Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Teljességgel kizárható,hogy a...

Teljességgel kizárható,hogy a veszettség miatt pusztult el a házi patkányom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 2,5 éves házi patkányról lenne szó.Körülbelül egy-két hónapja elkezdett különösen agresszívan viselkedni, bár a ketrecébe mindig is esélytelen volt benyúlni. Május 1.-én a semmiből csak úgy megharapta az arcomat, természetesen egyből lefertőtlenítettem. Viszont a mai napon a patesz elpusztult.Előtte evett,ivott,éber volt.3-4 napja már döntögette le a fejét, és gyengének is tűnt,úgyhogy gondoltam,hogy szegénynek is lassan annyi. Másik állattal nem nagyon találkozott élete során, csupán egy testvére volt ,aki egy évvel ezelőtt sajnos már daganatos betegségben elment. Illetve még egy rendszeresen oltott kutyussal érintkezhetett.


Igen, tudom hülye kérdés,de akkor a veszettség gyanúja a viselkedéséből adódóan,ez esetben 100%-ig kizárható,ugye?

Csak mert nagyon kétségbe vagyok esve...



2022. máj. 14. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Idegrendszeri gondnak tűnik, de ezt csak egy állatorvos tudná megmondani. Mondjuk, ha egy állat hirtelen a megszokottól eltérően viselkedik, illene elvinni dokihoz, de ez már így utólag csak okoskodás...

A veszettség nem lappang évekig, szóval, ha tényleg nem kerülhetett kapcsolatba másik, esetleg veszett állattal, akkor kizárt, hogy veszett lett volna. A helyedben azért egy tetanuszra viszont jelentkeznék a dokinál.

2022. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Hogy a f*szba került az arcodhoz?
2022. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lett volna veszett szerinted????

Idegrendszeri probléma, agyvérzés, agydaganat, idegrendszerre rámenő bakteriális, vagy vírusos fertőzés stb. Orvoshoz kellett volna vinni, mikor megváltozott a viselkedése, akkor kaptál volna diagnóznist az orvostól, illetve akkor talán meg is gyógyult volna.

2022. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha evett,ivott,nem lehetett veszett. Gégegörcsről hallottál már? Nem tudott volna enni,inni.
2022. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez biztos nem veszettség, el se tudják kapni igazából ha otthon tartod. Valamilyen idegrendszeri gond vagy agydaganat lehetett, sajnos nagyon hajlamosak a daganatokra, de azt vettem észre ahogy idős korukra romlik a látásuk néha harapósabbak lesznek, nem rossz szándékból csak sokkal több dologra hiszik hogy kaja és "rámarnak".
2022. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!