Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tartsak megfelelően...

Hogyan tartsak megfelelően két tengerimalacot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Valószínű, hogy lesz két tengerimalacom, rengeteget olvastam már a neten a tartásról és a gondozásról is, de szeretnék kérni tanácsokat a gazdiktól is:) tényleg annyira kényes állatok? ha elmegyek suliba mennyi eledelt kéne odaraknom nekik amig haza nem jövök? mit szeretnek a legjobban? mekkora tér kell nekik? mennyi idő amíg megszokják a jelenlétem? Tudom sok kérdés de a válaszokat megköszonnem😊
2016. aug. 25. 00:18
 1/6 anonim válasza:
Szia :) nekem van 2 malackám 2 lány (Pille és Cukor ) felszerelés:100x50es ketrec (ha tudsz venni 120asat vagy nagyobbat az a legjobb :) ) tálka ha lehet valami nehéz anyagú mert szeretnek ráálni evés közben itató (erre vigyázz mert én is rosszul jártam hogy nem vettem csak a gyárit hagytam meg, elázott a forgács) de az enyémek még szeretik pl a csörgős labdát fogkoptatót.enni tőlem általában 2-3evőkanál tápot kapnak (verse laga ami jó minőségű) zöldség gyümölcs naponta ha teheted akkor sok c-vitamint tartalmazóakat kapjanak mert kell nekik (pl. paprika) amíg megszoknak az általában max2 hét..de én2 nap alatt elkezdtem velük foglalkozni.gondozásról annyi hogy 3hetente-havonta nézd meg a körmét hogy ne nőjön túl hosszúra, ha hosszú vágd le de óvatosan!(erről nézz videót a youtubon van egy fiú aki megmutatja hogy kell)én fürdetni havonta, 2havonta szoktam őket.Ha van még kérdésed írj bátran itt is vagy privátba :D (ha egy kicsit össze vissza írtam bocsi nem aludtam sokat.jah és amit még ajánlok hogy tenyésztőtől hozzátok)
2016. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
50%

Szia.

[link]

Itt szerintem mindent megtalalsz de lehet kicsit sok lesz.

2016. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag a [link] oldalt ajánlom, ez a tengerimalacvédők weboldala, szóval itt tényleg mindent megtalálsz, és örökbe fogadni is lehet. :)
2016. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a linkeket!😊
2016. aug. 25. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Gemon oldalát ajánlom, gemon.ro/hu.htm, ott is sok infó van.


Kérdéseidre ezt tudom válaszolni:

1) igen, elég kényesek. Kevésbé mint a nyuszik, de sokkal jobban mint a hörcsögök. Oda kell figyelni az etetésre, itatásra, megfelelő mozgásra, napi foglalkozásra, egészségükre.

2) Tegyél be nekik egy jó adag szénát, az elég lesz. Zöldséget elég ha reggel este kapnak, tápot csak napi egyszer.

3) azt majd te kitapasztalod :) malacfüggő. A nagyobbik malacom pl imádja a banánt és az epret, és mindketten szeretik a répát.

4) 100*50 a minimum, de inkább 120*60-as ketrecet vegyél ha teheted. Ha tudsz nagyobbat is venni/csinálni az a legjobb.

5) sok. Pár hónap mire kezdenek szelídülni. De van amelyik sose lesz igazán szelíd, meg van amelyik már néhány hét után se szalad el. Ez is malacfüggő.


Fürdetni viszont nem kell őket, csak tönkreteszed vele a szőrüket, meg a bőrüket. Nagy melegben tiszta langyos vízzel át lehet simogatni őket, hogy lehűljenek, de ennyi. És fogkoptató se kell nekik.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. :)

2016. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2016. aug. 25. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!