Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek kezdeti patkányinvá...

Mit tegyek kezdeti patkányinvázió ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos, tegnap észrevettem, hogy a baromfiudvarban megjelentek a patkányok. Egyelőre még nem látok többet, csak hármat.

Nagyon el vagyok keseredve! Férfi létemre majdnem sírtam! Éjjel is nagyon rosszul aludtam!

Pedig, annyira odafigyelek mindig! Amit meghagynak takarmányt, azt éjjel mindig beszedem!

A takarmányt cefréshordókban tárolom, ahhoz nem férnek hozzá! De, sajnos nappal ott van a takarmány a tyúkok előtt, hiszen azt eszik!

4 éve már megküzdöttem velük még a másik házban. Igaz, akkor én is hibás voltam, mert zsákokban tároltam a takarmányt és éjjelre is kint hagytam a tyúkok eleségét.

Akkor annyira elszaporodtak, hogy felszámoltam a baromfiállományomat! Annyira kezelhetetlenné vált a helyzet, hogy nem láttam jobb megoldást! Utána eltűntek.

Néztem görényes irtókat, nem tudom mennyire hatékonyak vagy csak a látvány árat kell megfizetni... 100 ezer forint körül mozog az áruk.

Vagy vannak mérgeket kihelyező cégek, amik jelentősen olcsóbbak, de kérdés mennyire hatékonyak!

Nem tudom mit tegyek! Nagyon szomorú vagyok, a sírás kerülget állandóan!

Annyira szép dísztyúkállományom van! Sok helyet megjártam miattuk! Különleges fajtájúak! Mindenki megdícséri őket!

Nem szeretném őket felszámolni, de nem tudom megéri e ilyen hatalmas összeget kiadni a görényes irtóknak, mert, nekem nincs pénzem arra, hogy fél évente kihívjam őket!

Imádom az állataimat, de elgondolkodtató, hogy megéri e a rengeteg munkát, fáradságot, pénzt, ha még a patkányok is megjelentek...

Kutyám nincs, nem is szeretnék tartani.



2022. ápr. 25. 07:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" 3? Ha 3 van, ami vígan jön-megy olyankor is, mikor láthatod, akkor van ott több is. Nap közben se álljon a baromfi előtt a koszt, hanem naponta többször legyen etetés.

Csapdát is tudsz kitenni. Nem, nem élve fogót...

A farakást meg átrakni máshová, ahol nem tudnak aláfúrni. Nem szeretik, ha bolygatják a fészküket. És a művelet alatt nem árt, ha jelen van egy kutya vagy görény, ami el tudja kapni a menekülő egyedeket. A görény a járataikba is befér, a jó pockos kutya pedig kiássa... Ha egyik sem, akkor méreg a járatokba és betemetni. A fát meg ne rakd vissza egy ideig.

Egyébként nem tartasz kutyát? Mert olyan udvarban, ahol van, azért annyira nem szoktak nyugodtan flangálni a patkányok...

2022. ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Én egy debreceni céget hívtam elég korrekt volt garanciát vállalt. És hagyott nekem itt néhány kocka mérget is ha hamarabb elfogyna a méreg mint a patkány
2022. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
17%
Nálam sok patkány volt tetőn is zörögtek, vettem egy jagd terriert jófogáson egy tízesért azóta csend van 2 éve.
2022. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a patkány rejtőzködő életmódot folytat és ezeknél 10X es szorzóval simán lehet számolni, tehát ha 3at láttál akkor kb 30 van. Az debreceni irtó céges #12 vagyok
2022. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy nincs több, hogy a takarmányból nem hiányzik több, amit kiteszek a tyúkoknak!

Amikor néhány éve sok patkány volt a másik háznál, akkor egy szem takarmányt nem hagytak az etetővályúkban és körülötte sem!

Nem ér semmit a kutya sem! Egy ismerősömnek is van kettő németjuhásza, mégis vígan szaladgálnak a patkányok a tyúkjaiknál...

Mivel, hiába van kutya, ha a baromfik külön el vannak zárva, ahová kutya sem fér oda... Így a patkányokat nem zavarja a kutya, mert úgysem fér hozzájuk!

Nálam is külön kifutóban vannak a tyúkok, ahová maximum éjjelre tudnám beengedni a kutyát, ha lenne.

Nem tudom nekik többször kiszórni takarmányt, mert nem vagyok otthon napközben, csak délután fél 6 előtt érek haza.

Így reggel szoktam nekik kiszórni takarmányt meg délután.

Most megpróbáltam csak annyit kiszórni, amit megesznek egyből.

2022. ápr. 25. 08:24
 16/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért az már morbid, ha a házba is bemennek!
2022. ápr. 25. 08:31
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy ezt tényleg korán kell kezdeni. egy ismerősömnek már 2010 előtt elkellett volna kezdenie, mert akkor nem tették volna tönkre a pakkányok
2022. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
85%

Azért ha férfi létedre ennyitől a sírás fojtogat, akkor lesznek még problémák az életben..

Ne adj enni délután, hogy éjszakára ne maradjon az udvaron ennivaló.

Keress valami ismerőst valami mezőgazdasági telephelyen, ahol takarmánytárolók vannak, és vegyél tőlük ipari felhasználásra való patkánymérget, az ér is valamit. Vagy, ha közel van, vegyél Szerbiából, Ukrajnából, patkánymérget vagy hozass valakivel, mert az nem uniós ország és nincs a hatóanyag valami EUs rendelettel lekorlátozva.

Fogd a légpuskádat meg egy lámpát, és éjszaka lesd ki őket, ritkítsd meg. Bár, ha egy szép találat után ha ott kapnál megint sírógörcsöt, akkor ezt inkább hagyd ki.

2022. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem kértem sértegetést, sem beszólogatást, hanem segítséget!

Ha elolvastad volna, az imént leírtam, hogy éjjelre nem hagyom kint a takarmányt!

Ha te is a fél országot bejártad volna a baromfiaidért - igazi ritkaságokért - megértenél engem, miért vagyok így elkeseredve!

A légpuska sem tartós megoldás! A szomszédunk fia is ezzel a módszerrel próbálkozott a lovardájukban! Eleinte működött, majd rájöttek, hogy nem szabad kidugni a fejüket, mert lelövik őket és így már nem volt hatékony a légfegyveres megoldás sem!

Az ipari patkányméreg viszont jó ötlet! De, nagyon gondolkodom egy profi csapaton!

2022. ápr. 25. 09:19
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

A meregnek van egy hatoideje, a patkanyoknal olyat alkalmaznak, ami beetetesre valo, lassu hatoideju, mert ha kipurcanna rogton az első, a tobbi mar nem enne belole. Ennyi eszuk van.

Leggyorsabb a kutya, vagy goreny lenne. Nincs ismerosnel patkanyozo kutya? Jagdterrier, tacsko, foxi a kornyeken? Merre laksz, megye?

2022. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!