Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem fogják fel az...

Miért nem fogják fel az emberek, hogy ha nem tudnak megfelelően gondoskodni egy állatról, akkor ne vegyék magukhoz?

Figyelt kérdés

Az állat egy élőlény, egy érző lény, és igényei vannak. Az ember felelősséget vállal értük és a jólétükért, ha magához vesz egyet.


Minek vesz egy ember nyulat, ha egy apró ketrecbe zárva tartja a nap nagy részében? Minek vesz egy tengerimalacot, ha nem tud neki fajtársat is venni? Minek vesz hörcsögöt, ha még egy megfelelő méretű futókereket sem képes venni neki? Minek vesz egeret, ha nincs pénz a megfelelő tápra, csak szotyira meg kukoricára? Minek vesz csincsillát, ha nem tudja hozzáértő egzotikus orvoshoz vinni? és sorolhatnám még.


Azzal jön a többség, hogy


- de a gyerek nagyon akarta és most boldog az állat miatt.

Oké, de az állat nem boldog. Vagy az tökmindegy? A gyereknek nem lehet elmagyarázni, hogy az állat szenvedne így, és ezért még nem tarthatjátok, talán majd később, ha lesz megfelelő körülmény számára? Mire nevelitek így azt a gyereket..? Önzőségre.


- de mi nagyon szeretjük, és a szeretet a legfontosabb.

A legtöbb kisemlős tojik a szeretetre, ha közben halálra unja magát, belebetegszik a rossz tartási körülményekbe stb. Egy kisállatnak nem (csak) szeretet kell, az önmagában semmit sem ér.


- de amikor vettük, még nem tudtuk, hogy mire van szüksége, most meg már nem válunk meg tőle, mert szeretjük.

- azóta megváltoztak az anyagi körülményeink, mikor vettük, erre nem számítottunk.

Tehát már tudjátok, hogy szenved, de csakazértis megtartjátok a saját szórakoztatásotokra. Mint mondtam már, a szeretet nem elég. Ha szereted az állatot és jót akarsz neki, akkor ha nem tudtok neki megfelelő életet biztosítani, keressetek neki új gazdát. Ezt teszi egy felelősségteljes gazdi. Van egy csomó alapítvány, ami segít is ebben, hogy jó helyre kerüljön.


- 10 éve rosszabb körülmények között tartottuk, akkor most sem lesz baja.

Az, hogy 10 éve még tudatlan volt a világ e téren, nem mentésg arra, hogy most kínzod az állatot, mert jóvoltazúgyakkoris. Az, hogy az állat valamibe nem hal bele, túléli és elviseli, nem azt jelenti, hogy jó neki.


- sokkal rosszabb körülmények között is tartanak állatot, mi nem bántjuk, itt legalább nincs kínozva.

A kínzás egy tág fogalom. Nem csak a tettleges bántalmazás jelent állatkínzást. Ha egy társas állatfaj fajtárs nélkül éli le az életét, vagy ha egy nagy mozgásigényű állatot egy apró ketrecbe zárunk, az is kínzás. Tény, hogy mindig lehetne rosszabb, de nem a legrosszabb esethez kell hasonlítanunk valamit, hanem a jóhoz, mert az állat sorsáról mi döntünk, nem ő maga. Nem kell nekünk rosszul tartani azzal a címszóval, hogy más tarthatná rosszabbul is. Ponthogy nekünk akkor egyáltalán nem kellene tartanunk, azzal a címszóval, hogy más tarthatná jobban is.


Azért vagyok dühös, mert az emberek többsége önző módon csak magára gondol, magát mentegeti a fentiekkel, mintha az állat semmit sem számítana. Miért bánunk így velük?


Van egy-két eset, ahol jobb a rossz tartás (legalább átmenetileg) mint a várható sors. Pl. az utcára kidobott nyulat jobb befogni és átmenetileg egyedül egy kis ketrecbe rakni, mert ha nem tesszük, biztos halál vár rá. DE! Nem jó ezt a nyulat egy életen át így tartani azt mondván, hogy ha nem fogadod be, meghalt volna.. ha nem tudsz később megfelelő életet adni neki, akkor azzal a lendülettel, ahogy befogadtd, próbálj neki olyan gazdát ekresni, aki emgfelelő életet nyújt neki. Lehet, hogy csak 3 év múlva jelentkezik valaki, de az esélyt add meg az állatnak.



#állattartás #felelősség #állatmentés #állatok jóléte #tartási körülmények
2022. márc. 7. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Mert az emberek jelentős része egyszerüen fogyatékos csőcselék. Nem azért, mert ilyenek születtek, hanem mert azt a nevelést kapták
2022. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Bizony, az állatkínzás nagyon tág fogalom!

