogy melyik legyen.

Alapvetően itthon vagyok, most aztán pláne, később már kevesebbet, de akkor is lesz rá idő, azon is gondolkodom még, ha nekem pár napra el kéne mennem valahova, mit csinálnék az állattal, akár cica, akár nyuszi. 1-2 napra otthon lehet hagyni őket elegendő kajával, vízzel, de ha úgy alakulna, hogy több időre kéne elmennem, akkor nem tudom... Anyámék nem itt laknak, barátaim/ismerőseim jelenleg itt nincsenek, akikre rá tudnám bízni, de nem is akarnám őket ilyenekkel "terhelni", apáméknak van itt is lakásuk meg vidéken is, néha itt vannak, de leginkább vidéken. Ott ellenne pár napig a macska is meg a nyúl is, sőt, csak kb 200 kilométer, nekem még kocsim sincs.

A másik pedig a hely. Másoknak is van állatuk hasonlóan kis méretű lakásban, csak éppen olyan az elrendezés, hogy pl. nem tudom hova raknék egy nyúlketrecet vagy egy macskaalmot.

Szóval ez az egyik dolog, ami miatt még nem feltétlenül merek bevállalni egy állatot, pedig nagyon szeretném, mert imádom őket, sok szeretetet, örömöt tudnak hozni az ember életébe. Azzal, hogy etessem őket, játsszak velük, nem lenne gond.

2021. dec. 30. 11:42
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha el kell menned valahova, a macskát könnyebben rábízod valakire, mivel könnyebb az ellátása. Egy nyúl sokkal macerásabb, ezért kevésbé akarják majd elvállalni akár a szüleid, akár más, mint a macskát. Illetve a macskánál kevesebb dolgot lehet elrontani, így nyugodtabb szívvel lehet rábízni valaki gondjaira, mint egy nyuszit.
2021. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nekem volt cicám és nyuszim is szóval írok pár dolgot.


Macskát akkor tarts ha:

-Szeretnél sokat röhögni a hülyeségein

-Számíthatsz karmolásokra

-Általában olcsóbban megúszod mint a nyuszit

-Könnyebb tartás, könnyebb ellátás

-Nyúlnál kevesebb törődést igényelnek, inkább magányosabb állatok


A legtöbb macska tipikus "kis köcsög" egyáltalán nem rossz értelemben, inkább ilyen kis ördögök, pl. szeretnek pofozgatni téged vagy megijeszteni téged az ajtó mögül.


Nyuszi:

-Általában nem olcsóbb a macskánál

-Nagyon bájos, ártatlan és szociális kisállat, akit hogyha kézhez szoktattál igen szeretni fog

-Őt igen nehezen lehet szobatisztaságra nevelni, DE nem lehetetlen.

-Macerásabb a tartása.


Nagyon szerettem a nyuszimat, kis félénk angyalka volt, mindig az ölemben simogattam. Ők nem "kis köcsögök" inkább békésebbek mint a macskák.


FONTOS MÉG: Sok állatom volt, cicám több, de azt vettem észre az összes esetben, hogy a nőstény hiperaktívabb, pörgősebb míg a hím inkább lustább.


Remélem tudtam segíteni.

2021. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Attól függ milyen helyen laksz, de ezt már megemlítette más. Amúgy a nyulak nem büdösebbek. Max a széna szagát lehet érezni és alomra is könnyen szoknak. Nekem kettő törpenyuszim van és az egyikük alig 3 nap alatt, a másik kb két hét alatt teljesen alomra szokott. Mint a macskáknál, tudni kell hogyan szoktasd őket rá. Egyiket se nehéz, bár ez az állattól is függ.


Amit szerintem fejben kéne tartanod mielőtt döntesz az hogy a mindkettőt oltatni kell egyszer egy évben, bár a cicáknál nem vagyok benne biztos hogy így van-e. Ha ivartalanítani akarod őket, akkor cicát válassz, mert a nyulak érzékenyebbek az altatásra és komplikációkhoz vezethet. Cicát nem ajánlatos ketrecben tartani, inkább jobb ha szabad levegőre is mehet, de nyuszikat simán lehet. De náluk ajánlanám a nagyobb ketreceket. Nekem összeszerelhető van, kb 1,5 x 1 méteres a kettőjüknek.

2022. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!