Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok büdösek?

A tengerimalacok büdösek?

Figyelt kérdés
Vanaki azt mondja hogy igen valaki pedig hogy nem de kérem az válaszojon akinek van vagy volt tengerimalaca:)
2010. szept. 14. 16:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem voltak tengerimalacaim, forgács volt alattuk. Ha időben kicseréled alattuk, akkor szerintem abszolut nem büdösek. Ez olyan 3-4 naponta való takarítást jelent.

Mondjuk én már jó pár éve tartottam őket, nem tudom most mi a "trend", hogy mit kell alájuk rakni.

2010. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan tengerimalac-szaguk van. Mint minden kisállat, büdösek, de ha naponta takarítod, akkor nem elviselhetetlen. Ha hetente egyszer, akkor igen, büdösek.
2010. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Aki rendesen gondoskodik róla és nem hagyja a pisis forgácsban hetekig, annak nem büdi a malaca. Aki meg elhanyagolja, annak büdös. Alapból meg tengerimalac-szaguk van, ami olyan mint a friss saláta, a szőr, és a forgács keveréke. Az már egyéni ízlés kérdése, hogy ez valakinek büdös vagy sem.
2010. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A tengerimalac egyáltalán nem büdös... 2 is volt már nekem, és ha cseréled alattuk az almot vagy azt ami van, akkor semmi szaguk nincs.
2010. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen, egyet értek az előttem hozzászólókkal. Szerintem nem büdik egyáltalán, ha rendesen takarítod. Egyébként pedig még a kakijuknak sincs szaga, de a pisijük eléggé büdös, de ha 2-3-4 naponta takarítod, akkor nem lesz szaga :)


Én azt hallottam, hogy a hörcsögök sokkal-sokkal büdösebbek alapból.


Nekem van több, mint 1 éve malacom:) Imááádom :)

2010. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyulam van, de nem büdös egyáltalán:) 2naponta takarítom

Tesómnak hörcsöge van, hetente takarítja, van amikor 1 héten 2x, de az övének van szaga:S

2010. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
szalmaillatuk van :) de csak kicsit.
2010. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért túl gyakran se jó takarítani őket. Van, hogy már pont azért lesznek büdösek, mert túl gyakran vannak pucolva. Ők a seját kis szagukban érzik jól magukat, de ha mindig ki van alóluk szedve, akkor ez arra készteti a malacokat, hogy gyorsabban termeljék újra a szagot.

Minden állatnak van egy jellegzetes szaga, amit valaki vagy büdösnek érez, vagy nem. Vagy képes eltűrni, hogy motozás lesz esténként és kicsit malacszag lesz, vagy nem tart állatot.

Nekem két patim négy táncolóegerem, két egerem és két aranyhörim van. Minden este hajtják a kereket, a táncolók motoznak a forgácson. Én kéthetente takarítok mindenkit egyszerre, és bár néha már érezni, hogy állatokat tartok a lakásban, szerintem nem terjeng bűz azért... Igen, ha a terrák, ketrecek fölé hajolok, erősebben érzem az állat szagát, de ennyi.

Malacom nem volt, de állatházban (közösen egy osztállyal) tartottam már azt is, és a tapasztalatom az, hogy ilyen téren se a nyúl, se a csincsilla, se a malac, se a degu, futóegér, vagy bármelyik más rágcsáló nem büdösebb mint bármely más kisrágcsáló.

(*igen, tudom, hogy a nyúl nem rágcsáló.)

2010. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
nekem volt már tengerimalacom, hörcsögöm, és törpenyulam is. a tengerimalac volt a legbüdösebb közülük, pedig azt hetente 2x vagy 3x takarítottam. a hörcsögöt hetente takarítottam, annak mégsem volt soha olyan büdös a ketrece, mert egyszer kisebb állat, másszor meg sivatagi állat volt eredetileg, ezért a szervezete nagyon jól elválasztja a vizet, így keveset pisil és kakil. a törpenyulat meg meg tudtam rá tanítani, hogy egy helyre vécézzen, és ott volt egy kis doboz, és gyakorlatilag csak abban kellett cserélni az almot 1x 2x hetente, a többit elég volt másfél 2 hét után lecserélni. de mondom, még így is kevésbe volt büdös, mint a tengerimalac.
2010. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és még azt szeretném hogy van egy 3 éves hugom és azt szeretném tudni hogy attól hogy ő itt van lehet-e malacot tartani vagy veszélyes lehet a hugim egészségére
2010. szept. 14. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!