Azt is állatkínzásnak nevezem, amikor közepes - vagy nagytestű kutyákat lakásban tartanak és naponta 2 - 3 - szor mehet csak ki a levegőre fél órára...

Ugyanezt gondolom a lakásban tartott macskákról is! Szerencsétlen macska ahelyett, hogy vadászna, ugrándozna, felfedezne a szabadban, be van zárva négy fal közé egész életében...

Igen, ezek a dolgok is állatkínzásnak minősülnek!

Az ember önző dög, aki csak magával törődik!

2022. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert nem gondol az emberek nagy része az állatra,csak saját magára,és tárgyként kezelik az állatokat. Sokszor munka után haza fele,én adok enni egy kutyusnak,akit nem képesek etetni,és gondozni. Ismerem a gazdát,akit nem lehet annak nevezni),hogy azért van a kutyus hogy a gyerek jol érezze magát.


Volt olyan eset amikor kínozta az állatot előttem,amit nem engedtem ezért kapott pár nyakast! És még engem vontak felelősségre,amiért megakadályoztam hogy megölje az állatot,mocskos korrupt igazságtalan Retkes emberek vannak itt Erdélyben!

Az előtt jelentve is volt a Mocsok állatkínzás ért de nem csináltak semmit a zsaruk

2022. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2 a lakásban tartott macska qrvára nem állat kínzás, egybites fantazmagoriák helyett beszélhess picit állat orvossal vagy állat védőkkel. A következő téma úgy sejtem az ivartalanítás lesz
2022. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Két dolog:


1. Nem ismerik az állat igényeit.


2. Azt hiszik, hogy helyesen tartják az állatot (mert rosszul informáltak, nem lettek állattartásra nevelve, helytelen kép él bennük az állatban filmek, social media miatt).

2022. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tengerimalacaim vannak, mindig elborzadok mikor rosszul tartott kisállatokat látok. Így az alábbi írásom a kisrágcsálókra fog irányulni.

Szerintem ez azért van, mert az emberek többségét nem érdekli az állatok igénye, jó léte, pl. azt tapasztalom, hogy rágcsálókra sok ember nem tekint igazán értékesen. Megveszik aztán nem törődnek az igényeivel, beteg lesz, nem viszik orvoshoz hanem vesznek helyette másikat, mivel szerintük “csak egy rágcsáló”. Én is megkaptam már, hogy én orvoshoz viszem? Miért? Drága! Újat venni sokkal olcsóbb. Mintha valami ruháról beszélnénk, felháborító az ilyen gondolkodású ember…

Sokan vannak, akik megveszik otthon a gyereknek, mert könyörög érte meg milyen cuki, aztán rosszabb esetben 1 hónapon belül ráun a gyerek, a szülőknek meg csak nyűg lesz a takarítás így legrosszabb esetben megy az utcára vagy szintén rossz esetben vissza a kereskedésbe. Sokan nem gondolják, hogy ezeknek az állatoknak érzéseik vannak.

A másik ok szerintem, hogy sokan kereskedésből vásárolnak és nem járnak utána egyéb helyeken a megfelelő állattartásnak. A kereskedések többségében nem értenek hozzá, de nem is érdeklik őket az állatok sorsa, mivel ott meg “csak egy áru”, amit eladnak a kedves vevőnek a kicsi 50-es ketreccel meg minden egyéb egészségkárosító vacakkal együtt. A vevő pedig tényleg abban a tudatban van, hogy ez jó, mert a kereskedésben adtak, mondták és az biztos úgy van mert értenek hozzá. Utána elvegetál a kis tengerimalac egyedül az 50-es ketrecben magos eledellel, mézesrudak és felesleges fogkoptatókövek társaságában egy pár évig.

Ami engem még felháborít az az, hogy sokan nem hajlandók elfogadni a jó tanácsokat, amik az állat érdekeit szolgálnák. Mert hogy ez így jó, jobban tudja, nincs semmi baja stb…

Röviden sokan úgy vannak vele az állat pótolható, az állat az ember szórakoztatására van, (pl. állatkertben is a kisállat simogató, ahol szinten rosszul tartják őket, beltenyészet van, csak arra vannak, hogy cuki, a gyerekek örülnek neki, anya örül mert a gyereke örül, a vadaspark örül mert van bevétel a tengerimalacvonatból, aztán ha megbetegszik az állat meg odaadják valami ragadozónak, mivel van belőle még sok, meg lesz is mindig.), nem tisztelik az állatokat, önzők és csak a saját érdekeiket nézik.

2022. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!